RSS

Minu dieet, 3 nädalat

03 mai

olen mõelnud, et miks ma end nii valesti tunnen, kui mu kaal tõuseb. äkki see tuleneb sellest, et suures plaanis olen peaaegu 30 aastat samas kaalus elanud ja kui siis kaal 5 kg suurem, siis oleksin nagu vales kehas ja olemises.

olen tähele pannud, et sedasi üldistades, siis iga uue kümnega kipub kaal veidi tõusma ning iga uue kümnega läheb taas paar kraadi keerulisemaks kaalunumbrit hoida. kipun arvama, et ilmselt läheb see veel vähemalt kolm nõksa keerulisemaks peale üleminekuiga, aga seda ma ju veel väga täpselt ei tea. mingi sisetunne räägib.

keskkooli lõpetades kaalusin 52,5 kg. alates 30-ndatest umbes kilo enam. 40-st tuli veel umbes kilo, seega, kui Päskin-Miškinit ootama jäin (43-aastaselt), siis kaalusin kuskil 54 ja midagi.

57 kg on see viimane number, kust edasi ma tunnetuslikult enda jaoks valesse kehasse üle kolin. mitte, et see oleks kaugeltki katastroof, aga nagu ma siin juba kirjutasin, siis alates sellest ei tunne ma end oma kehas enam iseendana.

oma elu esimese dieedi alguseks kolm nädalat tagasi olin jõudnud 60,2 kiloni. täna hommikul kaalusin võrreldes eelmise esmaspäevaga – 600 gr, ehk 58,3 kg, kokku siis on kolme nädalaga maha tulnud 1,9 kg.
56,5 kg oleksin juba täitsa rahul, aga eesmärk oleks siiski kuskil 55,6. rohkem ma hetkel endale otseselt sihiks ei võtagi, ikkagi uus aastakümme kukub juba selle aasta lõpus, seega: ärgem mingem päris fanaatiliseks, ei seatud kaalunumbri ega dieedi jäikuse osas.

magusaisu pole jätkuvalt kadunud, siiski: mitte enam nii vastupandamatu. aga magusa lõhn tundub tänaseks palju ahvatlevam, kui magusamaitse reaalselt. Pääsu on mulle ikka siin peale käinud teinekord midagi magusat tema kõrvalt näksata, maitse-maitse, ütleb ta, ja kui ma siis seda teen, siis imelik-uudsel kombel jätab see mind üllatavalt ükskõikseks. see pole enam kaugeltki nii hullutav ja pead pööritama ajav, kui kolm nädalat tagasi.
ja isegi kohvi sisse lisan nüüd vähem suhkrut, nii palju (kõlab nagu pool klaasi), kui varem, mind täna juba lausa häirib ning hakkab vastu.

viimase nädala patustamiste hulka kuulub klaasike punast veini reede õhtul krimka kõrvale ja see veerand juustusaiakaest eilse toimeka päeva puhul.
ja kui ma juba patustan, siis mitte raasugi süümepiinu, teen seda tõelise mõnuga, iga rüübet või ampsu aeglaselt ja sajaga tunnetades ning nautides.

ma olen harjunud, et inimesed reageerivad mu dieedist kuuldes stiilis, et sina, mis sul alla võtta. aga ma naudin enesetunnet, mis selle kaalunumbri vähenemisega kaasneb. ja kui ülemineku ea saabudes tulebki ilmselt arvestada teatava toitumise teadlikkuse ja distsipliini kasvuga, kui on tahtmine soovitud kaalus püsida, siis see nauding iseendast oma tuttavas kehas kaalub minu tarvis kindlasti üles teatavad piirangud mu toitumises.

selles elus on kindlasti piisavalt mõnu ka ilma sellise koguse magusata, mida ma endale siiani lubada olen saanud. teinekord ikka tänan oma keha, et ta on mind siiani väga ustavalt nii inimsõbralikult hoidnud ning teeninud. nüüd on minu kord seda hinnata ning hakata ta vananedes talle omalt poolt midagi vastu andma, isegi kui see tähendab pidevat väikest mugavusest-loobumise-valutukset kuklas*

*Edasi org, Alar Ehandi: las jääda kõik, mis (koroonakriisis) hea.

 
4 kommentaari

Kirjutas &emdash; mai 3, 2021 toll Uncategorized

 

4 responses to “Minu dieet, 3 nädalat

 1. Bianka

  mai 3, 2021 at 1:35 p.l.

  Selles on sul õigus, et nii kaalu hoidmine kui mahavõtmine muutub vananedes järjest keerulisemaks. Nagunii ma söön praegu palju vähem, kui nooremana, aga tasahilju muudkui tiksub kaalu juurde.
  Üritasin sinu eeskujul ka dieediga alustada. Paraku seekord ei taha absoluutselt õnnestuda. Päeva pean kenasti vastu planeeritud toitudega, aga õhtul ja öösel olen nagu moslem Ramadani ajal. Mis päeval keelatud, see öösel lubatud. No muidugi ei tee ma seda nimelt omaenda saavutuste õõnestamiseks, aga mu suur probleem on uni. Kui ma magama ei ole jäänud, kuigi olen vähernud voodis juba tund ja rohkem, siis annan alla. Vein teeb ju uniseks… Ja siis on vaja veel väike võileib sinna juurde, et ikka uni tuleks. Ja hommikul olen enda peale pahane.

  Läbi häda on kahe nädala saavutuseks umbes -1,5 kilo, aga seda on ilmselgelt vähe minu kaalu juures. Olen pettunud ja mõtlen üldse lõpetada selleks korraks. Täna poes käies ostsin ühe Bitteri shokolaadi ja paki India pähkleid kakaos. Sest natuke ju võiks sellise kehva ilma puhul lohutust olla. Koju jõudes aga selgus, et maiustusi pole. Kas kukkusid kärust maha või jätsin ise nad ostukärust kotti panemata, ei tea. Vist saatus tahtis märku anda, et ma ei peaks veel alla andma 😀

   
 2. lendav konn

  mai 3, 2021 at 2:21 p.l.

  Biankale – ma arvan, et panid maiustused esimese foori taga nahka, nii et ise ka aru ei saanud!
  Või kukkusid kärust maha – haahaaa:D
  Et nüüd naerda saaksite – ma olen kaks nädalat magusata vastu pidanud ja + 0,6
  No mida kuradit??

   
 3. nodsu

  mai 3, 2021 at 10:36 p.l.

  Bianka, aga kas nii lühikese ajaga nagu 2 nädalat üldse tohibki rohkem alla võtta kui paar kilo? st tervislikkuse piiresse jäädes.

   
 4. Bianka

  mai 4, 2021 at 10:48 e.l.

  Mina üldiselt pikemalt ei jaksa dieeti pidada kui 3 nädalat. Sellepärast kasutan viimasel ajal vaid Simeonsi dieedivarianti, kus mul esimene kord 23 päevaga tuli alla 7 kilo. Tervisega oli kõik korras ja kaal püsis tükk aega. Teisel katsel sain alla 4 kilo ja seekord ei teagi, kas selle nädala lõpuks venitab 2 kilo välja või mitte.
  Tegelikult ma olen täheldanud, et organism on kaval. Mistahes erinev dieet esmakordselt annab väga hea tulemuse, aga korrates keha juba teab, mis juhtuma hakkab, ja läheb kähku säästureziimile.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: