RSS

räägime eluõitest ja trambime põlvini argipäevas

21 sept.

Hermione sai eile kaksteist. täna lubasin teda sel puhul täitsa legaalselt mürgitada. ehk aitasin koguni kaasa. vat selline võõrasema.

kunagist sai suure suuga lubatud, et võtan end kokku ja teen temast eraldi posituse, aga no enne läheb Jumala päike looja, kui mina sellega ühele poole saan.

kui küsite, mis ma talle sünnaks kinkisin, siis ausalt öeldes, plaan oli üks, aga siis sõitis elu jälle sajaga sisse ja… lõi kõik uppi. nimelt on Hermione mu ellu toonud nüüd ka uue teema, millega ma seni lähedalt ja ühegi teise lape puhul pole kokku puutunud, ja see on koolikiusamine. põhimõttelielt on ta oma kasvuga juba sünnist saati märkimisväärselt teistest erinenud. seega olen tegelikult pool elu teatud mõttes ses osas mängu jälginud ja kätt pulsil hoidnud, sest laped on teadagi jube julmad ja õelad. aga nüüd on ta ilmsel jõudnud vanusesse, kus enam ei piisa üksnes mu lõputust rääkimisest ja kinnitusest, et ühel päeval on kõik teisiti ning pealegi, selg sirgu, pea püsti ning ole see, kes sa oled, uhkusega, enamuse teiste arvamus polegi oluline, seega otsutasin tegutseda veidi maisemalt ning konkreetsemalt ja otsisin talle toitumisnõustaja, panin kinni näopuhastuse ning uuesti ka psühholoogi aja. loodetavasti saate aru, et ma ise usun kaljukindlalt, et need on mured, mis 10 aasta pärast suure tõenäosusega polegi enam kuigi aktuaalsed. aga mida ma tõeliselt kardan on see, et selles õrnas eas pannakse teiste poolt põnts tema haprale ja haavatavale enesehinnangule, mille paikaloksutamine on hiljem juba märkimisväärselt pikem ja keerulisem protsess. täpselt seda ma talle ka ütlesin, et kui need on vähemalt kohad, kus sul/meil on võimalus ise endi poolt panustades palju ära teha ja kaasa aidata, siis tuld ja teeme ära!

seega, kui alguses sai mõeldud, et ta võib sünna puhul teha kõrva teise augu, siis hetkel on see plaan pausil, ilmselt ehk siiski kuu-paar edasi lükkunud….sest kõik korraga ei vea kahjuks lihtsalt eelarveliselt välja.

ja kuigi vahel on mul endalgi olnud temaga keerulisemaid perioode, kus ma tunnen, et raiud ühe pea maha, kui kohe kasvab kaks asemele, siis on õnneks ka arvestatavalt lahendusi ja leevendust leidunud probleeme ja teemasid varasemast, mis annavad mulle alust täie veendumusega uskuda, et vaatamata kõigele, me pusime ja hajutame ja maandame riske, step by step, aga küll kõik tuleb. see tuleb, aga tema puhul nõuab kõik lihtsalt kordi enam aega ja vahel lausa lõputuna tunduvat kannatust.

Ruudi jällegi suutis mind eile õhtul täiesti ootamatult positiivses võtmes üllatada, mis mu kohe ikka totaalselt pahviks lõi. nimelt otsustasin, et enne reisi nüüd Päskinit ikkagi enam aeda vahepeal ei vii, kuna peale pooltteist nädalat temaga kodus sussutamist, kui ma ta siis sejärel nö pisut järeltatisena aeda viisin, lootuses, et läheb paremaks, siis vastupidiselt muu ootusele läks olukord paari päevaga tegelikult hoopis päris käest ära ja ma tundsin, et minu närvid enam sellele lõputule närvipingele vastu ei pea. see enda kurnatus ja pidev pinges olemine, kas ta nüüd püsib enam-vähem vormis või mitte, see lihtsalt enam ei väärinud küünlaid. pigem siis juba hoidjaga kokku leppel kokku see 70 raha ja nüüd siis on esmaspäevast kolmapäevani Päskiniga kodus tema ning neljapäev-reede on õnneks minu kodukontoripäevad, sellega sai see nädal lahendatud. aga katmata oli veel tuleva nädala esmaspäev, mille peale Ruudi eile õhtul töölt tulles teatas, mõistate, täiesti omaalgatuslikult, et kui mul on vaja, siis ta ilmselt saab vajadusel tööl päevi vahetada, et endal see esmaspäev vabaks teha, et Päskiniga koju jääda.

ma ei hakka mitte salgamagi, et palju ei puudunud, et mul oleks meeleliigutusest pisar silma tulnud. ma tõesti poleks tema poolt sellist pakkumist mitte eales osanud oodata. ainuüksi too vabatahtlik abivalmidus soojendas mu südant sedavõrd, et ma tean, et küll selle esmaspäevaga ka korda saab.

 
4 kommentaari

Kirjutas &emdash; september 21, 2021 toll Uncategorized

 

4 responses to “räägime eluõitest ja trambime põlvini argipäevas

 1. Alex

  september 21, 2021 at 4:54 p.l.

  Koolikiusamine ei lähe mööda, sellest saab anonüümne kommentaarium ja eriti tuusad kogunevad ükskõik kelle edasi kiusamiseks perekooli.

   
 2. kellakagu

  september 21, 2021 at 4:59 p.l.

  Kõikvõimalikke kommentaariume ja perekoole ei pea üldse avamagi, aga koolis tuleb /tahaks ju käia.

   
 3. ritsik

  september 21, 2021 at 5:30 p.l.

  Palju õnne asjaosalistele ja loodetavasti keerulised ajad mööduvad kiirelt.

   
 4. _kaur_

  september 21, 2021 at 6:26 p.l.

  Palju õnne 🙂

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: