RSS

teate, mul läheb hästi

28 juuli

ma ei usu muide ise ka, et ma midagi sellist ütlen, sest see praegune olukord pole kindlasti maailma parim, aga ma olen eneselegi ootmatult….rahulik. kohe selline rahulik, rahulik.

täna käisin teraapias. pidime sinna sel korral koos Giovanniga minema, aga kuna ta tegi oma kübaratriki ja haihtus, siis käisin üksi. praegu ma mõtlen, et nii oligi hästi.

teraapia on selline huvitav koht, et kuigi esmapilgul tundub, et no mida ma ikka räägin ja mis see aitab, siis midagi käib ja juhtub seal ikkagi täiesti omasoodu. enne tänast jõudsime seal käia paar-kolm korda kolmekesi (mina, Hermione ja Giovanni) ning kui kodus toovad arusaamatused ja probleemid ikka üldjuhul kaasa selle, et keegi jääb vait, ei kuula või segab vahele, kapseldub, läheb teise tuppa, hakkab karjuma, süüdistama, halvustama, jaurama, nõmetsema, muutub üleolevaks või lapsikuks või lahkub üldse mängust, siis seal pead ikkagi kohale jääma ja midagi rääkima/vastama. ja selles valguses näed kõiki, ka oma kaaslast, ….kuidagi palju rohkem kõrvalt. ja selgemalt?

kuigi ma olen pealt näha enda jaoks hetkel tagasi justkui juba paar aastat tagasi olnud olukorras, siis tegelikult on midagi olulist muutunud. ma ei mõtle enam, et tahaksin Giovanni käest kinni hoida. vähemalt sellises seisus ja nendena, kuhu ja kuidas me tänaseks jõudnud oleme.
otse loomulikult pole ma olukorra üle, kus me täna oleme, õnnelik ega uhke, kuskil sügaval sisimas ikkagi väga kurb, aga ma vähemalt ei karda enam. isegi seda mitte, kui peaksin elu lõpuni üksi, st ilma kaaslaseta, elama.

võib-olla olen lihtsalt nii palju oma elus meestega maid jaganud, et mu limiit on täis saanud. et olen sellest kurguauguni tüdinenud. kes teab, võib-olle olen ka lihtsalt väsinud ja pean varsti oma sõnu sööma. ma ei tea. aga see ka ei hirmuta mind.

tänase teraapiaseanssiga aga olen ülimalt rahul. kui enne sinna minekut valitses mus ikkagi teatav segadus, et mida või kuidas siit täpselt edasi minna, siis seal istudes ja kõva häälega välja rääkides mõistsin ühtäkki kristallselgelt, mida ma ootan ja vajan, milles ma näen lahendust.

terapeut kinnitas selle olevat igati mõistliku ning lahkusin sealt kabinetist üüber kerge sammu ning südamega.

lisaks, teate mis? see mu Hermione enesetapu postitus tekitas pereringi veeklaasis ikka päris korraliku tormi. erinevate inimeste vahel toimus väga avameelseid, aga ka inetuid ja valusaid vestlusi, solvamisi ning solvumist. küsimusi. pisaraid. mõistmatust. uste paugutamist. tohutult ragistamist ning murdmist.
ka minu ja Hermione vahel. kindlasti veel kõige rohkem.

ja teate, milleni see on välja viinud? tänaseks oleme Hermionega tohutult lähedasemaks saanud. meie omavaheline side on palju tugevamaks muutunud. see on meid lähendanud.
rääkisin sellest, mida ma tunnen, täna ka terapeudile. ning hiljem koju jõudes ka Hermionele. ja Hermione ütles, et tunneb täpselt seda sama.

mulle tunudb, et mu suhted emaga on sel aastal üle pika aja paranenud. ja õega oleme hakanud jälle rohkem suhtlema. ja Pääsule meeldib väga õe juures tema poistega koos olla.

üheõnaga, midagi on peale pikka-pikka paigalseisu liikuma hakanud ja mulle tundub, et kõik liigub kuidagi hästi ning õiges suunas.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; juuli 28, 2022 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: