RSS

Vaikne reede ja paastu lõpp

16 apr.
väga vaikne reede

Ma siinkohal teen siis kokkuvõtte oma selle aastasest paastust. Keegi küsis, et kuidas läks.

Peamine erinevus eelmise aastaga oli minu puhul see, et sel korral tegin seda koos kolme inimesega: õde ja üks õe sõpradest abielupaar. Meil on selle tarvis loodud oma FB paastujate grupike, kus me siis jagasime igapäevaselt omi meeleolusid ja saavutusi ja toidu pilte. Seltsis segasem, kindlasti kohe oli see märksa meelolukam ja lõbusam viis, kui üksi pusida.

Ma siin teie jaoks panin kokku väikese galerii enda mõnedest fotodest, et saaksite aimu, millised need meil umbkaudu välja nägid.

Alustasime järgmine päev peale vastlapäeva, see oli siis kas 2. või 3. märts. Igal juhul kolmapäev. Ametlik lõpp oli eile, aga kuna üks meist tegi eile ettepaneku,

siis nii me ka teeme.
Väikseste mööndustega. Mina tegin neid mõningaid paastupatte ka paastu ajal (mille ma neile ka ausalt üles tunnistasin), näiteks ühel peäval sõin kohe hingetäiega 4 valeeriküpsist, 5 seenekest ning õhtul kaks rabarberi maiuspala veel peale. Nemad olid selle koha peal märksa tublimad.

Kes ei tea, siis suures plaanis olid meil mängureeglid samad, mis eelmisel aasta, ehk keelatud olid alkohol, magus ja nisujahu.

Kaalust, siis mina hakkasin tulema 58,4 kg pealt. Tegelikult olin juba enne paastu algust hakanud vähe kaaluga maadlema, sest nagu eelmisel aastal, siis oli ka sel sügis-talvel hakanud kogunema. Paastumise alguseks olin seega juba kilo alla saanud, ehk suures plaanis hakkasin siis tulema 59,4 kilograami juurest.

Iseendana ei tunne ma ennast alates umbes 57 kilogrammist.

Täna hommikune kaal näitas 56,6 kg, ehk 200 gr vähem, kui eesmärk. Aga olen sellele vaatmata väga rahul. Ma olen pildil tagasi.
Ja nagu kokku sai lepitud, siis me üritame ju siit veel veidi edasi ka pusida. Sest hoog on sees ja organism juba väikeste piirangutega harjunud.

Õde võttis samuti umbes-täpselt 3 kg alla. Abielupaari naispool võttis selle ajaga maha 9 kg, nagu ta ise ütles, siis tal oli ka rohkem, kust tulla, aga ilmselgelt oli ta meist kõigist ka kõige kangem ning visam. Meespool, ma ei teagi, äkki sai miinus 6 kg.

Algus, täpselt nagu eelmisel aastalgi, valmistas mulle just magusa koha pealt kõige suuremat peavalu, aga täna, huvitaval kombel, et maitse see enam sugugi nii hästi ja vastupandamatult, kui see poolteist kuud tagasi. Tume küpsetusšokolaad on hakanud maitsema, tükike suhu ja siis lasen selle vaikselt suus sulada. Väga nämma ja toimib magusaisu rahuldamiseks kõige efektiivsemalt.

Kohvi olen nüüdseks samuti hakanud suhkru asemel meega jooma. Eelmine aasta ma selleni ei jõudnud, sest mett ma tegelikult ei armasta. Või olgu, täpsuse huvides, siis pisuke panen lusikaotsaga veel ikka suhkrut ka, aga rohkem mett.

Riided mahuvad taas kord paremini selga ja kevad on tulemas.
See on nüüd juba päris kindel.

 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; aprill 16, 2022 toll Uncategorized

 

2 responses to “Vaikne reede ja paastu lõpp

 1. sitsidsatsidpatsid

  aprill 16, 2022 at 7:40 p.l.

  Ma tahaks ka järgmine aasta paastuda. Aga ma jätaks veini asemel liha välja. Et nisujahu, magus ja liha olgu menüüst väljas.

   
 2. exercicesdestyleennoiretivoire

  aprill 18, 2022 at 4:16 p.l.

  Mina aga hakkan paastuma praegu.
  Pasha oli ikka enne vaja ära süüa 🙂

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: