RSS

Asjad, mida ma pole teinud ja mida mul pole

29 dets.

Mul ei ole kodus ei nõudepesumasinat ega mikrouuni. Ma pole muideks eales mõistnud ka kohvimasina fenomeni, minu arvates tuleb maailma parim kohvi endiselt email kannu tehtud pätikohvist. Ma pole elus mitte kordagi toidupoest kulleriga koju süüa tellinud ega ka mitte kunagi woltinud. Pole sõitnud elektritõuksiga. Pole kuulanud kunagi Spotify´d ega podcaste, v.a Kuutõbised: mälestusi tudengielust ja sedagi väga suunatult, kuna seda tegid mõned korrad koos üks mu poistest koos oma kursakaaslasega.

Mul ei ole elus olnud ühtegi üheöösuhet ega kodus seksvidinaid. Ja ma ei mõista, milleks neid üldse kellelgi vaja peaks minema. Seks on ilma selletagi jube nauditav ning minu jaoks piisab täielikult ainuüksi teisest inimesest. Ja oma peast:)

Mul ei ole ka kunagi olnud kunstküüsi, kunstrindu, juuksepikendusi. Ilusüste pole samuti teinud. Juuksuris käin mõned korrad aastas. Umbes kolm nädalat on mul kunagi olnud ka kunstripsmed, mille ma ühel pöörasel öösel peast nutsin, kui Hermione isa taas kord mu kallal käis. Peale seda ma enam neid ei pannud, ei leidnud suurt mõtet ega poleks viitsinud nendega ka hoolduses käia. Elus vaid korra olen käinud ka maniküüris, seda oma esimesel pulmapäeval, kui lasin oma küüned ära lakkida.
Pediküüris olen ehk käinud korda viis. Ja nooruses mõned korrad ka näopuhastuses.

Mul ei ole ühtegi äppi, mis mõõdaks mu südamelööke, une kvaliteeti, samme, raamatuid, treeninguid, tuju ja mida kõike veel annab ritta seada ning mõõta, ausalt öeldes, ega ma täpselt ei teagi. Ma kohe kardan selliseid asju, need hakkavad salamisi ja tasahilju ahistama ning orjastama ning on minu nägemuses samuti üks puhastverd sõltuvuse liikidest.

Aastatega jääb aina vähemaks neid asju, mida mul (möödapääsmatult) vaja on, seda midagi lõplikult kättesaamatut* ning see on kindlasti üks vananemise hea külg. Kasvab raskus, peab kasvama ka kergus!
Lihtsalt elust ja elamisest saab korraga väärtus ning loobumistest saab uus kirg. Kirg kaotada korraga see üleliigne, mis on seisnud sinu ja elu vahel. *

Samas asi, mida mul endiselt pole, aga mida ma olen vist küll pool elu soovinud, on puupliit. Kunagi mõned aastad on see mu elus olnud, magus maitse on suus, aga see elu, selles kollases majas, sai läbi.

*Õnnepalu

 
17 kommentaari

Kirjutas &emdash; detsember 29, 2021 toll Uncategorized

 

17 responses to “Asjad, mida ma pole teinud ja mida mul pole

 1. Nell

  detsember 29, 2021 at 2:41 p.l.

  Vat puupliit minul on. Korterit ostes välistasime juba eos need, kust “euroremontijad” olid puupiidid välja lõhkunud. Praegugi tuli vuhiseb ja soe õhk liigub mööda korterit…
  Aga suurem osa su “poledest” on mul samad ja enamikust neist ei oska puudust tunda.

   
 2. lendav

  detsember 29, 2021 at 3:37 p.l.

  Sama siin. Ainult et kunstripsmed, maniküür ja pediküür on proovimata. Ja puupliit on olemas.

  Robot-tolmuimejat ja -muruniidukit ka pole.

  Ei oska tahtagi kõiki neid tänapäeva eluga kaasnevaid vidinaid ja kombeid. Lihtsuses peitub võlu 🙂

   
 3. kellakagu

  detsember 29, 2021 at 3:45 p.l.

  Neid roboteid mul ka netu. See-eest ostsin pea 2 a. tagasi robot-aknapesija. Tore ja nummi mänguasi, aga seda hinda mu arust kindlasti väärt pole. Või siis peaks olema jube hoolas pesija, nii korra nädalas.

   
 4. Mae Lender

  detsember 29, 2021 at 3:47 p.l.

  Vaatan, et sa oled täitsa normaalne inimene :)))) Väga palju kattuvusi.

   
 5. Indigoaalane

  detsember 29, 2021 at 4:03 p.l.

  Mnjah. Las ma nüüd siis taas eristun 🙂 mul on praktiliselt kõik nimetatu olnud/olemas/tehtud 🙂 aga usu mind, ka mulle pole mitte midagi vaja. Ja sa ei saa ju loobuda, kui sul pole midagi olnud? Ja ma arvan et õnn tuleb või ei tule, kas hoolides või hoolimata nendest asjadest 🙂
  Kena aastalõppu ja veel paremat uut!

   
 6. kellakagu

  detsember 29, 2021 at 4:17 p.l.

  No ma tänan, ma tänan.
  Üks maššin, ilma milleta ma oma elu ette ei kujuta, on pesumasin. Lihtsalt enam ei tahaks ever-never kõike käsitsi pesta, nagu kunagi sai tehtud. Oli ikka päris jube küll.
  Ja kui juba tahtmiseks läks, siis tegelikult ma tahaks muidugi eraldi kuivatit ka. Või noh, ilmselt on see juba vanast rasvast või ajumälus olev soov, sest täna pole selle tarvis enam otsest vajadust, aga poiste ajal oleks see olnud küll lihtsalt super-luks. Siis lasi pesumasin ringe teinekord mitu korda päevas.
  Ja muidugi, almost forgot, kui-mul-palju-raha-oleks soov ka, seda snoob SMEG külmikut tahaks ka ikka veel, ikka veel:)

   
 7. kellakagu

  detsember 29, 2021 at 4:19 p.l.

  Ja seda, et sina Indigo erined, seda ma teadsin juba niigi une pealt. Ma olen alati öeldnud, et sa polegi päris inimene:)

   
 8. sitsidsatsidpatsid

  detsember 29, 2021 at 4:34 p.l.

  Mul on täitsa palju neid asju olemas või olnud. Osadeta saab kindlasti läbi, aga ma vist ei kutsuks kunagi mitte kedagi õhtu (ega muule) söögile, kui mul nõudepesumasinat poleks ja perelesüüa tehes suhtuksin nõude kasutamisse väga säästlikuilt. Noh ja seksividinad on ju paljus iseennda rõõmstamiseks iseenda seltsis, kui teist inimest mingil põhjusel ei ole… Samas ega mul midagi eriti vaja küll ei ole.

   
 9. punanemammu

  detsember 29, 2021 at 4:35 p.l.

  Mida pole olnud, sellest ei oska ka puudust tunda.
  Mida aeg edasi, seda rohkem tunnen rõõmu inimestes peituvas headusest, hoolivusest ja märkamisest.

   
 10. kellakagu

  detsember 29, 2021 at 4:56 p.l.

  Kui teist poleks, siis ma vaataks pornot.
  /Vaatab maha ja vasakule ära/

   
 11. Epp Harmon

  detsember 29, 2021 at 7:12 p.l.

  Armas aeg – see oleks nagu minu kirjutatud!! KÕIK klapib, kaasa arvatud su kommentaarid. OK paar pisierinevust siiski leidsin – olen 0 korda kunstripsmeid proovinud ning ainult 1 kord pediküüris käinud. Ma teen pediküüri ise täitsa profi tasemel muide, endale, ja oma mehele ka, koos jalamassaazhiga 🙂 Ahjaa, ja mul ei ole hetkel puupliiti, aga on kamin, mille plaadil saab ka süüa teha. Oih, ühe erinevuse leidsin veel – kohvi teen presskannuga.

   
 12. nodsu

  detsember 29, 2021 at 8:01 p.l.

  Mul klapib ka peaaegu kõik – erandid on see, et mul on puupliit (tglt isegi mitu, kui Tartu tüüpi ahje ka lugeda), mul on olnud üks üheöösuhe (millest ma selle ajal küll veel ei teadnud, et see jääb üheöösuhteks) ja ma pole kunstripsmeid proovinud.

  Ahjaa, pätikohvi koha pealt olen ma veel suurem purist, parim pätikohvi on mul otse tassis, sest siis tulevad kõik maitsvad kohvirasvad kohvi sisse (ma tean küll, et arstid neid ei soovita, aga ikkagi).

   
 13. mustkaaren

  detsember 29, 2021 at 9:12 p.l.

  Eluviis on mul Sinu omast väga erinev, seepärast on majapidamises igasiguseid masinaid, ma hangin, kasutan ja hooldan neid rõõmuga, sest paljude aeganõudvate asjade käsitsitegemine pole praegu mõeldav, aga kõikvõimalikke elukorralduslikke, meditsiinilisi jm jälgimisäppe ma ei viitsi kasutada, sest nad tõesti ei anna mulle midagi juurde, paranda ega täienda.
  Ma olen hakanud mõistma, mida tähendab “vähesega õnnelik olla” ja “loobumise nautimine”. Kui sul on pikk segane elu selja taga, muudkui lahenda ja võitle, siis on mälestusteprahi hunnik sedavõrd suur, et iga uus mälestus töötab nagu õlekõrs ylekoormatud kaamelil. Ma tglt väga eakas veel pole, aga on põhjust igatseda valget tuba valges majas, valgeid mälestusi valge lae all.

   
 14. Indigoaalane

  detsember 30, 2021 at 8:38 e.l.

  #peorikkuja #ikkagiinimene
  olge selle pätikohviga ettevaatlikud. Kuna rasv jääb niimoodi tehes sisse, siis see on üks variantidest, miks kolesterool võib kõrge olla. Juhuks, kui teil on soodumus.
  Endal on konkreetne kogemus. Üllatus, et kolesterool on tõusnud, ja peale kohviga lõpetamist jälle korras.

   
 15. Kuduv Koeraomanik

  detsember 30, 2021 at 3:18 p.l.

  Ma soetasin sünnipäevakingi raha eest omale lihtsama roboti, mis imeb tolmu ja peseb põrandaid. See on vist üks asjalikumaid vidinaid, mis siinsesse elamisse on sattunud. Pean kord nädalas vaid toolid üles tõstma ja koerapesad, pärast tolmu pühkima ja asjad oma kohale panema. Ligi tunnikene lisaaega kasvõi poes käimiseks või lugemiseks. Sama oluline kui pesumasin või pliit. Selline pealtnäha no name toode, aga hämmastavalt asjalik.

  MInu meelest on nii, et enamik moekaupu tuleb inimestel elamisse seetõttu, et “sõpradel on”, “lihtsalt pop”, “kolleeg kiitis” või on vaja mõõtu võtta ja sotsiaalsest aspektist kuidagi silma paista. Suvel just kuulasin ühes tööseltskonnas, kuidas üks oli soetanud omale kolesuure aiagrili, mis ei mahtunud kuhugi, töötas nagu iga teine grill, maksis hullu raha ja 80% seltskonnast juba seda nähes hakkas guugeldama 😀 ja mõtlema, mida oma vana grilliga teha. “marketing” töötas sajaga 🙂

   
 16. _kaur_

  detsember 31, 2021 at 11:39 e.l.

  Aasta alguses tee siis kombekohane nimekiri 2022 eesmärkidest – “ostan mikrouuni, proovin üheöösuhet” 🙂

  A muidu mul on vist täpselt sama seis ja mõtteviis 🙂 Vähe masinaid (jah, 5 inimesega peres peseme käsitsi nõusid), pätikohvi, vähem-on-parem. Nuputan, kuidas vabaneda raamatutest, mida me päris kindlasti oma elus enam ei loe, need on kõige rohkemad liigsed asjad mu/me elus.

  Kaunist aatavahetust ja uut!

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: