RSS

vikerkaarevärviline Grenoble

01 okt.

Siin on roosa vetsupaber, lähevad Pääsul silmad suureks, kui me vetsu lähme.

mhmh, siin on kõiks üks suur roosa, see tähendab lilla.
meie seekordne majutaja onTuneesiast pärist matemaatika õpetaja, kes õpetab ülikoolis kõrgemat matti. ma pole täpselt aru saanud, mitu tuba siin täpselt ongi, ilmselt palju, aga igal juhul elab siin hulgaliselt mehi. ühes toas tema boyfriend, kes on vististi juuksur, arvestades seda, mida ma ta ukse vahelt vilksamisi märganud olen, kuigi ühtegi klienti ma pole tõsi siiani veel täheldanud. ning teises toas elvad veel paar meest. siis on kindlasti üks omaniku magamistuba. ja siis meie, need ainsad heterolased.

korter on äraütlemata suur ja ruumikas, kõrgete lagedega, varustatud kõige kaasaegsema tehnikaga. omanik sõidab ringi über uhke bemari mootorrattaga ja meie kodus käivad pidevalt kõikvõimalikud poisid ja tüdrukud, kes ümber suure köögilaua matemaatikat õpivad. selleks puhuks on toa ühele seinale üles pandud koguni suur koolitahvel.

meie võõrustaja teeks kõik ja rohkemgi veel, et me end siin mugavalt ja hästi tunneks. samas on ta täielik duracell, ainult kõrvad ongi puudu, ta räägib lihtsalt lakkamatault ja kui ma ütlen lakkamatult, siis ma mõtlengi, et lakkamatult. kui ta su kätte saab, siis ta sajab sulle peale sellise kohinaga, et sa aina taganed ja taganed ja taganed, kuni lõpuks tuleb sein ette ja päris hirmus hakkab. Pääsu, minu lapse ja tõelise eestlasena, suurde tuppa enam palju ei kipugi ja kui ta sińna siiski kasse paitama teinekord pisut kauemaks jjuhtub ääma, siis tormab seal üsna varsti meie tuppa pakku ja paneb kaks patja kõrvadele.

no ma ise tunnen täpselt sama, kuigi me võõrustaja tahab tõesti ainult ja ainult head. kogu hingest.

köögilaual ja meie toa diivanilaual on suurte klaaspurkidega värvilisi komme, elutoa laual suures klaasvaasis liiliad, klaver, millel aeg-ajalt ka mängitakse, keset matemaatika tundi näiteks, jumal teab, milleks see vajalik on, hulgaliselt kuldses raamis ja ilmselt ka päris väärtuslikke maale, elutoa laes projektor, mis ruumist sellest vajadusel kodukino teeb, lõhnaküünlaid laudadel, riiulitel, vannitoas, kõikvõimalikke shampoone, geele ja muud vahtu, üks parema lõhnaga kui teine, vestus roosa paber ja kraanikausi kohal kuldses raamis väike maal, mis võiks olla nt Whistleri ema pisut värvilisema seelikuga ja ümberpööratult ning siis muidugin hulgaliselt väikseid detaile, detaile ja veel kord detaile. ütleme nii, et tava orientatsiooniga kodanikule ka päris pilkupüüdvaid.

mööda elutuba kõnnib vahelduva eduga ringi viis kassi, kellele on vähemalt sama suured õigused, kui kõigil siinsetel elanikel. nende nimed kirjutati meile isegi tahvlile üles, nagu matemaatika õpetajale kohane, aga ausalt öeldes olid need nii keerulised, et ainult kaks lihtsamat on mul neist meeles, üks Luna ja teine Pearl. kõige suurema nime ma ei mäleta, aga Pääsu kutusub teda kuningaks. umbes sellisena ta end üleval ka tõesti peab.

korterist välja, siis Grenoble, kui linn, on ääretult elus, inimesi on tänavatel palju nii päeval kui öösel. päeval on palav, aga hommikud on karged ja õhtul ei ütleks ära isegi kergest sulejopest, kui see vaid kaasas oleks.

ja minu arvates räägivad nad hetkel kõrval toas mu Giovannit ära:)

 
3 kommentaari

Kirjutas &emdash; oktoober 1, 2021 toll Uncategorized

 

3 responses to “vikerkaarevärviline Grenoble

 1. Alex

  oktoober 2, 2021 at 12:35 p.l.

  Keegi nüüd, igastahes, tahab grenoble’sse.

   
 2. Epp Harmon

  oktoober 2, 2021 at 4:40 p.l.

  See viimane foto on imeilus. Pääsu enamjaolt varjus, siluetina, aknad ja aknakaunistused tagaplaanil tulevad esile – õrnad, helendavad, nagu tüdruk ise.

  Seda ka veel, et mulle sattus ükskord Inglismaal sarnane majutus ja majutaja. Oli väsitav, aga väga lõbus ja väga meeldejääv 🙂

   
 3. ritsik

  oktoober 3, 2021 at 5:50 p.l.

  Ootan juba uusi postitusi, sest see esimene reisijutt oli nii tore ❤️!

   

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: