RSS

Käisime linnas

20 mai

Käisin eile õhtul plikadega õe kammerkoori kontserdil. Kahjuks polnud just see kõige parem päev, st et Pääsul on miski kerge haigusevimm sees, kurdab aeg-ajalt kurku ja silmad ei sära. Ja kuna kell oli ka selleks hetkeks juba parasjagu õhtu ning Pääsu lisaks ka päevast väsinud, siis ilmselt jagus tal sellevõrra ka vähem kannatust ning püsivust. Esimene rida sai ka liiga vali valitud, aga kesse tegi, ikke Pääsu ise, kuigi sai proovitud ümber rääkida. Nii kõva on, sositas ta mulle laulude ajal õige mitu korda.
Kõigele vaatamata, mul on hea meel, et ette sai võetud, esimese korra kohta siiski päris tubli tulemus, enamuse saime siiski ära kuulatud.

Lisaks muidugi linn, kus Pääsu käitus nagu vasikas, kes karjamaale lahti lastud. See on ju praegu nii ilus. Pääsule tohutult uut ja põnevat, mida näha, keksida, hüpata ja turnida. Tuleb tunnistada, et viimati sai vist Pääsuga linnas käidud, kui me veel Veerennis elasime, aga siis ta oli väike ega mäleta sest midagi.

Ja isegi Hermione paistis päris elus ja õnnelik. Vahepeal suhtus isegi Pääsusse sõbralikult ning oli temaga nõus kaasa jooksma ning hüppama, mida just eriti sageli ei näe.

Proovisime elus esimest korda ära ka Bolti elektritõuksid. Plaan oli hankida kaks, et korraga sõita saaks, aga teadagi, inimene plaanib, teist, mis vaba ja saadaval, me lõpuks linna pealt samaaegselt ei leidnudki. Seega tegime vaheldumisi. Kokku nii 15 minutit. Pääsule olin isegi ennatlikult igaks juhuks kiivri kaasa võtnud, mis nüüd, tagantjärele tarkusena, oli mu arvates selle pilli puhul igati õigustatud. Sest tuleb tunnistada, et need on märksa tundlikumad ja äkilisemad loomad, kui oleksin arvata osanud. Ei tasu nendepoolset ohtu tõesti alahinnata. Aga nüüd on vähemalt teada, millega tegu.

Peale kontserti soovis Hermione, et läheksime Vapianosse. No kui juba selline linnakäik sai ette võetud, siis hingasin korra sügavalt sisse ja välja ja muidugi me läksime. Lastele loomulikult väga meeldis. Pääsu ütles koguni täna hommikul, et nägi seda isegi unes. Et ta tahaks veel. Nii tore ja hea oli.

Mul on seda valus kuulata, mõttes ajab kohe päris inetult vanduma.
Lastest on kahju. Käid justkui tööl ja rabeled ja, ühesõnaga.

Aga kokkuvõtte olen rahul, et end kokku võtsin. Tore õhtu oli.

 
3 kommentaari

Kirjutas &emdash; mai 20, 2022 toll Uncategorized

 

3 responses to “Käisime linnas

 1. mustkaaren

  mai 20, 2022 at 6:13 p.l.

  Yle pika aja lastega kuhugi pidulikult minna ja avastada, et oo, nad jaksavad, oskavad ja tahavad olla, on nii, nii kosutav. Aga seda ei juhtu just tihti. Meil pole asi niivõrd rahas, kuivõrd suurtes vahemaades ja saadaolevates yrrides. Peaks tihemini, sest lapsed jäävad seda mäletama.

   
  • mustkaaren

   mai 20, 2022 at 6:17 p.l.

   P.s. tõenäoliselt oleme meie tagasihoidlikumal elujärjel kui teie 😁 lihtsalt eluviis on nii, nii teistsugune. Aga Su väikeste asjade märkamise ja rõõmustamise viisid ja see, kuidas neid kirjeldad, puudutavad mind alati.

    
  • kellakagu

   mai 20, 2022 at 8:11 p.l.

   Tõsi ta on.
   Ja aitäh.

    

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: