RSS

selline roosa laupäev

01 okt.

käisin täna taas kord oma eelkooli kahetunnisel jalutuskäigul.

alustan alati taaskaustuse tiiruga. eelmisel nädalal skoorisin ära ühe supitaldriku ja maasikatega alussärgi Päskinile. supitaldrik on muidugi tõeliselt imeline leid mu jaoks. kui ma taldrik käed, kooli ees, Pääsut ootasin, siis mu kõrval seisev naine ütles ühtäkki: muide, see on väga kena taldrik. vastasin talle: aitäh, mulle endale ka koledamal kombel meeldib.
alussärgiga läks samuti kümnesse. nii kui Päskin-Miškin seda nägi, tahtis kohe selga panna. pesin selle kähku käsitsi läbi ja juba järgmisel hommikul läkski alussärk käiku.
kui nii läheb, siis see teeb mulle veel muidugi iseäranis rõõmu.

tänaselt tiirult leidsin Päskinile mõnusast materjalist roosa koolipluusi, Barbie´le valge kleidi ja koju paar ARSi käsitsi maalitud portselanist desserttaldrikut. osad nõud lähevad mu enda igapäevasesse kasutusse, osad panen sahtlisse ära, äkki ühel heal päeval jõuan ka nendeni, ehk oma ainuisikulise elu plaanideni.
ja kuna mul on järgmine nädal tulemas 51. sünnipäev, siis endale ostsin kingituseks taaskasutusest keeduspiraali ning Apollost roosa krooniga pastaka ning rinnaehte. kavatsen selle tähtpäeval rinda kinnitada ja selle päeva kuninganna olla. pastaka plaanin aga kotti visata ning edaspidi vajadusel selle sealt suure kaarega välja võtta ning tähtsaid pabereid allkirjastada.

eile uudist kuulsite?, et kui siiani pole tarbimine vähenemise märke näidanud, siis augustis vähenes uute riiete ning jalatsite kuu läbimüük järsku 10% , samal ajal, kui taaskasutuse läbimüük seevastu 5% tõusis. taaskasutuspoodidest on saamas täitsa mu uus hobi, seal on väga põnev.

ja noh, eks rahaliselt on see aasta mu jaoks ikka samuti väga keeruline olnud. eriti veel nüüd, kui talv ja suuremad küttearved lähenevad ning Päskinile lisandusid samal perioodil eelkool ja trenn, mis tähendab eelarve mõttes veel -100 eurot lisakulu. mispärast pidin hoolikalt üle vaatama, kust veel kokku tõmmata annab. otsustasin teha viimase suurpuhastuse, tühistasin Maalehe, Eesti naise ja Eveliisi blogi tellimused. ning loobusin oma ühtedest (hommikustest) antidepressantidest, mis moodustasid suures plaanis mu enda peale kulutatavast kuu rahanumbrist vähemalt kolmandiku, ehk 40 eur kuus.

igapäevane toidule kuluv raha peab nüüd samuti mahtuma varasema12,5 eur asemel 10-11 eur vahele.

usun, et see on täitsa teostatav, kuid vajab väga kindlameelset järjepidavust. lisaks peaks kindlasti mõtlema sellele, et ei satuks poodi tühja kõhuga. samas, ega too toidupoes näpuga järje ajamine nüüd ülemäära lihtne ka olema ei saa, seda enam, et suures plaanis peab arvestama perioodiga, mil Pääsu lasteaed ja eelkool lõppevad. siis ehk saab piiiiiiiiiiisuke kergemalt hingata ning mõned väiksed rõõmud tagasi.

muide, kui ma Eveliisile meili saatsin, et olen sunnitud mõneks ajaks prioriteete ümber sättima, siis sain temalt järgmise vastuse:

väga nummi temast, kas pole, tänasin teda loomulikult tasuta lugemisõiguse ning heade sõnade eest.
 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; oktoober 1, 2022 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: