RSS

häälest

13 okt.

juba ikka päris mõnda aega tagasi tabasin end mõttelt, et hääl on minu arvates üks olulisemaid tegureid inimese läbilöögivõimes. et sel on palju suurem mõju ja võim, kui me arvata oskame.
ma ikka vahel mõtlen, et tahaks endale nii väga mõne inimese häält. et kuidas tal on oma häälega vedanud.

minu arvates üks suurepärane näide hea hääle osas on Vilja Kiisler. mitte, et ta sellele lisaks veel terav, terane, tark ja kena poleks. aga kui võrratu hääl tal on, nii selge, sillerdav, pehme, puhas, mahe, ma ütleks koguni, et see ideaalne – läbilöögitämber.

lihtsalt kuulad ning tunned, kuidas see tasahilju mähib su enda lummusesse. ja tehtud sa oledki.

 
4 kommentaari

Kirjutas &emdash; oktoober 13, 2021 toll Uncategorized

 

4 responses to “häälest

 1. lendav

  oktoober 13, 2021 at 9:04 p.l.

  Hääl, jaa! Minu jaoks on ka hääl väga oluline, ebameeldiva tämbriga inimesega ma väga lähedalt suhelda ei taha. Enamus inimesi on üsnagi neutraalse häälega, mõni üksik on eemaletõukav ja väike hulk ka väga sümpaatse tämbriga. Abikaasa valimisel oli ka oluline (loomulikult mitte ainuke) kriteerium see, kas ta hääl tekitab turvatunnet.
  Iseenda hääl on ka huvitav kõrvalt (mõnelt salvestuselt) kuulata. Ma õnneks olen oma häälega üsna rahul, kõrvalt kuulates on isegi parem kui rääkimise ajal (siis ju kuuleme oma häält ka läbi kolju, ja see kõlab mõnevõrra teistmoodi, kui teistele inimestele. Samas videopilt mulle eriti ei meeldi. Näoilmed, žestid, kuidagi piinlik on ennast vaadata. Aga omaenda lintiloetud muinasjuttu võin rõõmuga kuulata.

   
 2. nodsu

  oktoober 14, 2021 at 2:23 e.l.

  ma olen oma hääle salvestust kuuldes alati ehmunud, kui… kudrutavalt (parema sõna puuduses) see kõlab. Täpselt nagu mind reeglina jahmatab videopildis, kui pehmed liigutused mul on. Iseenda vaimusilmas olen madala resoluutse häälega ja nurgeliste liigutustega selge konkreetne. Salvestiste peal üks pehme kudrumudru.

   
 3. Alex

  oktoober 14, 2021 at 6:31 e.l.

  Täiesti jube teema. Ma olen aastaid oma koledat hààlt põdenud ja isegi kõnetehnika ei teinud imesid. Tämbrit ei muuda ju meeldivamaks.

   
 4. kellakagu

  oktoober 14, 2021 at 8:49 e.l.

  Ma näiteks arvan enda kohta, et on kohti, kus ma tegelikult oskaks kaasa rääkida, aga mul ka lihtsalt pole seda õiget häält, see ei kanna, isegi, kui mu jutt pole päris möla.

  Aga, Alex, sinu häält olen kuulnud, see on lendava “keeles” neutraalne, ütleme nii, et eraldiseisvalt ei tinista, aga ka ei takista ega vähenda sõnade sisu.

   

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: