RSS

viskun tuleriidale

23 märts

Kui Zevakin ja Sildaru panevad pidu, siis on see otse loomulikult suur rumalus ja lollus, aga ma suures plaanis suudan neile selle andeks anda, üksnes nende noorusest tulenevalt.

aga kui tänasel päeval.

lendab lõunamaale perega soojamaareisile Marimell, allkirjaks õhtu lõpuks kahetseme me ainult seda, mis jäi tegemata ning vaevalt koju jõudnud, leiab uue pildi alt juba uue allkirja kas see on normaalne, et ma juba mõtlen kuhu järgmiseks reisida?, siis paneb see mind jõuetusest ja ahastusest lihtsalt pead vastu seina taguma, nii suhtub ja küsib inimene, kelle needsamad meditsiinitöötajad, kes nüüd omakorda inimestelt mõistmist ja abi paluvad, lausa anuvad, alles mõned kuud tagasi kindlast surmast päästsid.

Grete Klein jagab Instas palja pepu pilti Hispaaniast ja Ekspressis poseerivad reisipiltidel Rain ja Margit, kes aina rõhutavad, et lennukid ja hotellid on pooltühjad, rannas pole üldse inimesi näha, reisil käik on sama ohtlik, nagu oleks Tallinnas Selverist läbi astunud.

andmata endale aru, et see tühjus ja ohutus on üksnes selle tagajärg, et suurem osa inimesi püsivad vastutustundlikult, päriselt vastutustundlikult, kodus. aga just need reisisellid pilluvad oma sõnumites loosungeid:
Kas soovitame reisida? Jah, kui seda teha vastutustundlikult!

blogipostituse sabas kutsutakse inimesi enda õigustamiseks veel üles stiilis, mulle tundub, et väga paljud hetkel reisivad, siis palun andke kommentaarides teada, millal ja kus te viimati puhkasite/reisisite. Saab ka täitsa anonüümselt. Mul on endal palju sõpru/tuttavaid, kes on ära käinud ja alles hiljem öelnud..

ning keegi muuhulgas kommenteerib Superlux oli!! Reisida saab ka vastutustundlikult ja hetkel tulnud igal pool mujal olevat turvalisem kui Eestis.

ma lihtsalt ei suuda, nüüd, kus ulla-ulla, on Eestist saanud ohtlik koroonapesa, siis on muidugi eriti vastutustundlik suhtumine vastutustundlikult koroona eest mujale pakku minna. sest no kõrini ju sellest jamast ja sooja tahaks!

nad on suunamudijad, just neil on tuhandeid ja tuhandeid jälgijaid.

ning kõige krooniks sõidavad erinevates Eesti linnades kokku sajad ja ehk isegi tuhanded autod uhkelt ja vastutustundlikult, kõik ju omades autodes, Eesti lippude lehvides “Vabaduse sõitu”.

ma tunnen, kuidas see mu hinge lihtsalt tuhandeks tükiks rebib, aga mul ei jää muud üle, kui seda kõike pealt vaadata.

ära loe ega võta hinge! saa juba üle!, kõlab kõrvus.
justkui see pea liiva alla peitmine süsi muudaks.

Olev Subbi rääkis oma portreefilmis, et tema sulges Siberis silmad kõikidele koledustele ning nägi kõike seda, mis on ilus, tähendusrikas ja märkamist väärt.

praegused kõikvõimalikud piirangud on minu jaoks puhas nohu selle hoomamatu rumaluse, hoolimatuse, isekuse, egoismi kõrval, mille koroonakriis nii ilustamata ning halastamatult on ilmsiks toonud. mina isiklikult tegelen juba kuid sellega, et leida lahendus, kuidas see koledus endast niimoodi mööda kanaliseerida, et see mind võimalikult vähem emotsionaalses plaanis rivist välja lüüa suudaks, aga ma ei oska. see läheb mulle hinge ja mõjutab igapäevaelu kordades ja kordades enam, kui ma sooviks.

ma päris ausalt otsin juba pikemat aega lahendust, kuidas selle koleda teadmisega, mis kriisis pinnale ujus, ühel päeval edasi elada? kust leida uuesti see lootus ja usk, mu senine ilus naiivsus, et vajadusel me saame ühiskonnana siiski hakkama?

palun aidake mul Koroona koledustele silmad sulgeda ja andke mulle õlekõrsi, mis on ses ilusat, tähendusrikast ja märkamist väärt.

ma tunnen, et kõik need vastutustundlikud vabastajad pole mu hingel trampimist mitte sentigi väärt, ma tahan neist oma peas ja meeltes lahti saada, aga nad oma jõulisuses aina rullivad ja rullivad ja saavad must lõpuks ikkagi jagu. minu arvates on see puhas kuritegu, aga nemad ainult irvitavad!

 
6 kommentaari

Kirjutas &emdash; märts 23, 2021 toll Uncategorized

 

6 responses to “viskun tuleriidale

 1. lendav konn

  märts 23, 2021 at 3:31 p.l.

  Viskun sinu kõrvale!:)

   
  • kellakagu

   märts 23, 2021 at 8:44 p.l.

   No see on nüüd küll pisut ootamatu, aga loodetavasti on sul konjak kaasas, võtame täna õhtul pitsi vapruse terviseks!

    
 2. b

  märts 23, 2021 at 3:49 p.l.

  marimellid on lausidioodid! ja ma ei kahetse oma öeldut ka.

   
 3. Kaamos

  märts 23, 2021 at 4:24 p.l.

  Nõus kõigega mis kirjutasid!

   
 4. epp

  märts 23, 2021 at 4:43 p.l.

  “kust leida uuesti see lootus ja usk, mu senine ilus naiivsus, et vajadusel me saame ühiskonnana siiski hakkama?”
  Jah. Just. Kust leida?
  Lisaks, ma tundsin sama tunnet ka peale USA läinudaastasi presidendivalimisi, kui selgus, et ca 70 miljonit ameeriklast oli Trumpi poolt hääletanud, hoolimata sellest, et 4 aasta jooksul oli Trump puust ja punaseks teinud, kes ja mis ta on.

   
 5. punanemammu

  märts 24, 2021 at 9:53 e.l.

  Võrdluseks eelmise aasta “eestimaalaste” päästmisoperatsioon, kus riik tegi kõik enesest võimaliku, et kaugetes paikades viibivad sajad inimesed turvaliselt kodumaale tuua…nüüd, kus seis on kordades hullem – vilistavad paljud reeglitele ja võimaluse tekkides kasutavad selle ära.
  See on kaasinimeste ohustamine, mis riivab vastutustundlike inimeste õiglustunnet.

  Säti pea päikese poole, sulge silmad ja tunneta saabuva kevade soojust. Hoia neid, kes on su ümber ja meenuta ilusaid hetki.

  PS! Selle taustal mõjus väga värskendavalt artikkel kohtunik Merle Parts’i õiglustundest – piisab kui on üks, kes näeb ja müristab.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: