RSS

kui te küsite, milleks mulle Facebook, siis palun väga, kuidas muidu ma selle ära oleks märganud

15 sept.

Illusoorses laulukavas kohtuvad diivad Zarah Leander ja Marlene Dietrich. Mõlemad naised nautisid suurt kuulsust eelkõige saksa kultuuriruumis. Saatuse tahtel lahutasid nad Teise maailmasõja ajal vastaspoolte sõdurite ja kodanike meeli. Millest oleksid Zarah ja Marlene omavahel rääkinud kui nad oleksid kohtunud? Kõigis rollides on Erkki Otsman, klaveril Benno Margus. 

Kui ma FB-s Liisi ürituse jagamist nägin, siis see foto paelus mu pilku kohe esimesest hetkest, seega ma ei mõelnud kaua, kui pilet oligi juba olemas. ma polnud isegi kindel, kes mu last hoiab, ehk kas Giovanni jõuab selleks hetkeks tagasi, aga elu on mulle õpetanud, et kui tahad elus minna alati kindla peale, siis sul jääbki paljuski elamata.

teisipäeva hommikul panin selga oma uue punase rinnahoidja ja tumesinise pükstüki, varustasin end pabertaskurätikutega, pistsin igaks juhuks kotti imemiskommid, ninasurtsu ja veepudeli ning sukeldusin õhtul pea ees tundmatusse. olgu, mitte muidugi päris pimesi, Dietrich`i nime teab ilmselt igaüks ja Otsman pole vähemalt mulle ka päris tundmatu inimene, nipet-näpet ma ta elust ja tegemistest ning olemusest varasemalt ikka teadsin. ta oli muide veel isegi bioloogia õpetaja, kui Troonipärija Reaalis käis. aga, tõsi, tema esinemisi ma siiani nägema pole juhtunud.

Kabaree-kontserdikavas oli 20 laulu/muusikapala. 10 Zarah´lt ja 10 Marlene´lt. kokku paar tundi, koos vaheajaga. Estonia kammersaalis. kus ma ka muide varem polnud käinud.
kui üldse, siis õige pisut porisekski ainult selle koha osas, mitte, et ruumile endale midagi ette heita oleks, aga ma oleks vististi sellist ettastet vaadates eelistanud viibida pisut suitsusemas ja ennastunustavamas amosfääris. või oleks pidanud hoopis teise pitsi konjakit juurde võtma. sest konjak sobis sinna.
aga seda kõrvale jättes, siis väga ilus muusika, aja(s)tu, klaver, mu suur lemmik ning muidugi väga julge etteaste ja kostüümid ja paeluv esitus. kui seda vaatasin, siis sain taas kord kinnitust, et kui teed mida armastad ja armastad seda, mida teed, siis päriselt ebaõnnestuda polegi võimalik.

rääkides publikust, siis saalis oli kiiresti üle lugedes umbkaudu 65 inimest, kellest nii 20 olid mehed. lõviosa publikust oli vanuses 50-60 aastat. ausalt öeldes, siis olin siiralt üllatunud just nii märkimisväärsest meeste arvust ja vanusest. minu isa näiteks, kes on elanud iseenesest väga värvikat ja patust elu, läheb arvestatavalt keema ainuüksi selle peale, kui mehed lillelisi shorts´e kannavad.

võib-olla see kõige-kõige-kõige esimene hetk oli ehk pisuke võõristav, aga juba viimases veerandikus, kus diiva(d) oma kostüümid ja soengu valge ülikonna vastu vahetas tekitas see lausa viha, sest ta meeldis mulle naisena märksa enam, kui mehena.

Ja kas armastus on muide patt?, küsis Zarah publikult vahepeal.
Mina igal juhul olen enne patune, kui ilma armastuseta, vastas ta lõpuks ise, uue laulu sissejuhatuseks.

kokku sai selline iseloomuga ja hõrk, väga-väga teistmoodi õhtu. ja ma ei pannud oma otsusega teps mitte mööda, see sobis mulle üle pika aja nagu rusikas silmaauku.

tänud veel kord, Liis!

 
3 kommentaari

Kirjutas &emdash; september 15, 2021 toll Uncategorized

 

3 responses to “kui te küsite, milleks mulle Facebook, siis palun väga, kuidas muidu ma selle ära oleks märganud

 1. liis

  september 15, 2021 at 9:54 e.l.

  No mul on siiralt rõõmmeel, et meeldis! Kusjuures ma ise ka eelmine nädal üle pikkade aastate jälle sattusin teda ja Edith Piafi laule (akordioni saatel!) kuulama Brasserie 11s. Endiselt sai tuvastada, et ta on ikka fantastiline artist (mitte lihtsalt hea laulja või meelelahutaja vms, seda kõike ka, aga veel palju enam). 🙂 Ma arvan, et varsti jälle, ei jätaks nii pikka pausi sisse. Proovin ka (ja ka esimest korda) sinna Estoniasse sattuda näiteks. Teatava regulaarsusega ta esinemisi seal ikka õnneks tänini on!

   
 2. nodsu

  september 15, 2021 at 4:01 p.l.

  Ükskord ammu ühe PÖFFi ajal näidati Illusioonis Dietrichiga “Sinist inglit”; filmi eel ja järel laulis Erki Otsman paralleel-Dietrichina. Me läksime sõbrannaga selle kuulutuse peale suure vaimustusega kohale, saalis oli peale meie veel paar-kolm inimest, nii et saime kogemata kombel eriti eksklusiivse kontserdi.

   
 3. Alex

  september 16, 2021 at 5:33 e.l.

  Mulle on nüüd ka vaja!

   

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: