RSS

mul on ka üks …sõnum…mida olen juba mitu viimast aastat tahtnud oma randmele…ja nüüd mul tuli see uuesti meelde….et millal siis?

19 okt.

Vaatasime viimane nädalavahetus Giovanniga Alasti ahvatlust. sel korral oli seal valikus üks noor kutt, kes oli üle keha tätoveeritud. kui kaas lõplikult tõsteti, käitus ta ….no ütleme, et mõnevõrra imelikult. keerles ja pöörles ja võttis väga kummalisi asendeid ning poose, ei osanud kuhugi omi käsi panna ja tegi sinna juurde veel ka totakaid nägisid. ta kehakeel andis edasi lihtsalt nii ilmselgeid ebakindluse ja ebamugavuse märke, et isegi minule torkas see silma. ja kui siis saatejuht ta käest ühel hetkel möödaminnes küsis, et sa vist ei tunne end oma kehas kõige mugavamalt?, siis vastas too kutt, et ei tunne jah, ja et alati, kui ta end ebamugavalt tunneb, siis ta lasebki oma keha torkida. ning lisas seejärel veel sinna juurde, et tema arvas, et just oma liiga kaunistatud keha pärast ei jõua ta eales ses saates ka nii kaugele välja.

väga ootamatu ja üllatav ausus. seda poleks ma ka sealt eales oodata osanud.

mis pani mind omakorda mõtlema, et kas ei võigi olla nii, et mitmed tätoveeringud võivad päris paljude inimeste puhul tähendada tõesti ka nimetet inimese hingelist ebakindlust. sisemist rahulolematust. või siis vastupidi, totaalselt jalad maast lahti olekut. ühesõnaga, parasjagu kuskil äärmuses, nihkes olemist, sest kui mõtlema hakata, siis olgem ausad, väga sageli tehakse tätöveeringuid just sellistel segastel ning ebakindlatel eluperioodidel. mis oleks nagu veidi leebem ja tähendusrikkam variant enese lõikumisest. too kujund või sõnum nahal jutsnagu vabastaks ja puhastaks sel hetkel, annaks alateadvuslikult juurde uut jõudu, hingamist, miski julguse ning tõuke midagi elus muuta. uuesti alustada. ette võtta.
mida iganes siis

igal juhul pole ma sellele kunagi osanud nii vaadata või mõelda. aga selles võib olla iva.

 
6 kommentaari

Kirjutas &emdash; oktoober 19, 2021 toll Uncategorized

 

6 responses to “mul on ka üks …sõnum…mida olen juba mitu viimast aastat tahtnud oma randmele…ja nüüd mul tuli see uuesti meelde….et millal siis?

 1. lendav

  oktoober 19, 2021 at 7:41 p.l.

  Selles on kindlasti iva. Minu tuttavatest on mitu inimest tätoveeritud, mõni natuke, mõni rohkem. Ja mõni neist on otsesõnu öelnud, et tätoveering on olnud muutuse tähiseks, jõu andjaks jne. Kindlasti on hulk neid inimesi, kes tätoveerivad ennast ainult ilu pärast. Ja seal kõrval on alati neid, kelle jaoks on enda kehale püsiva märgi joonistamine maagiline akt, mille abil soovitakse midagi parandada, muuta, jõudu suurendada, tasakaalu saavutada, mida iganes.

   
 2. kellakagu

  oktoober 19, 2021 at 8:41 p.l.

  On siis mõjunud teraapiliselt, st muutnud, jõudud andnud või tasakaal saavutatud?, tahaks kohe küsida.

   
 3. lendav

  oktoober 19, 2021 at 10:21 p.l.

  Üks sõbranna väitis, et oli elumuutev kogemus. Teistega ei ole väga jutuks olnud, ainult niipalju, et mis ajendas tegema. Kas tätoveering ka seda andnud on (jõudu, muutust vms), mida sooviti, mina kõrvaltvaatajana ei tea.

   
 4. liis

  oktoober 20, 2021 at 2:11 p.l.

  Minule ei ole mingit jõudu või tasakaalu juurde andnud, aga ega ma selle eesmärgiga vist teinud kah, ega ka mitte ilu pärast otseselt…
  Ma vahel unustan üldse ära, et see mul on, sest see on ülaseljal, vahel küljega peeglist möödudes märkan, et oih, mis must mul seal paistab:D Aga siiani ei kahetse ja siiani ei ole uut midagi ka tahtnud. 2016 oli idee, 2018 teostus, aga eks Sa oled ju näinud ka. 🙂

   
 5. paulalaura111

  oktoober 21, 2021 at 11:11 p.l.

  Mul on käsivarrel väike valge fööniks. Et ma mäletaks,et ma olen ellujääja

   
 6. kellakagu

  oktoober 22, 2021 at 8:40 e.l.

  Mulle tundub, et üks või äärmisel juhul paar tätokat näitab vastupidi, inimese tugevust või teadlikkust, mida ta elus tahab ja väärtustab.
  Selle pärast ma olen ka mõelnud, et lugupidamisest keha vastu võiks enne natuke elada, kui midagi sinna sõnumineerima hakata:)

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: