RSS

Eelkooli teisel laupäeval

17 sept.

….oli juba sügise jumet ja vaibi.

igal juhul panime Päskinile jalga tema kollased uued vetthülgavad tossud, paksema jopi ja mina haarasin endale kaasa Optimisti vihmavarju.

hommik oli niiske, aga mitte ülemäära külm. inimtühi, täpselt nagu eelmisel korral.
ilus ja põnev on see sügis ikka ka, mulle kohe hullult meeldib.

meiega koos sisenes bussi vaid üks inimene. lõpppeatusel on veel ka see eelis, et saab valida kohti, Pääsu otsustas seekord tagumiste istmete kasuks.
sõidu ajal mängib Päskin Bolti mängu, ehk loendab tee ääres seisvaid ja vedelevaid tõukse ning jalgrattaid. lisaks hoiame silmad lahti märkamaks roosasid, oranže või lillasid autosid. täna juhtus ime, nägime mürkroosat masinat. kole oli, aga tekitas meis mõlemas siiski elevust: ikkagi haruldus.

rääkisime sõidu ajal ka bussijänestest ja minule jäi tee peal silma Lincona reklaam: valel on oksakohad. seejuures meenus, et olin neid reklaame märganud juba ka aastaid tagasi, kui veel Nõmmel elasin ja üks periood bussiga tööle sõitsin.


reklaamid on püsti pandud vanasõnadele ja käibefraasidele. need on lühikesed, tabavad ning lõbusad. jäävad silma ning panevad alati kergelt muigama.

Nii uus, et kuku või põrandale
Julge pealeastumine on pool võitu
Tulime põranda alt välja…
Pidu lõpeb põrandal


Ja üks mu lemmikutest: Juba 20 aastat tuhvlialune.

jäin mõtisklema, et milline reklaamibüroo neid välja võiks nuputada

laps kooli ukse vahelt sisse pistetud, algab minu kakstund, kus ma lihtsalt jalutan mõnuga mööda linna. hingan sisse hommikust linna, kiiret pole kuhugi. kui vaja, siis astun läbi vajalikest kohtadest, aga põikan sisse, uudistan ja näpin asju ka erinevates mittevajalikes poodides. täna istusin ja sõin Vabaduse väljakul pingi peal võiroosi ja vahtisin vahelduseks inimesi. kuniks varblased mind omakorda pingi pealt välja nügisid. sel suhteliselt varajasel laupäevasel kellaajal kõnnib linna vahel muide märgatavalt palju käest kinni hoidvaid kesk- ja vanemas eas turistidest paare. ja uimerdavad turiste üleüldse. pooltel linnakaardid pihus ja pea laiali otsas.

ronisin täna ka treppidest ning lonkisin ringi Harjumäel. otsisin taga kohta, kus me kunagi Exmehega verinoortena sageli istumas käisime.

vahepeal tuli päike välja, siis läks nii soojaks, et mõtlesin, et need Pääsu kollased saapad ja minu sall said küll nüüd ilmselgelt liiast. aga nii, kui päike pilvede taha kadus, oli sügis kohe tagasi.

lisaks oli ookerkollastest saabastest palju abi ka hetkel, kui Päskin seal inimsummas kooliuksest välja visati, märkasin ta seekord jalgade hulgas juba kaugelt tema saabaste erksa värvi ära.

esimese paari korra järel julgen aga väita, et eriline koolimängija Pääsu ei tundu olevat. ta on rohkem inimeste inimene. mis tähendab, et minuni jõudes hüüdis ta esimese asjana, et leidis endale täna sõbra. kui nime küsida, siis neid ta ei tea ega mäleta kunagi. nimed poleks talle nagu üldse olulised.

tee peal mainis ta mulle veel ühel hetkel, et istus täna otse õpetaja vastas. ja natuke enne koju jõudmist teatas bussis: sa olid mulle liimipulga unustanud kaasa panna. et õpetaja oli tal aidanud seda kotist otsida, aga nad olevat selle asemel leidnud vaid huulepulga.

bussist väljudes läks viimaks ka kaasavõetud vihmavari tuhandega asja ette, sest kallas nagu oavarrest. aga vihmavarjust tänase ilma puhul ei piisanud, tee peal tuli meile ette koht, kus oleks olnud targem jalad sootuks paljaks koorida. igal juhul sumasime ühe lühikese teelõigu pahkluudeni vees ja ma siinkohal ei liialda.
üks ääremärkus siia ilma kohta veel: vihmasel päeval valige poest vajadusel kindlasti kilekott. mina võtsin paberkoti, see vettis juba selle 10 minutiga ära ning põhi vajus ühel hetkel lihtsalt läbi. õnneks küll täpselt koduukse ees, aga nii suures plaanis, olge hoiatatud.

eelkooliga lõpetades, siis koju jõudes ei jookse Pääsu, korraliku kooli- ja tütarlapsena, sugugi mitte esimese asjana töövikutes ja vihikutes pooleli jäänud ridasid lõpetama.
selleks tuleb teda mõnel järgmisel päeval ikkagi tagant torkida.


 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; september 17, 2022 toll Uncategorized

 

2 responses to “Eelkooli teisel laupäeval

 1. KK

  september 17, 2022 at 4:45 p.l.

  Mulle ka meeldivad nende reklaamid. Teine lahe pilgupüüdja on Pakendikeskus, nendele reklaami tegeva bürooga oli teles hiljuti intekas ka. Muhedad kujud.

   
 2. Tegelinski

  september 18, 2022 at 8:27 e.l.

  Aeg iseenda jaoks on mõnikord kulda väärt…
  Igatahes oskad hästi aega täita, ja pildid, nagu alati, on parimad!
  Lugu ka 🙂

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: