RSS

Pidupäeva ootuses

23 veebr.

85152226_2939203929480177_4011988616879276032_o

Mõnusad rahulikud päevad. tüdrukud on siin üks vähem, teine rohkem tatine, aga vaatamata sellele. eile pesin pesu, triikisin, tegin sooja lõunat, tolmuimesin elamise puhtaks, pesin koguni põrandad. vaatasin oma laupäevast Midsomerit ja nautisin niisama päeva ja aknatagust tormi. hommikuti viskan nüüda teinekord padjad rõdule tuulduma. ja kogu pesumasinast väljavõetud puhta pesu tõstan samuti esialgu rõdule kuivama. mis sest, et ainult nime või sõna poolest. aga pesule ja riietele jääb esiteks hiljem hoopis teine mekk manu ning teiseks muidugi too lõhn, mis hiljem kõik toad täidab, kui sest kevadõhust läbiimbunud asjad ühel hetkel radiaatoritele ümber, päriselt kuivama laon.

kogu vajaliku toidukraami homse päeva tarvis tassisin ka juba koju ära. päeva peale teen valmis soolase ja magusa tordi. pesen veel pesu ja triigin. ning avan ja sulgen pidevalt aknaid. ikka sel sama põhjusel, et olen sest pragusest värkest ja maitsvast õhust lihtsalt sõltuvuses.

ei õhka ega ohka, et süda on jäänud Tenerifele, et tahaksin sooja valgust ega kannata enam seda pimedat ja külma Eestimaad. minuga on millegipärast täiesti vastupidi, aasta-aastalt armastan oma kodumaad aina enam ja mitte midagi ei pane mind ülistama ja õhkama võõramaise valguse ja soojuse järele. olen siin koristades ja kraamides, oma igavas argipäevas ja elus kohe päris rahul ja õnnelik.
minu arvates elame me s***** hästi. ilmselt liigagi hästi, kui seda nurinat ja hala pelgalt ilma üle nii palju kostub. aga ju see ole ikkagi märk sellest, et hakkan ikkagi vanaks jääma, minu arust elu ei ole ilm, või midagi erilist, vaid elu on niigi ilus.

ja homme eesootav pidupäev muudab kogu selle olemise ja toimetamise veel kordades mõnusamaks. see on konkurentsitult mu oodatuim püha aastas.

pesumasin lõpetas, laulis mulle köögist oma lõpuhümni, ma siis nüüd lähen. võtan taas kord asjad välja ja laon rõdule kuivama.

Ilusat igavat pühapäeva teilegi!

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; veebruar 23, 2020 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: