RSS

Anna kannatust

25 nov.

Hermione suutis mu täna kaubandusse minekuks ära rääkida. Et temal oleks vaja seda ja seda. Oookei, võtsin end kokku. Ja siis kohal olles, puhas klassika. Kõnnib mu kõrval üüber tülpinud näoga, nagu hakkaks kohe surema, justnagu mina oleks ta väevõimuga kohale vedanud, et kuule, sul on vaja seda ja seda.

Rääkimata sellest, et kui ma julgen soovitada, et äkki vaatad pisut oma raamist välja ka, ainult vaatad, siis ta vastab, et sa ei tea mitte midagi. Et see on tema stiil ega peagi mulle meeldima.

Aga endale meeldib küll see teksalõige, mille mina endale ostan. Need teksad sobivad sulle nii hästi, ütleb ta. Aga noh, oste teie endile või rallirehvid, kui soovite, talle ei sobi. Loomulikult, ta teab. Ilma proovimatagi on selge.

Paar nädalat tagasi käis ta mulle peale, et just mina peaksin kindlasti ta juuksed lühemaks lõikama. Küll ma punnisin vastu, et las ikka juuksur. Aga ei, tema tahab, et mina. Käed lõpuks täitsa värisesid, kui käärid pihku võtsin. Kuna enne seda oli ta mitu kuud iga päev aina ümber otsustanud, et tahan lõigata ja siis et ei, ikka ei taha ka. No ja mina siis olgu see, kes lõikab. Ja jumala eest, et liiga lühikeseks ei lõika, ütleb ta enne lõikama hakkamist veel nii kümme korda. Õnneks on tal vähemalt lokkis juuksed, see võttis omajagu pinget maha, ei nõua lõikuses sellist filigraanset täpsust.
Aga nüüd oleme mõlemad tulemusega väga rahul. Ta ei taha isegi, et juuksur mu kätetööd korrigeeriks.
Vedas mul.

 
5 kommentaari

Kirjutas &emdash; november 25, 2021 toll Uncategorized

 

5 responses to “Anna kannatust

 1. exercicesdestyleennoiretivoire

  november 25, 2021 at 7:05 p.l.

  Siia väljapoole täpselt nii, nagu mu parima sõbra 13-aastase tütre transformatsioon (imetasasest mõistlikust) väikelapsest tiinekani.
  Sõber ahastab juba pool aastat, et ta hea armas laps on haihtunud ja keegi võõras torssis iseteadlik jõmpsikas koha sisse võtnud.

   
 2. exercicesdestyleennoiretivoire

  november 26, 2021 at 12:03 p.l.

  Oh, vabandust, tahtsin öelda, et siia väljapoole paistab …
  Aga sellega võrdlus ka piirdub. Lapsed on ikka erinevad, ja tõesti, vanematele kannatust see aeg üle elada (ja nii mõnegi kalli sõbra puhul on sattunud puberteet ja menopaus ühele ajale…).
  Niisiis, jõudu ja sitkust! Õnneks vist see rahu-ja rõõmupillike tuli ka õigel ajal 🙂

   
 3. kellakagu

  november 26, 2021 at 12:14 p.l.

  Tegelikult ma olen aru saanud, et sellistes kohtades on päris keeruline ka see iseenda (soovide) maha surumine. No näiteks, kui tema soovib saada pusa, mis on minu arvates on lihtsalt “kohutav” ja siis ma pean veel selle eest maksma ka:) Milleks osta riideid, mis teevad su “koledamaks”, ütlen mina. MiIle peale tema vastab, et ega riided ei peagi ilusamaks tegema. Good point, mis mul selle peale öelda on. Selle üle me siis filosofeerime:)

   
 4. kellakagu

  november 26, 2021 at 12:17 p.l.

  Ja ma pean samuti siinkohal lisama, et ilmselt see asi pole minu jaoks sedavõrd traagiline, kui see ehk välja paista võiks.

   
 5. sitsidsatsidpatsid

  november 28, 2021 at 12:07 p.l.

  Kui mu poeg oli samas vanuses (11-12-13), oli meil hoopis nii: mina istusin nagu igavlev abikaasa proovikabiinide ees pingil, sest ta proovis isegi kõik T-särgid enne ostmist selga. Nagu “WTF see on T-särk …” nüüd enam ei tea, ta käib ise poes. Pealtnäha kannab lihtsalt teksaseid ja hoodie’sid, aga vist ostab aint ühte konkreetset tootjat, mistahes kaalutlustel.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: