RSS

ah, heietan siin täitsa niisama. raputage soola peale, kui liiga läägeks kisub

29 juuli

sain personaliosakonnalt meili, mis sisaldas muuhulgas lausekatket ...et siis koos naasta kontorisse tööle. nägin selle peale kohe järgneval ööl tööga seotud õudusunenägu, kus mind suures plaanis lahti lasti. ma poleks uskunud, et need sõnad mulle nii rängalt mõjuvad, aga tuleb välja, et ma lihtsalt enam ei kujuta ette, et peaksin kõik viis pikka tööpäeva taas kord kontoris veetma. kummaline on öelda, aga too koroona-aasta on mulle kätte mänginud mu unistuste argipäeva, ma pean sellega silmas just töö- ja pereelu ühildamist. ok, ma muidugi ei kujuta ette, mis luxekspress võinuks veel olla, kui mu kodukontoris olles oleks ka lapsed kes koolis, kes aias käinud, aga seda olekski juba ilmselt liiga palju ette kujutada.
olen sellegagi, mis välja joonistus, äärmiselt rahul. seega, ma ikka siiralt loodan, et mul õnnestub ehk siiski nüüd ka edaspidi endale miski 2 kodus/3 kontoris graafik välja kaubelda. koroona ju iseenesest õnneks tõestas, et kodukontoris olles ei saagi maailm looderdamise ja lodevuse läbi otsa. töö saab isegi siis tehtud, kui kellegi pilk sul kogu aeg turjal ei tantsi.

tulin hommikul ujumast, vesi on jätkuvalt imeline, kõrge ja puhas ja puhastav, istusin peale seda oma punase kohvitassiga häärberi ees trepil ja tundsin tohutut tänutunnet. loomulikult, alati võiks ju olla veel paremini, aga hetkel on ka juba piisav-lollilt hea. pole enam sääraseid põdemisi, valu, tõmblemist ja hingepiinu. mahudki nägema ja märkama kõike seda ilu ja hästi olemist, mis su ümber tegelikult on. väiksed asjad ja rõõmud on elus tagasi, miskid konfliktid ja suhted ei suuda seda enam nii märkimisväärselt vähendada ega tuhmistada …..elu oleks niimoodi justnagu palju rohkem. ja lihtsalt ilus on, nii ilus ja rahulik, isegi kõige tavalisemas argipäevas.

lihtsalt imeline aasta ja imeline suvi. muidugi, et segane, raputav, loksutav, väsitav ja mida kõike, aga on pildi minu jaoks nii palju selgemaks ja puhtamaks löönud. ma olen ühtpidi väsinud, aga samas pole tundnud kaua aega end nii välja puhanuna.

eile õhtul tegin Toscana kollaseid pilte. kätte on jõudnud taas kord too soojade ning küpsete värvidega õhtute ning päikeseloojanguga suve etapp. istud künka otsa sätitud puupingil, vahid merele ja ümberringi ja ikka on tunne, et ei suuda seda ümbritsevat tervikut korraga, just korraga, nagu tahaks, ühes tükis sisse ahmida.

ma otsin juba mitu aastat oma suvehäärberile nime. tahaks leida selle õige, et see siis häärberiesisele seinale kinnitada. kuulutan siinkohal välja nime avaliku konkursi, viitiste, siis pakkuge, sest äkki, kuigi mul puudub usk, et keegi teine saaks ses osas kümnesse tabada. olen siin olnud titest saati, kõik mu lapsed on siin suved üles kasvanud. ja nagu Troonipärija nii talle omases väljenduses viimane kord siin olles põrutas, et alati, kui ma siin olen, siis on mul kõigist muust maailmas toimuvast suht savi, siis umbes-täpselt selles ka minu jaoks selle koha fenomen seisenbki. passiks nagu vanajumala enda selja taga, naiivitarist jaanalind, ehk laenatud sõnadega: kõik mu mured/jamad mannetud:)

äkki see sobikski?
ja no palun väga, kui nüüd keegi veel eales peaks mõistmatult pead vangutama, et miks küll on vaja blogida:)

 
1 Kommentaar

Kirjutas &emdash; juuli 29, 2021 toll Uncategorized

 

One response to “ah, heietan siin täitsa niisama. raputage soola peale, kui liiga läägeks kisub

  1. tuulealleaa

    juuli 31, 2021 at 10:36 p.l.

    Mina ei võistle ega paku, aga lihtsalt kummaline oleks kui “Suvekuningriik” saaks nüüd “Suvekuningriigist” erineva nime.

     

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: