RSS

Kokkuhoiu debüüt

16 mai

Täna ma tegin selle siis ära: tööle mineku triatloni. Valisin alustuseks muidugi küllaltki lihtsa päeva, ses suhtes, et päike paistis, see teeb alati sammu kergemaks. Samas, kui tuulekoridori sattusid, siis see oli lõikavalt külm.
Ühesõnaga, viisin Päskini aeda, jätsin auto jaama ning istusin rongi peale. Poolel teel vahetasin vahendit, läksin trammi peale üle. Lõpus tuli 7 minutit kiirkõndi. Aeg rongi istumisest sihtpunkti jõudmiseni sai 40 minutit. Ehk keskmiselt 10 minutit kauem, kui autoga.
Boonusena reipam tunne ning olemine.

Ja kui silmailusaks on muutunud Tammsaare park.

Ning kui kohutavaks toidukaupade hinnad. Ma ei tea, kas see ongi üleöö toimunud, aga mul on tunne, nagu see oleks kuidagi mühinal just nüüd viimaste päevad jooksul kaela sadanud.
Minuni jõudis see paljuräägitud šokk igal juhul just paari päeva eest.

Pealegi, kas ainult mulle jääb mulje, et hindade tõusu varjus tõstetaksegi kõikvõimalike kaupade hindu nagu kogu raha eest ? Näiteks munad, mis minu arvates alles viis päeva tagasi maksid 1.30 on täna müügil hinnaga 2.30. HInnatõus enam kui 50%!?!?

Või ma mäletan valesti?
Või selle peale mängitaksegi?

Isegi Libresse, mille pakk mu mäletamist mööda maksis alles äsja 2.39, maksab nüüd samuti euro rohkem. Kas ongi nii, et suures segaduses saab süüdimatult absoluutselt kõigele hinda täie rauaga otsa keevitada?
Et jääb mulje, et hoopis ma ise mäletan valesti ning hakkan hulluks minema?

Või on sellised seitsmepenikoormasaapa hüpped tõesti kuidagi põhjendatavad? Egas ma tea, aga vahel mulle tundub, et mu teadmatust kasutatakse siiski märksa enam ära, kui otsest vajadust oleks

Anyway, kui mu toidule kuluv eelarve on 330 eur kuus, ehk 11 eur päev. Siis siiani justnagu polnudki probleemi, võisime endile selle summa eest päevas isegi jäätist ja sinki lubada. Aga kui ma eile ja täna vaatasin, mis mul nende eurode eest korvis sai, siis ausalt öeldes tekkis mus korraga mõningane hirm ning ahastus. Mitte nii palju enda pärast, aga tahaks ju vähemalt lastele päevas ühe kohukuse või jogurti lubada.
Mul tuli esimest korda elus mõttesse sõna: palgavaesus.

Tööle jõudes leidsin aga laualt ootmatu üllatuse. Üks õppejõud oli mulle tänutäheks jätnud piletilevi kinkekaardi, mille asutus oli meile selle aasta jõuludeks kinkinud. Ma ei kasuta seda ja kingin sulle tänuks……..eest, oli paberil kirjas. Jummel, te ei kujuta ilmselt ette, kuidas see mind rõõmustas. Mõtlesin juba eelmise aasta lõpus plikad Estoniasse Pähklipurejat vaatama viia, aga kui kaardid saime, siis etendust enam kavas polnud. Ma väga loodan, et ehk selle aasta lõpus tuleb uuesti ja meil see võimalus siiski avaneb. Nüüd peaksid kinkekaardid juba meie kolme piletiraha katma küll. Salamisi loodan, et ehk jääb mulle pool Linnateatripileti raha koguni veel ülegi.

Hermione tõi täna rattaga Pääsu lasteaiast koju, kuna mina pidin tööle pisut kauemaks, eksamit valvama jääma. Mina jällegi sain teoks teha selle, millest siingi salamisi unistanud olen, rahulikult bussi peale kõmpida, milles seejärel ennastunustavalt aknast välja passides kodu poole loksuda.

Kas selline võikski olla elu, kui
1. mul poleks väikest last?
2. mul oleks täiskohaga normaalne elukaaslane?

 
16 kommentaari

Kirjutas &emdash; mai 16, 2022 toll Uncategorized

 

16 responses to “Kokkuhoiu debüüt

 1. _kaur_

  mai 16, 2022 at 7:19 p.l.

  Inflatsioon ju ei küsi, vaid mõjub kõigile ja kõigele. Minu kui tarbija vaatest oleks muidugi aus, et kuna munade hind JUBA tõusis, siis piima hind ei tohiks enam tõusta. Tootjate vaatest aga tõusid nii energia kui kütuse hinnad, ja seetõttu tahavad rohkem palka nii tarnijad kui töötajad. See on ahelreaktsioon. Ei ole ilus ega õiglane, aga see-eest paratamatu.

   
  • kellakagu

   mai 16, 2022 at 7:26 p.l.

   Mul pole palk viimase kahe ja poole aasta jooksul tõusnud, sul on või? Kellel on?
   Räägitakse, et kõigil tõusevad, aga ma ei tea nagu suurt kedagi.

    
   • Katarina von B

    mai 17, 2022 at 8:51 e.l.

    Mul on selle aja jooksul lausa kaks korda palk tõusnud, ise küsisin, ja plaanis on lähikuudel kolmandat korda küsida. Sama töökoht, lisan, tean mitut, kel on tõusnud, kuna on töökohta vahetanud.

     
  • väga väga naine

   mai 16, 2022 at 8:22 p.l.

   Piima hind tõusis juba ära mitme kuu eest. Kui enne sain Maximast maki piima 37 sendiga, siis nüüd on 45? 46? Vbla isegi 49!
   Ja Selveris üldse 65.

    
 2. Nell

  mai 16, 2022 at 7:47 p.l.

  Minul on palk tõusnud aga taustinfo on, et meie asutuse palgad olid enne seda muutumatuna püsinud viimased 5 aastat… Vahetasin ametit õigel ajal ja sain palgatõusi kogeda.
  Mõnes mõttes ma saan hinnatõusust aru, küsitaksegi nii palju kui inimene nõus on (jaksab veel kuidagi maksta). Kuigi kui vaadata netipangast kuu kulusid siis seda summat vaadates on peamiseks emotsiooniks imestus, et kust ma nii palju raha saanud olen, mis kõik ära on kulunud 😀

   
  • kellakagu

   mai 16, 2022 at 7:54 p.l.

   Mul tõsteti palka 2,5 aastat tagasi, enne seda sain kätte 500 eur. Täna poole rohkem, aga kõik on suhteline eks.
   Ma olen mitukümmend aastat ruudulises kaustikus kuu eelarvet pidanud, seega tean juba une pealt ja makstes, palju on lubatud, kui palju selle juures mul miskist reast maha läheb ja palju mul umbes alles jääb/on. Kust reast kulub mõni kuu väheb, et teise juurde saaks.

    
 3. nodsu

  mai 16, 2022 at 7:54 p.l.

  Raporteerin munahinna kohta, et ma ostsin eile küll karbi mune hinnaga 2 kopikatega, aga need olid ka vabakana munad, mis ongi kallimad. Selverist.

   
  • kellakagu

   mai 16, 2022 at 7:58 p.l.

   ma vaatasin, et Maximas on ka soodukad 1.3…midagi. ilmselt mitte vabad kanad, aga ilmselt peabki siis hakkama veel rohkem jälgima ja toidukaupade ostmist veits ümber mängima.
   Mul juba on täitsa plaan:)

    
 4. Eve Simm

  mai 16, 2022 at 10:25 p.l.

  Kulla Kellakägu! Sa oled enda juures kommenteerimise ikka üliraskeks teinud meile, blogspoti kasutajatele. Varem oli sul Google kasutajana ka võimalik kommenteerida, aga enam mitte.
  Aga mina ei anna kunagi alla. Tegin siis viimases hädas WP konto ja katsun oma tarkusi jagada:(kusjuures ei õnnestunud). Tulen siisFB kaudu.

  Mina kui pensionär, vaatan juba ammu hindu suure tähelepanuga, ja pean ütlema, et kui laveerin soodushindade hulgas, siis pole asi väga hull. Hinnatõus on umbes 10-20%,ehk, kui asi maksis enne 1 euro, siis nüüd maksab 1.20. Mitte “niiväga õnnelike” kanade munadega see vahemik kehtibki. Ja kanalihal esineb alati sooduspakkumisi, vähemalt Selveris ja Coopis, kust mina enamasti ostan. ja kui viitsin Rimisse minna, siis sealt saab soodsat liha ja kala. Lõhe muidugi on ainus, mille hinnatõus mul ostuisu ära võtab. Mis enne oli 13 eurot, on nüüd 28 eurot. No kui väga suur isu on, siis ostan väikese tüki ja fileerin.

   
 5. exercicesdestyleennoiretivoire

  mai 16, 2022 at 11:20 p.l.

  Kui küsimusele vastata, siis … pisut tuleb jah oodata, et saaks omatahtsi koju tulla.
  See sõltub ju peamiselt lapse vanusest, mitte elukaaslase normaalsusest.
  Mis see viimane ka iganes on, peaks ju üsna algusest peale ilmnenud olema.
  Kas poistega oli teisiti?
  Kuidas nendega lasteaiatamine ja töö ühildus?

   
  • kellakagu

   mai 17, 2022 at 2:08 p.l.

   Mehega jagasime siis ju kogu aeg päevi ja tunde, kui vaja. Lõputu logistika:) Käisin siis graafiku alusel tööl. Üle nädala, ühel nädalal 5 pikka päeva tööl, teisel 2.
   Lahutasime, siis vanem poiss oli äkki 13, teine 12 ja noorim oli 4 täis. Peale seda elasime mõned aastad nädal-nädal varianti. V.a vanem poiss, kes umbes aasta peale lahutust saatis meid selle süsteemiga pikalt:) Kolis aasstaks vanaema juurde, kuniks me lõpuks oma elamise saime.
   Mingil hetkel hakkas teine poiss kuus ühe nädala isa juures olema.
   Ja samal sügisel, kui kolmas poiss kooli läks ja Hermione sündis (ehk siis nii 4 aastat peale lahutust), alates sellest ajast elasid kõik täisajaga mu juures, ainult noorem poiss käis nädalavahetuseti isa juures. No suured olid siis juba muidugi suured ja ega ma neid just ülemäära tihti kodus ei näinudki. Pidevalt olid neil kuskil omad tegevused ja nad olid lennus.

    
   • exercicesdestyleennoiretivoire

    juuni 4, 2022 at 11:41 e.l.

    Leidsin selle vastuse alles praegu…
    Ma ei ole arvutustes väga tugev, aga miski ütleb mulle, et abielulahutuse järgselt kolisite üsna varsti Hermione isa juurde.
    Ja siis oli vist see lapsehoidmine lihtsam, kuna eksabikaasa ja tema kaasa olid lähedalt võtta?

     
    • kellakagu

     juuni 4, 2022 at 9:42 p.l.

     Ei, me kolisime Hermione isaga kokku paar aastat hiljem peale meie esimest kohtumist. Seega, mitte just väga kiiresti.
     Ja eksmees ei elanud Tallinna mõistes üldse meie lähedal.

      
 6. punanemammu

  mai 17, 2022 at 5:50 e.l.

  Saan aru, et energiahindade tõus mõjutab tootmist ja seetõttu ongi kõik kallim (eile oli AK’s juttu tomatist ja kurgist, mille kasvatajad hindu enam tõsta ei saa, sest siis keegi ei osta). Mind teeb kurvaks see, et tooted, mida Eestis ei toodeta – maksavad Eestis kordades rohkem kui Euroopas (näiteks Hellman’si majonees Hispaanias 0,99 (soodushind oli 0,79) vs Eestis 2,79 (soodushind oli 1,89), hügieenitooted, müslid, riis ja pasta!!!). Kala hinda nähes, vaatasin hoolega, et kas näen õigesti.
  Unistan sellest, et saaks ühiskondliku transpordiga linna sõita, bussis raamatut lugeda, kesklinna parkimiskuludelt kokkuhoida.

   
 7. _kaur_

  mai 17, 2022 at 8:34 e.l.

  Eesti on väike turg tsiviliseeritud maailma äärel. Üsna loomulik, et siin maksavadki asjad rohkem kui Saksamaal või ammugi Hispaanias.

  Meie majandusel läks siis hästi, kui meil oli kõrval suur Vene turg. Pärast Põhjasõda tekkisid Peterburi ja ka Riia turud, kuhu sai kaupa viia. Mõisad kasvasid kui pärmi peal… Meie suured tehased – sama – Narva ja Balti manufaktuurid said tooraine Venest, toodangu viisid Venemaale, ka töötajad tulid osaliselt Venemaalt… ja oi kui hästi neil läks.

  Nüüd oleme naabriga lootusetult tülis, vaat et riik päris ära ei kao sõjakeerises. Majandus muidugi kannatab selle käes ja meie üksikisikutena ka.

  Piimapakist pakilisem peaks olema küsimus, kas oma lapsed siit karu külje alt ära saada. Pole väga riigitruu teema – ja ma tegelikult ei mõtle selle peale – ammugi ei tegutse selle heaks – aga tegelikult ju peaks.

   
  • exercicesdestyleennoiretivoire

   mai 25, 2022 at 11:07 e.l.

   Päriselt ka?
   Või mõtled lapsed pakku saata ja ise siia jääda, mis siis ka ei juhtuks?

    

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: