RSS

– – –

29 sept.

…ta mõtles, et soovib rohkem, kui midagi muud, et ta enda isa teda niimoodi hoiaks. et tema isa teda niimoodi vaataks, uhkusest ning armastusest muundununa…

küll väga põgusalt, sest põhirõhk oli ikkagi teistel teemadel, oli siiski ka selles raamatus juttu isadest ning isadusest.

ja ühtäkki ma teadsin, et see kõik pole ju kunagi olnud minu võitlus, minu kangus, minu uhkus iseenda pärast, vaid ennekõike plikadele mõeldes.
mina minaks, ma olen täiskasvanu, aga just tüdrukute. tütarde pärast. on nii valus.

igal tütrel peaks olema lausa põhiseaduslik õigus sellele soovile ning igal isaks saanud mehel selline kohustus oma tütre ees.
jah, armastus kaaslase vastu võib ju otsa saada, aga lapse vastu?

iseasi, kui see üldse kunagi ongi olnud armastus, mitte põhimõtteline isekus, kus tegelikult ei tahetagi iial ühtegi teist inimest endast ettepoole asetada.
ei kaaslast. ega ka last.

ühesõnaga, austusest lapse vastu, eriti veel tema abitust ning kaitsetust arvesse võttes, siis ei peaks olema üldse minu ülesanne kellelegi teisele seda meelde tuletada ega teda selleks armastuseks jõuga sundida.
see peaks ikka tulema vanema omaenese tahtest ja soovist, mitte sellepärast, et peab.

täiskasvanud inimest ei saa ju keegi sundida olema koos inimesega, kes temaga olla ei taha. või teeb seda pelgalt kohusetundest. veelgi hullem ning alandavam on teadmine, et oled omaenese vanemale vaid pealesunnitud ajutine tüütu kohustus või süütunne, ma ise küll ei tahaks.
ja kui me täiskasvanuna endale nii ei teeks, siis miks peaks olema õigus(tus) last sellesse olukorda panna?

 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; september 29, 2022 toll Uncategorized

 

2 responses to “– – –

 1. liis

  september 29, 2022 at 5:47 p.l.

  Mul nii valus lugeda seda, vaadates kõrvalt ja elades kaasa olukorrale, kus laste isa kõigiti tahab oma laste elus osaleda ja neid hooldada, aga laste ema on nii haavunud, et ei lase ja ei luba ja ässitab lapsi (ja politseid ja keda kõike saab) sellest solvumisest tingituna teise lapsevanema vastu. Ja juba aasta ei ole nii õnnestunud lapsevanemal oma lapsi näha. Kurvad ja valusad lood mõlemad, ja mõlemal juhul kannatajateks süütud lapsed…

   
 2. Kaamos

  september 29, 2022 at 7:16 p.l.

  Sõnad said otsa.
  +5!

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: