RSS

kohutav

20 sept.

need vähesed korrad, kus ma olen inimes(t)ega täiesti teadlikult manipuleerinud, st öelnud neile oma huvidest lähtuvalt täpselt seda, mida ma tean, et nad kuulda tahavad ja mis neile meeldib, siis need töötavad. nii kohutav on selle juures endal ära seedida see iseenese kohutav teadlikkus ja olemus, aga veel kohutavam on see, et need ikkagi töötavad.

 
5 kommentaari

Kirjutas &emdash; september 20, 2021 toll Uncategorized

 

5 responses to “kohutav

 1. _kaur_

  september 21, 2021 at 9:18 e.l.

  Hmmm??? Minu arust kogu ühiskond seisab selle peal, et me valime, kellele mida öelda. Kui me oleks inimestega päriselt ausad, siis laguneks kõik loetud minutitega koost. Ma arvan, et X on loll, Y on laisk, et mu sugulased on seda ja pere on toda. Aga ma ometi ei ütle, sest õnneks on välja mõeldud viisakus. Seetõttu ei ütle ka X ega Y, mida nad minust või minu käitumisest arvavad, ja aitäh neile.

  Selle asemel me ütlemegi seda, mida meilt oodatakse. “Jah kallis, see kleit sobib.” “Suurepärane töö x projektiga, lugupeetud kolleeg. Kas sa teeksid järgmisel nädalal selle teise asja ka ära? (ja vaiksel sobival hetkel mõni õpetussõna või soov, et järgmine kord päriselt paremini läheks, aga väga ettevaatlikult doseeritult.” “Imetore blogipostitus! Sa ikka kohe oskad põnevalt kirjutada!!!”

  Positiivne tagasiside, meeldimine ja meelitamine – see on suuresti ühiskondlik norm.

  Või ei?

   
 2. kellakagu

  september 21, 2021 at 9:32 e.l.

  Tähendab, liigne ausus ongi ogarus, muidugi.
  Aga selle asemel, et öelda “jah, kallis, see kleit sobib sulle”, kui sa nii tegelikult ei arva, siis on veel võimalus lihtsalt vait olla. vastasel juhul see ongi see, millest mina kirjutasin.
  iseasi, kui küsitakse, siis võib muidugi pisut plindrisse sattuda:)

   
 3. _kaur_

  september 21, 2021 at 9:58 e.l.

  Ühiskond väga tihti ootab-eeldab tunnustust. Vait olla – kui on selline võimalus, siis jah.

  Kuid võtta ja otsida ja leida meie lähedaste tööst üles positiivne, ja see neile tagasi peegeldada, halvad asjad maha vaikida ja unustada – kas see on vale? Kas see on ka manipuleerimine? Kust see piir läheb?

  Kuid mistahes struktuuris (suguvõsa, suurem kollektiiv, kool…) on valikuline suhtlemine ja meeldiva väljatoomine ebameeldiva arvel ikkagi hädavajalik.

   
 4. kellakagu

  september 21, 2021 at 11:41 e.l.

  No, Kaur:) ära hakka nüüd….

  Kui tunnustus ja komplimendid tulevad südamest, et nii päriselt ongi, siis ainult ja ainult tuld! Seda võiks olla elus kordades enam.
  Siis ei jää endal ju ka sisse halba tunnet, sest sa päriselt arvad ja mõtled nii. ja ütled tõesti ainult selleks, et teisel hea oleks. teda tunnustada. ei miskit tagamõtet.
  aus ja puhas ja null süümekat.

  Halvad asjad ma jätaks praegu üldse kõrvale, ainuüksi sõna halb on siinkohal väga suhteline. see on mu arust täitsa eraldi teema, kuidas,kas ja kui palju seda välja öelda. peaks/ei peaks? jne, jne.

  Aga mida mina ehk siinkohal/oma postituses manipuleerimiseks tituleerin on see, et kui ma ikka kiidan kellegi riietust, soengut, väljanägemist…ma ei tea mida veel…. puhtalt teadlikult, sest ma tean ja teen seda peamiselt…kui mitte üksnes selleks,…..et ma tean, et mul on nimetet inimest kuskil mingis võtmes vaja…..et sel juhul ta teeb midagi…vastutulelikumalt?….on mu osas sõbraliku?…soosivam?…siis see on ju manipuleerimine?
  sest ma tean, et see töötab, kui mitte kohe esimesel korral, siis ajapikku hakkab kindlasti tööle….selles on mängus omakasu.
  seda tehes ma tunnen, et ma olen tegelikult iseendale seeläbi vastik, sest ma muidu ju ei tunnustaks…. kiidaks… teeks komplimente…sest ta kleit on täitsa normaalne….aga ausalt öeldes, ei midagi erilist.

  Vabandust:)

   
 5. _kaur_

  september 21, 2021 at 12:42 p.l.

  Igatahes väga põnev teema ja nii tore, et sa sellest kirjutada otsustasid!
  Aitäh!
  Sul on üldse super lahe blogi! :))

  // põgeneb ummisjalu

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: