RSS

Karantiini- ja kodukontoripäevik, igatsuse hetk

30 apr.

Lugesin mõnda aega tagasi ka seda Vanapoisi raamatut. umbes poole peal, ok, tegelikult juba suts varem, mõistsin, et vanapoiss jääb liiga kitsaks piiritluseks, see on hoopis keegi laiem tüpaaž, sest minus on ka nii palju seda vanapoissi. kohe nii palju, et umbes poole peal, ja seda tõesti umbes poole peal, mõtlesin, et tahaks need vanapoisi märksõnad ja kirjeldused alla joonida, kus ma vanapoisiga kattun. aga selleks oleks pidanud raamatut tähelepanelikult otsast peale lugema hakkama ja nii palju ma ei viitsinud. aga tahaks ikkagi, et oleks alla joonitud.

ma ei saanudki aru, mis maik mul sest vihikust lõpuks suhu jäi, midagi rahutut, hästi vastuolulist. ühtpidi selline ausalt naljakas ja muhe, aga teistpidi jällegi väga kurb ja valus, kuidagi lootusetu? ja too pidev Eesti materdamine, vat seda ei mahtunud mu sisse lõpuks ära. selline armastuseta materdamine ei meeldi, teeb liiga, on minu jaoks otsapidi vägivald.

aga selles vihikus oli maailma kõige ilusam ja romantilisem kodu kirjeldus, mille ma tahan siinkohal siia kirja panna. kohe nii ilus, et lugesin selle ka Giovannile ette. ma ei tea, mis ta sellest arvas ja loomulikult ta ei öeldnud ka, oli lihtsalt vait.
vahel tahaks, et ta midagi ütleks.

vahel ma kohe väga igatsen, et oleks inimene, kes midagi ütleks.

Ma ei tahaks elada lossis, ei tahaks elada villas kuskil Vahemere saareriigis.

Mu unistuste maja. Keset soosaart. Kõrgemal kohal. Õu on laokil, lehed riisumata, mulle meeldib sügisel aknast välja vaadata, kuidas lehed jooksevad mööda õue, kuidas nad kukerpallitavad heinakõrtel ja ajavad üksteist taga, vahel üksikult, vahel karjana siia-sinna. See on nii lõbus. Mina küll ei viitsi lehti riisuda.

Ma olen alati tahtnud mahajäetud, logu maja, nagisevate treppide ja pehkinud akendega. Ja sel peaks olema metsik umbekasvanud õunaaed. Kui isegi õunapuid ei pea olema. Seal ei pea olema midagi, ainult maja. Toad oleksid lihtsad, raadiot ja arvutit poleks. Neli tuba, köök, veranda. Seal me istuks, päevade viisi, kuulaks tildrite laulu ja kevadel joobuks sookailude lõhnast. Suvel toituks vaikusest ja palavatel lämbetel ööde ritsikate sirinast.

Kuulata metsavaikust. Niisama lagedad vaated igale poole. Aina pilvi vahtida. Ja mitte isegi süüa. Kui suudaks vaid nii. Mitte nii palju süüa, vaid lihtsalt vahtida aknast neid pilvi. Nagu muumia. Lõpuks vist küll nagu muumia. Suveleitsakus ja läbikäivas õhus kuivetunud muumia, vahtimas aknast pilvi. Äikesepilvi tulemas alt läänest ja minemas itta. 

Lihtsalt olla seal kohal, pidada vastu, surra lõpuks õnnelikult nagu kivi või mets või põld. Nagu polekski olemas olnud ja ometi olla suur. Saada täidetud pilvedest, äikesest. Ammutada seda endasse nii palju, neid vaateid kaugusesse, kuulata nii palju tuult ja vedeleda toas ja kuulata seina taga torme nii kaua, kuni ise oled tehtud vihmadest ja tuultest. Surra vanana, tulvil mälestusi rahust, teada, mis on rahu, puhas loodus, puhas õhk. Teada, mis tunne on elada eemal maailma kärast. Ma ei tea. Midagi seal on ju ilusat. Ma olen seda tunnet tundnud kuskil ja korduvalt ja hiljemgi elus ja ma tean, mis maitsega see on. 

Tahaksid sa jagada minuga mu üksindust, teha seda hullust läbi? Oleksid sa valmis täide viima mu unistust? Millest sina üldse unistad?

/∼minupoolne vägivaldne montaaž/

 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; aprill 30, 2020 toll Uncategorized

 

2 responses to “Karantiini- ja kodukontoripäevik, igatsuse hetk

 1. Tilda

  aprill 30, 2020 at 3:06 p.l.

  Kirjutasin ka selle kodu kirjelduse välja, sest kattub suuresti. Ja vanapoiss oma olemuselt nii samuti. Hiljem lugesin veel Kasemaa luulet ja viimast raamatut ja… eesmärgiga aru saada, kust lõppeb eluloolisus ja algab fantaasia. Täpset piiri, loomulikult, ei leidnud. Tagantjärgi on suisa naljakas, et uskusin, et äkki leian. Liigutas ja isegi torkas, et ometi kord kirjutati minusarnasest 🙂

   
 2. murulane

  mai 1, 2020 at 1:20 p.l.

  See on nii HEA, et seda ei saa kunagi…Vist…Arvatavasti…

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: