RSS

– – –

17 veebr.

Indigoaalane kirjutas oma blogis järgmiselt ning enam paremini ei saa minu mõtet ja suhtumist koroona osas ilmselt vist kokku võttagi:

mind tõeliselt hämmastas, kui mõni aeg tagasi ühes saates maski mitte kandvaid inimesi kaubanduskeskuses rajalt maha võeti ning seejärel nende käest küsiti, et miks te maski ei kanna, kas haigeks ei karda jääda. mille peale need kinnipeetud andsid otse loomulikult meile kõigile teada-tuntud vastuseid stiilis, et ei karda, natuke põen ja kogu lugu või et ah, mis see hullem on, kui gripp. ja mina seda kuuldes kõikse aeg mõtlesin, et miks on küsimus üleüldse esitatud sõnastuses, kas sa ei karda, no johhaidii, keda huvitab, kas tema kardab või mitte. nende piirangute mõte pole ju igaühe isiklik mätas ja heaolu, vaid nimelt tervishoiu ülekoormatuse vältimine ning majanduse toimimas hoidmine.

seega, juba ainuüksi probleemi püstitus on liiga sageli absoluutselt vale.

kui mina oma mätta otsast vaatan, siis kuulen jällegi sageli nt sarnast mõtteavaldust:

jah, kui ma novembri keskpaigast kodukontorisse jäin, siis jätsin koju ka Pääsu. tavaolukorras ma veel mõistaks, kui mulle seepeale eeltoodud väiteid esitakse, aga lähtudes praegusest hetkeolukorrast ning eelpool välja toodud suhtumisest, siis toimisin nii siiralt uskudes, et vähendades kõik ühiselt võimalikke kontakte, aitame seeläbi ühiselt pehmendada/vältida tervishoiu- ning majanduskriisi. muidugi, kui see eraelust tulenevalt ning tööalaselt võimalik on, ma mõistan, et on inimesi, kel pole valikut. loogiline, et see pole mullegi teps mitte mugav, et teen oma elu sellega raskemaks, aga kas peabki olema, kas ei peakski hetkel olema primaarne meie, mitte mina , kas ei peakski olema hetkel meiepoolne panus anda järele omaenese mugavuses ja harjumuspärases, kuid vaatamata sellele tunnen ma täna nii käitudes end hoopiski nagu idioot, ise oled loll, või nagu Indigoaalane suurepäraselt selle taas kord kokku võtab:

ausalt, siis olen inimestes ja ühiskonnas tohutult pettunud. nii kuradi mugavaks on inimene ikkagi muutunud, nii olematuks on kulunud taluvuslävi ja kannatlikkus. kuu aega ei lähe reisile, kohvikusse, peole, jõusaali, spasse, slaalomimäele ja umbes sealt läheb lahti üks kurtmine, et aaaapppiiiii, ma suren, kui nüüd kohe ei saa, rohkem ei jaksa, andke tagasi me normaalsus ja õigused.

kuidas mu hind ihkaks näha just vastupidist, et nimelt rasketel aegadel, perioodidel oleks näha ja tunda, et inimesed hoiaks kokku, toetaks teineteist, et koos pingutades, andes, tagasi tõmmates, milleski loobudes, mitte ainult endale mõeldes too keeruline etapp kergemini üle elada, aga ei. ja see reaalsus, mis mulle praegu vastu irvitab on nii masendavalt lootusetu ning kurb, ütleks koguni, et hirmutav.
pühapäeviti särada on nii petlikult lihtne ja pinnapeale. pühapäev pole sisu, vaid kest.

tõsi ta on, et just keerulisetel aegadel näed, kes on su ümber, kes on su sõbrad, milline on asjade tegelik seis. kui eraelus võib see pilt olla valus, siis enamasti see vähemalt kainestab ning aitab meil soovi korral isiklikus elus ümbritseva osas korrektuure teha. kuid ühiskondlikus plaanis tundub seis märksa trööstitum, kust ja milles näha valgust ja lootust, kui ainuüksi loetud kuud ilma osaliste harjumuspäraste mugavusteta, mis tegelikult ju vaid nohu veel võimaliku tõelise raskuse ees, mõõtmatult suure enesekesksuse ja ükskõiksuse nii eredalt ilmsiks toob?

ma olen otsatult kurb, see pilt on nördima panev ning mõjutab ja surub mu üllatavalt rohkem põlvili, kui oleksin eales arvata osanud. annaks jumal jõudu ja oskust sellega leppida ja kohaneda, sest praegu ma veel ei tea, kuidas selle kriisist välja koorunud uue teadmisega hakkama saada.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; veebruar 17, 2021 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: