RSS

must lagi on täna vist mu päeval

21 nov.

Konna munajutu jätkuks, kus ma kommentaariumis mõningast propagandat juba iseenesest tegin, siis piilusin täna taas kord poes olles munakarbi sisse, veendumaks, et munadel oleks ikka kindlasti EE tempel peal. lugesin nimelt mõned päevad tagasi Maalehest, et lätlased, leedukad ja poolakad möllavad siin meie munaturul ja sel põhjusel suudab Eesti tootja kohalikul turul müüa võimaliku 65% asemel vaid 30%. et kenade eestikeelsete siltidega karpides nagu “Vanaema kanamuna” või näiteks “Kodumuna” ei pruugi sugugi olla eestimaine toodang. ning kuna hinnavahe on kuni 1,5 eur karp ja mune ma nüüd nii hullupööra ka söögiks ei tarbi, siis selle euro suudan ma omade tarbeks küll täna rohkem välja käia. seega, üks artikkel ja enam mu käsi vale karpi võtma ei tõuse, vahel juhtub ka nii. Guud džoob, Maaleht ja Vladimir Sapožnin.

maske kanti kaubanduskeskuses ikka nördima panevalt vähe, palun öelge, mis inimestel viga on, ja miks neid nii palju on. kui kuradi suure ja millise tüki see inimeselt täpsemalt võtab, et kõigil võiks kokkuvõttes kergem ja parem olla? just sellistel hetkel, päevadel, perioodidel tunnen ma kõige enam, kuidas ja miks minust võiks ühel päeval vabalt erak saada. ma teen endaga igapäevaselt tööd, et suudaksin seda kuidagi kergemalt võtta, aga …ma ei teagi, mis see siis on….enesekindel rumalus?….enesekeskus?….enese tähtsustamine?….see läheb mulle kõigele vaatamata liiga palju hinge ja korda. ma ei tahaks ega tohiks seda vähemalt näha, sest kuidas ma ka ei püüa, siis ma ei oska iseennast selle eest piisavalt kaitsta ning kui seda liiga palju saab, siis deprekaid krõbistan lõpuks ikkagi mina ja mitte nemad.

umbes sellist laadi põhjustel olengi hakanud ajaga minimiseerima üleliigseid kontakte ja käike, aga täna oli Hermionel uut talveriiet vaja ja mul polnud valikut, tuli ära käia. jopiga läks sel korral ülilihtsalt, esimene pood ja kolmas kollane jopp, kuhu meie mõlema tingimused sisse mahtusid. lisaks sai ta endale Slytherini ja Billie Eilish´i T-särgid ja Hogwarts ööriided. tegelikult on ta vähemalt seni olnud riietuse osas siiski väga leplik, vähenõudlik ja mõistlik, seega las siis täna olla natuke tema päev.

koroonatesti vastuse sain ka hommikul kätte, negatiivne, nagu ju arvata oligi. aga kuna sellest testist räägitakse tõelisi hirmu ja õuduslugusid, siis see oli taas kord koht, kus ma mõtlesin, et kui hästi peab inimesel olema oma elus läinud, kui ta vähemast, kui sääsehammustusest, säärase tolmupilve üles keerutab. too protseduur tegi ehk pisut kõdi ja kogu moos.

ühesõnaga, päris masendav, kuhu me oma arengu ja heaoluga välja oleme jõudnud. ja ma nüüd väga vabandan, kui ma teile oma tänase postitusega lootusetuse laviinina peale vajusin.

ahjaa, mina muide ostsin endale täna pudeli A. Le Qoc Imperial hõõgveini. kuidagi hakkab juba vaikselt jõuluseks minema, nii ilus ja hea. see aeg on nagu omamoodi trumpismi paast. laiemas võtmes. ja varsti hakkavad päkapikud käima, seda ei jõua ma ka ära oodata.

 
11 kommentaari

Kirjutas &emdash; november 21, 2020 toll Uncategorized

 

11 responses to “must lagi on täna vist mu päeval

 1. Nell

  november 21, 2020 at 4:49 p.l.

  Tead, see koroonatesti võtmine on lihtsalt hästi individuaalne.Oleneb nii inimese ninakäikude laiusest ja kõverusest kui proovivõtja brutaalsusest. Kui peale proovivõttu ikka peab 20 minutit nutma ja end koguma siis oli kogemus valus ja kui pärast nina verd jookseb siis ei jää meeldivat emotsiooni.Neil, kes proovivõtu üleei kurda on ilmselt laiad sirged ninakäigud ja kuisatub veel hella käega pulgakeerutaja sis jääbki pigem positiivne emotsioon.

   
 2. kellakagu

  november 21, 2020 at 5:25 p.l.

  Kuna ma pole selle eriala spetsialist, siis ainuke, mis ma julgen arvata, et nii imepeenike tikk, nagu see on, siis ma ei usu tõesti, et kellelgi nüüd nii kitsad ninakäigud on, et see võiks probleem olla. kuidas ta siis hingab? Võib-olla kõveramad käigud, seda peaks ehk nina-kõrva-kurguarstilt uurima, kas saavad olla nii kõverad, mina siin muidugi vaielda ei söanda. aga mis põhjusel verd hakkab jooksma, no ma ei kujuta ettegi, ehk siis ongi inimesel nõrgad ninaveresooned. Giovannil nt hakkab nina suht sageli niisama, mitte milleskti, järsku verd jooksma. võib-olla ka võtja. aga samas, süstimise puhul räägitakse sama, et oleneb tegijast jne. mulle on elus nii palju süste tehtud, ja ok, mõnel on ehk tõesti veidi “parem käsi”, aga no kindlasti pole see vahe nii drastiliselt erinev. küll on ilmselt osavamaid veenivere võtjaid, aga seda ka siis, kui veenid tõesti halvasti nähtavad.
  mul isiklikult ei jäänud mingit emotsiooni, ei positiivset ega negatiivset, natuke kõdi oli ainult.

   
 3. nodsu

  november 21, 2020 at 10:58 p.l.

  Üks tuttav on kaks korda käinud koroonaproovi andmas ja rääkis, et kahel eri korral oli eri proovivõtja ning drastiliselt erinev tunne. Ühega oli tõesti ainult kerge suts ja valmis, teine olevat sügavustes jõuliselt kaevanud, nii et pisarad silmist voolasid.

  Ja eks valulävi ja -taluvus on ka erinev.

  Kusjuures mu tutvusringkonnas on valukogemusi kirjeldanud inimesed, kes ei jäta sellepärast seda proovi andmata, vajadusel lähevad uuesti. Ma ei näe, et oma kogemuse kirjeldamine teeks neid vastutustundetuks.

   
 4. nodsu

  november 21, 2020 at 11:01 p.l.

  Mul oli kusjuures ka valus, sääsehammustusega ei anna võrreldagi – sääsel olen vahel uudishimust niisama imeda lasknud, noh, et huvitav vaadata, ja pole kuigi hirmus. Koroonaproovi peale ei suutnud nägu krimpsutamata jätta, kuigi proovivõtja palus näo lõdvaks lasta, et ta paremini ligi pääseks. Refleksid ei lasknud end välja lülitada, valuaistingu peale läks nägu krimpsu. Ebamugavuselt ja valu tugevuselt võrdleks günekoloogiliste protseduuridega (need on ka alati valusad).

  Eks vajadusel läheks ikka uuesti, nagu muudelegi ebameeldivatele arstlikele protseeduuridele.

   
 5. nodsu

  november 21, 2020 at 11:06 p.l.

  Aga ma uurin munateema kohta: kas see tähendab, et karbil kirjas olevat ei saa uskuda? ma ei osta kõige odavamaid mune, vaid tavaliselt mingi vabapidamisfarmi omi, nt Kikerikii. Et kui karbil on kirjas, et Äntu farmi munad ja templid munade peal on suht loetamatud, kas see karbil olev kiri võib petlik olla?

   
 6. Nell

  november 22, 2020 at 9:23 e.l.

  Mul tuttav põdes K kevadel esimese laine ajal läbi ja tänaseks on 4-5 korda pidanud proovi andma. Tema ka refereeris, et võtjal ja võtjal on üüratu vahe.

   
 7. kellakagu

  november 22, 2020 at 9:23 e.l.

  Hommik,
  ma pole kindlasti tõmmanud võrdusmärki kogemuse kirjeldamise ja vastutustundlikkuse vahel.
  kõik on võimalik, kõik on võimalik, ma tegelikult ei soovigi vaidlema hakata. võib-olla saan isegi ühel päeval uue võimaluse ja siis pean sõnad tagasi võtma, vabandama ja torti sööma hakkama.

  mis munadesse puutub, siis minu viimati ostetud munakarbi peal on ka kirjas Kehtna mõisa OÜ, no ma tahaks muidugi arvata, et siinkohal võiks uskuda ja usaldada ka karbil kirjas olevat, et seal sees pole läti mune. aga pead küll anda ei julgeks, igasugu pättusi tehakse ja nii detailseks seal artiklis ei mindud. aga ühesõnaga, kui tekib küsimusi ja on soovi veenduda,, siis vaata templit:).

   
 8. nodsu

  november 22, 2020 at 4:22 p.l.

  Mõtlesin vahepeal ka, et asi ei pruugi olla isegi valutundlikkuses – sest mul meenus vahepeal, et ma põdesin millalgi ühe üldtunnustatult valusa haiguse läbi, nii et oli ainult natuke tüütu. Aga on mingi nõme puutetundlikkus, mis elu segab, ja väljastpoolt tulevad puudutused tunduvad kergesti valusad. Nt tabletti on õudselt raske neelata, organism läheb endast välja “võõrkeha kurgus! võõrkeha kurgus! me saame kohe surma!”, kuni mõnikord ei jäägi muud üle kui peeneks närida.

   
 9. kellakagu

  november 22, 2020 at 4:48 p.l.

  Seda tableti neelamise lugu tean omast käest väga hästi, lapsena ei suutnud ma seda samuti teha, närisin ka alati puruks. täiskasvanuks saades olen tableti tervena alla neelamise selgeks õppinud, harjutanud, aga see viimane lõnks vajab ikkagi ettevalmistust ja keskendumist: tablett peab olema täpselt õige koha peal ja siis parasjagu vedelikku ja õige neelatus. alati kohe esimesel katsel ei õnnestu ka, siis proovin uuesti:)
  aga olgem ausad, siin on see ikka peas kinni, asi pole ju selles, et oleks kitsam v laiem neel, et inimesetel see tablett alla ei läheks.
  aga tean täna vähemalt üht täiskasvanut, kes enne alla neelamist siiani tableti puruks peab tegema.

  ma jällegi mõtlesin, miks ma ütlen, et “peab ikka olema neil inimestel hästi läinud, kes koroonatestist õudukaid räägivad”. ja ilmselt mõtlesin välja ka, millest see mul tuleb. aga ma ei tea, kas jaksan seda kirja panema hakata, kirjutamine võtab mul omajagu aega ja vajab keskendumist ja rahu, millega tänasel päeval väga priisata pole:)

   
 10. nodsu

  november 23, 2020 at 3:48 e.l.

  ma olen nõus, et see on kinni närvisüsteemis ega peagi seda neeluprobleemiks, kuigi “peas kinni” on minu arust liigne kitsendus – närvisüsteemis toimub paljugi sellist, mis ei kvalifitseeru selleks, mida tavaliselt psüühika all mõeldakse. Ma arvan, et tundlikkus kompamisaistingute suhtes on samasugune parameeter nagu valulävi. Küllap saaks seda medikamentidega mingil määral maha keerata (nagu tarbetuid valusidki), aga sellel võivad jälle omad kõrvalmõjud olla (nagu valuvaigistitelgi). Sellega saab õppida elama, see tähendab lihtsalt leppimist sellega, et mingites situatsioonides tuleb võrreldes “normaalsete inimestega” tunda suuremat ebamugavust (à la koroonatest) ja mingites teistes situatsioonides oma elu teisiti korraldada. Aga vahel vinguda tahaks ikka.

   
 11. nodsu

  november 23, 2020 at 3:56 e.l.

  PS: koroonatestist õudukate rääkimine võib olla ka hea ventileerimisvõimalus, kui muud mured on sellised, millest hästi rääkida ei saa või ei tohi. Üks hea lihtne mure, mis on suht üldmõistetav ega sisalda liiga delikaatset infot, millest mingi jama võiks tulla.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: