RSS

Karantiini- ja kodukontoripäevik, 12. päev

27 märts

ma nagu kuskilt mõned päevad tagasi lugesin, kus keegi asjatundja kirjutas, et peale  kahte nädalat karantiini peaks hakkama järele andma kodusolevate inimeste vaimne tervis. ma nüüd ootan ja kardan seda seda hetke,  aga samas, kummaline küll, mulle endale tundub hetkel just risti vastupidi, et vähemalt mina aina enam harjun muutunud elukorraldusega ning see hakkab mulle päev-päevalt  enam meeldima.

inimesi on väljas käies nii vähe. toidupoes on lihtsalt otsatult rahulik, ostud saab kähku tehtud ja voilaa, juba ongi minek, õndsus ma ütlen. ma ei pea hängima mänguväljakutel, näitan aga oma beebile mänguväljakute väravatel ilutsevaid kollasied suuri silte, ettevaatust, kõrgepinge!, ja jalutan edasi, beebi tõuksiga kõrval vuramas, täpselt selline ongi olnud aegade hämarusest mu unistus lapsega väljas jalutamas käimisest. autosid on mõnusalt vähe, ei mingit ummikutes passimist ega närveldamist. käin keskmiselt 3 päeva tagant poes ja naudin toda olematut liiklust absoluutselt igal ajahetkel. hommikuti ei pea kella peale ärkama, saab rahulikult uimerdada, kohvi juua ja lastele putru keeta, tõeline luksus. õhtuti ei ela samuti kell seljas, ei pea end pidevalt süüdistama, et apppppiii,  täna jälle ma ei suutnud tubli olla, et kuidas ma need lapsed nüüd hommikul jälle üles saan.

kokkuvõttes ütleksin, et mul tulevad millegipärast silme ette need Hiina enne ja nüüd sateliidipildid, kus peale liikluse ja tehaste seiskamist oli õhusaase pildilt suures plaanis justnagu peoga pühitud. mul kangastub praeguses olukorras silme ees umbes samasugune foto, ainult vaimse tervisega seotult. kui väline müra, surve ja plinkiv vibratsioon suuresti nulli keerata, siis kaob stressi foon pildilt pea olematuks. ma kohe tunnen, kuidas mu närvikava puhkab, kosub  ja puhastub. kuidagi nii kosutavalt mõjub hingele, kui see meeletu tamp, kiirus, kell, sund ja inimmassid maha keerata.

p.s pilti pole, sest mul kukkus mobla maha, seekord kahjuks lõplikult. kuidas ma ei viitsi ega taha, aga praegu pole mul teist valikut kui, et pean ikkagi uue ostma. loomulikult täpselt samasuguse, sest toda määramatust ja muutujaid on mu ümber hetkel niigi palju.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; märts 27, 2020 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: