RSS

mina olengi see, kes armastab jõululaule ja pimedust

29 jaan.

Mina olengi see imelik, kes armastab jõululaule ning võib neid kuulata jõulukuul nõrkemiseni. ma armastan sügist, selle värve, ladistavat vihma, tuult ja tormi ja pimedat aega, ma ei tüdi pimedusest millegipärast karvavõrdki. ma armastan, kui lumi on maas, siis hing puhkaks justkui koos loodusega. ma armastan, kui inimesed abielluvad, minu jaoks pole abiellumine kaugeltki ainult paber. mulle meeldib saada ja teha teistele jõulude ajal kingitusi. ja ma ei kuulu üldse nende leeri, kes arusaamatult pead vangutavad ja kuulutavad, et milleks peab kingitusi tegema just jõulude ajal, kingin, millal tahan. ma armastan glasuuritud piparkooke ja verivorsti, aga mitte jaanipäeval. ma armastan Vabariigi sünnipäeva, mis sest, et siis on isegi leib sini-must-valge. armastan muide ka oma sünnipäeva. armastan ilutulestikku, selle sära, mänglevust ja kõrgust, see on nii võimas ja pidulik. ja üle mõistuse armastan ma seda paari-kolme nädalat, mis kohe-kohe ukse taga, kõige ilusam ja puhtam aeg aastas ever. armastan, kui õhk ja valgus on nii läbipaistev ja värske, nagu allikavesi. nii õrn ja habras nagu lumekristallidest jääkirme. kui linnud hakkavad laulma hoopis uutmoodi ja õhtuvalgus on nagu uus hingamine. armastan meeletult seda karget puhtust.

ja ma tunnen end alati imelikult, kui inimesed ootavad kannatamatult suve. räägivad, et nad on tülgastumiseni tüdinud jõululauludest. et pimedus on nii väsitav ja rõhuv. et kingitused on vaid lastele. et kodus on igav ja see õige ning päris elu on siis, kui saab peole, reisima ja restorani.

ja ma olen vait. aga mida vanemaks ma saan, seda rohkem ma kõike seda vaikides armastan.

 
4 kommentaari

Kirjutas &emdash; jaanuar 29, 2021 toll Uncategorized

 

4 responses to “mina olengi see, kes armastab jõululaule ja pimedust

 1. ritsik

  jaanuar 29, 2021 at 9:41 e.l.

  Mina ka armastan kõike seda, mis argipäevad ilusaks teeb. Igal aastaajal. Ainult lumeta talve ei armasta. Või täielikult suvesoojata suve.

   
 2. IndigoaalaneI

  jaanuar 29, 2021 at 9:42 e.l.

  no näed, meil ongi midagi ühist 🙂 me armastame samu asju:
  Täna hommikul, täiesti pime oli veel, ja linnud laulsid kõrvulukustavalt. Kevad tuleb 🙂

   
 3. kellakagu

  jaanuar 29, 2021 at 11:09 e.l.

  Nii tore, mul on kohe meie üle hea meel:)

   
 4. naissaar

  märts 10, 2021 at 6:41 p.l.

  Hakkasin täna, täitsa lambist ja jälle üle saja aasta, sinu blogi lugema ja loen ja loen ja mõtlen, et polegi hullu, et ma ise ei kirjuta. Midagi leian ma sinu blogist alati, mis täpselt minu kohta käib.
  Ainult kahjuks ei ole mul sellist järelkasvu, nagu sinul.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: