RSS

Päris elus

28 mai

Ja, ma olen elus, kuigi mõningate raskustega.

see iga-aastane esimese korra Suvekuningriiki saabumine on alati arvestatavalt närviline. maja on vaja kiirkorras enne üle käia, kui asjad laiali saab. kõigepealt külmkapp, sest toiduga on kõige kiirem, sealt edasi köögikapid ja pliit ja kraanikauss. siis on juba aega põrandad puhtaks pühkida, asjad trepi peale päikese ja tuule kätte tuulduma visata. ja siis saab tasapisi juba jooksvalt seda ja teist ja kolmandat siia ja sinna ümber sättida, minema visata, käigu pealt mujale viia jne, jne.

aga vahepeal tuleb meilidele vastata ja lastel läheb kõht tühjaks ja siis nad on sõidust ja uuest tulekust pisut väsinud ja ärevil, kisuvad ja vinguvad ja üleüldse.

lisaks läksid kõik saiad igal pool kõrbema, sest kiiruga, eks ole ja kiirusest ja kiirustamisest ei sünni ju eales midagi head. ja külmkapp andis suures plaanis otsad. mis tähendab, et umbes kümne minutiga leidsin arvutist uue ja tellisin ära. eks ma vaimusilmas olin sellega juba arvestanud, sest juba eelmisel aastal tekkisid mul tema suhtes teatavad kahtlused, sest külmikut avades tuli sealt pigem sooja auru ning jäätised olid puha lötsid.
järgmine kord on mul siis plaanis tulla igal juhul uue kapiga, kuigi ma täpselt ei tea veel, kuidas see tulemine välja võiks näha. aga ma tulen.

kuigi ma vihkan neid terasnaiseks olemise hetki. ma saan hakkama, aga ma ei taha ta olla. ja siis ma olen….meeste peale kuri:)

samal ajal, kui mõnes mõttes on elu nagu puhas luksus. paar näpuliigutust ja nett on telefonist arvutis, ühendad klõps-klõps kollased veetorud kokku ja vesi majas, järgmised klõps-klõps ja elekter olemas, kaart telekasse, stepsel seina, pilt ees.

ühesõnaga, kõik kokku, siis alles kuskil õhtul hilja hakkas saabuma mõningane rahunemine.

kütsin sauna ja kehtestasin end väga jõuliselt, kui Hermiine saunast välja jätsin ja tema selle peale omalt poolt mulle demonstratiivselt krokodilli pisaraid valas. selle aasta esimene evelin sai ka tehtud, aga kuna meil on siin selline Kalevipoja meresopp, siis oli vesi pigem jahe, kohe kindlasti mitte külm. mis tähendab, et ujumine ei tähendanud ainult sisse kastmist, vaid ikka päris mitut minutit vees ulpimist. hea oli.

õhtul olime Pääsuga peaaegu südaööni väljas, linnud laulsid nii, et tahtis kõrvakuulmise võtta. täielik linnu kuningriik, mis on nii ääretult võimas ja äge, et mul ei ole selle kirjeldamiseks lihtsalt sõnu. kahjuks veel vähem oskust.

õhtune konjakipits ja antidepressant jäid mõlemad ära, aga uni oli ometigi öösel mõnusalt paks ja magus. isegi närvilisi unenägusid ei näinud. eks siis paista. tahaks neist depressantidest kangesti lahti saada, aga ma pole ikkagi päris kindel, et ilma hakkama saan. oma kellakümnekonjakipitsist ma muide lõplikult ei loobu, sest see ei tee mulle kindlasti halba.

hommikul ärkasin kõige varem. seda te ikka teate, kui mõnusad on hommikud, kus paned kohvi tulele ja teised alles magusalt magavad. kohe selline õige ja päris tunne tuleb peale.

käid maja nurga taga pissil ja saunaruumis värskes õhus duši all.
hommikupuder moosiga.
üks mu praeguste päevade ja elu lemmik kohti.

siis tulid kiired ja närvilised töötunnid. vihastasin jälle laste peale ja üleüldse. olin selline, nagu ma olla ei armasta.
vahel tuleb meelde, et kunagi käisid lapsed ka koolis ja lasteaias. võtan praegugi hoogu ja harjun mõttega, et Pääsut võiks isegi ju lasteada juba viia, aga tegudeni kuidagi ei jõua. ja siis ikkagi vean enid ühes ja aeg-ajalt karjun, sest olen tolle uue korronaeluga sedavõrd ära harjunud, et lasteaeda viimine tundub olevat veel kordi vaevalisem ning äresvusttekitavam, kui see …. üheksolemiseelu.

ühesõnaga, teinekord on juhtmed vabšee koos, aga palju head ja ilusat on ka.

järgmise korrani,
K

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; mai 28, 2020 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: