RSS

Pühapäeval,

20 veebr.

Kui koroona allas hakkab tasapisi taltsamaid märke ilmutama, siis viimased hommikud löön hingevärinal esimese asjana lahti uudisteportaali, et näha, kas sõda on alanud.

Ma mõtlen päevas kordi ukrainlastele, kuidas nad sellega praegu hakkama saavad ega suuda ette kujutada, mida tunnevad sealsed lapsevanemad ning naised, kes oma poegi ja mehi kodunt ära peavad saatma. Ning need pojad, mehed ning isad, kes oma perede juurest lahkuma on sunnitud.
Haiged mängud!

See on lihtsalt mõistusevastane ja nii kohutav.

Aga mis ma rohkem teha saan, kui mõttes selle maa rahvaga olla ja samal ajal oma eluga vaikselt edasi tiksuda.
Eile õhtul valisin välja toidud ja koogi, mille Eesti Vabariigi aastapäevaks valmistan. Kui Hermionele menüüd tutvustasin, siis ta ainult ohkas raskelt, et mida tema siis sel õhtul sööb.
Täna hommikul hakkasime Pääsuga autoga poodi sõitma, kui auto ei läinud käima, aku tühi. Olin reede õhtul oma sõrmust otsides salongitule põlema unustanud. Tegin SOS-kõne Troonipärijale, imestasin, et ta isegi ei ohanud korraks. Kui ta tunni pärast saabus, siis nügisime mu autot välja nagu kaks rammumeest, aga hakkama saime. Jumal, kuidas ma vahepeal naersin, keegi oleks võinud seda filmida. Samas olin üllatunud, et mul veel nii palju jõudu on. Toitsime auto ära, misjärel käisime tema vanema poisi ning Päskiniga tunnikese mänguväljakul. Isegi päike tuli lõpupoole välja. Ära minnes andsin neile kaasa hommikust üle jäänud pannkoogid ning peale seda keetsin kodus suppi. Pesin pesumasina täie valget pesu. Tõin alt keldrist kasti legosid, sorteerisin ning seejärel ehitasin neist õpetuse järgi. Triikisin.
Õhtul hakkan omi filme vahtima.

Hea rahulik elu. Annaks jumal, et seda vaid kauaks jaguks!


 
5 kommentaari

Kirjutas &emdash; veebruar 20, 2022 toll Uncategorized

 

5 responses to “Pühapäeval,

 1. _kaur_

  veebruar 20, 2022 at 10:38 p.l.

  Mu tuttava ukrainlase kommentaar “viimane, mida me teilt (muult maailmalt, eestlastelt) tahame, on kaastunne või pisarad.” Ja teiseks “te (lääs) ei tea päris oludest mitte midagi ja olge parem kuss.” Mul on tunne, et seal taga on mingi kõige põrgusaatmise tahtmine. Ma ei tea muidugi, kui üldine see on.

  Mu napid kokkupuuted valgevenelastega nende eelmise kriisi ajal (see, kui Lukašenkast püüti lahti saada) olid aga sarnased. Teema on nii valus ja nii õrn, et inimesed reageerivad väga ägedalt ja raske on vestlust isegi alustada. Ehkki ma räägin välismaalastega nene riikide sise- ja välispoliitikast üldiselt küll, st ma suudan neutraalseid küsimusi küsides nad rääkima panna ja ise targemaks saada.

   
 2. Toomas Timmusk

  veebruar 21, 2022 at 12:31 e.l.

  Õudne on mõelda, et sadadel või tuhandetel vene ja ukraina noormeestel on tänu Putini hullumeelsusele vaid loetud päevad jäänud elada.

   
 3. _kaur_

  veebruar 21, 2022 at 7:41 p.l.

  Astrid Kannel praegu Ringvaates. Suuuuurepärane. Vaadake ka 🙂

   
 4. kellakagu

  veebruar 22, 2022 at 8:18 e.l.

  Ja panite ikka tähele, kui temaatilis-stiilne soeng, ehk käejämedune punupats tal oli.
  Aga muidu küll, tema peale võib mürki võtta, kunagi ei vea alt.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: