RSS

asjatamisest

10 aug.

täna ärkasin jälle kell 6:18 ega ei jäänud enam sealt edasi magama.

õhtuti pole uinumisega probleemi. ja lugeda suudan ka. kaks olulist lakmuspaberit, mis annavad tunnistust, et asi pole kaugeltki kõige hullem.

aga see hommikune varane ärkamine räägib siiski sellest, et miskine alateadlik pinge praegu kodus valitsevast teadmatusest ning ebamäärasest olukorrast ikkagi kuskil sees pesitseb.

see-eest olin täna väga asjalik. ei hakanud voodis edasi vähkrema, vaid ajasin end püsti ning kell 8 olin Selveris ja saatsin oma raamatukuhja Smartpostiga seitsmesse suunda laiali. kell 8:40 seisin Politsei- ja Piirivalveameti ukse taga järtsus, kuna ma olen juba pool aastat ilma ID-kaardita elanud. aga meil on Hermionega septembrisse üle piiri reis planeeritud. tundsin ennast seal fotokabiinis nagu krimifilmis, andsin kõikvõimalikke näpujälgi ning tegin fotosid. esimene ja teine ei vastanud nõuetele, kolmas õnneks sobis. ainult profiilis fotot polnud nõutud.

kontorisse jõudes haarasin kohe tööl sarvist. kõik sujus täna nagu lepase reega. sain palju tehtud. seejärel tegin jalutuskäigu Postimehe kirjastusse ning tõin ära sooduskampaania ajal ostetud kaks raamatut.

välja olin valinud tegelikult eelnevalt kuus raamatut, aga selleks ajaks, kui mina hommikul kell üheksa arvuti taha jõudsin, olid enamus juba läinud. ma õhtul korra ise veel mõtlesin, et ehk peaks juba keskööl, päeva vahetudes, soovitud raamatud korvi laduma, sest mine sa tea. ning hommikul loomulikult selgus, et muidugi ma olin loll, et ma seda ei teinud, sest paistab, et ma polegi ainuke, kes loeb.

tagasi jalutades põikasin läbi ka teiseringi poest. ma olen nimelt nende erinevate piltidega nõukaaegsete morsiklaaside totaalne sõltlane. aga kuna me neid kodus ka igapäevaselt kasutame, siis kipub meil neid kuluma nagu leiba magusat.

kontorist koju sõites hüppasin läbi ühe sideettevõtja juurest ning muretesin Päskini laste nutikella sisse SIM-kaardi. esimesed õhtud, kui Päskin õues iseseisvus ja ma ta õhtuti mänguväljakult kokku korjasin, siis märkasin, et paljudel lastel on käe peal miskid Michael Knight´i kellad, millega nad aeg-ajalt suhtlesid. mina, saurusvanemana, vaatasin neid nagu ilmaimet. aga kuna need tundusid olevat igati praktilised, siis tuppa tulles surfasin netis ning tellisin Päskinile oma hingerahuks samuti ühe ära, kassiga. nüüd ta helistab mulle iga kümne minuti tagant.

seejärel vahetasin infopunktis oma kaks Piletilevi kinkekaarti kolme detsembris Estonias etenduva Pähklipureja pileti vastu. plikadega teatrisse ja 100 eurtsi läinud. ulme. kust tavaelus küll sellist raha võetakse.

ühesõnaga, kuuele märksõnale sain täna märkmikus rasvase kriipsu peale tõmmataud.
olen päris väsinud, aga rahul.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; august 10, 2022 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: