RSS

puhas pilt ja mull

09 dets.

eile käisime Päskiniga kesklinna lastepolikliinikus, kõhu ultrahelis. tekkis tunne ja tahtmine, võib-olla ka täiskuu, panna selga oma mõni aeg tagasi taaskasutusest leitud villane mantilke, pikad saapad ja sukapüksid. ma olen viimase aja aina oma karvase kraega ja teksadega käinud, mis on täiesti minu element, aga eile, korralik olla, oli vahelduseks nii hea. tundsin end kena ja haprana. kui me Päskiniga seal niimoodi kahekesi läksime, tabasin inimeste pilke. meid märgati, ja ma eisegi ei püüa olla siinkohal tagasihoidlik, nagu see poleks mulle meeldinud. kõik märkamised ja pilgud ainult hoidsid ja toitsid mind eile.

peale seda pidin Päskini trenni viima. tuiskasime kodust läbi, aga ma ei raatsinud seekord isegi trenni minemiseks oma mantlikest jopi ja suusapükste vastu vahetada. Pääsu trenni ajal on mul välja kujunenud oma jalutamisring, läbisin selle sel korral …kergelt ning kelmikalt.

mõtlesin, et kuidas küll riietus muudab või annab enesetunnet, olekut ja rolli.

lubasin Päskinil tubli arstilkäigu eest teise ringi poest endale midagi valida. ja leidsin talle homseks Pähklipureja etenduseks imearmsad valged kingakesed.

õues on totaalne muinasjutt. hommikul oleks tahtnud kohvi vahukoorega, nagu tavaliselt detsembris, ennast ka üllatas see ootamatu mõte ja soov, sest viimased kuud on olnud jälle teistmoodi, olen muutunud taas kord masinaks, mul pole südant ega soojust, kõigest stimulaator ja küte, mis mind mehaaniliselt liikumas hoiab.
aga vahukoort mul sel korral külmikust loomulikult võtta polnud. sest, armastus on puudu.

täiskuu on, olin selle täitsa unustanud. nädalake tagasi kuskilt lugesin, et eilse päeva mõtted olid edasise osas väga olulised. kui see hommikul aknast välja vaadates meenus, hakkasin ehmatusega neid läbi kammima.

 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; detsember 9, 2022 toll Uncategorized

 

2 responses to “puhas pilt ja mull

 1. Katrin

  detsember 14, 2022 at 1:01 e.l.

  Ma loodan, et Sa ei solvu, aga olen alati mõelnud, et olete osanud Pääsule nii ilusa, unikaalse ja tema hadjaliku olekuga sobiva nime valida, milleks siis see Päskin, mis nii kõrva kriibib.

   
 2. kellakagu

  detsember 14, 2022 at 7:53 e.l.

  Ei, sa ei pea muretsema, ma ei pahanda, sa pole esimene, kes mulle sellist asja ütleb. Ma siin ei kasuta, aga teda saab teinekord isegi Päss ja Pässu kutsutud. Ja ma täitsa mõistan, et see võib kõrvalolija, seda enam inimese, kes ainult loeb ja pilte näeb, kõrva riivata.
  Aga ma ei oskagi öelda, miks me lapsevanematena kipume lapsi argipäevas nimetama ka mingite lühendite ja mugandustega. Oma kehaehituselt ja välimuselt on ta tõesti õrn ja haprake, ka võõras olukorras algul vähem-rohkem ettevaatlik ning vaatleja, aga tuttavas keskkonnas on ta vägagi toimekas ja tegus, paras korraldaja, pidevas liikumises sahmerdis, hästi kiire, isegi pisut närviline kohati. Selline kange ja iseloomuga, teab, mida tahab ja võitleb selle eest.
  Ehk seepärast.

  Aga see nimi, see tuli tegelikult mu arstist poja kursuseõelt. Ta liikus selle nimelise tüdrukuga ülikooli ajal palju ühes seltkonnas ja ma ikka ja jälle kuulsin seda nime. Aga alguses ma ei mõelnud sellele nimele nii, Pääsu nimeks pidi saama Mirt.
  Aga siis ühel hästi sobmusel varahommikul, kui ma kuu enne Pääsu sündi mõned päevad haiglas veetsin, olin selili voodis ja nägin aknast vareseid. aga kuna nad olid nii kaugel ja nägid seetõttu välja hästi väikesed, nagu pääsukesed, siis mul järsku plahvatas, et ma tahan oma tüdrukule hoopis Pääsu nimeks panna.
  Küsisin veel oma pojalt üle, et ega tal midagi selle vastu pole.

  Ehk, mul on alati tunne, et tegelikult mitte ma/me ei pannud talle seda nime, vaid ma kuskilt otsast nagu oleks pätsanud selle talle.

  Aga sul on õigus, meil vedas, talle tõesti sobib see nimi oma välise hapruse ning oleku ja olemise pärast imehästi.
  Ja ma olen päri, et see on imeilus nimi. Ikka veel.

  Kusjuures, see ka, et see nimi jääb alati ja igal pool kõigile kohe hästi meelde. Ja mulle on ka seda Pääsu sünnist saati väga palju öeldud, et “nii ilus nimi”.

  Ja mul pole ilmselt keeruline siin edaspidi teda üksnes Pääsu´na kutsuda, kui Päskin kõrva riivab.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: