RSS

aitab kasvatusest. ehk risti ja põiki vastu kõiksugu raamatutarkusi.

16 jaan.

ma siin nädalake tagasi otsustasin, et nüüd. nüüd oleks õige aeg Pääsu enda voodisse magama panna. et tal on nüüd juba nagu vanust piisavalt ja saab ehk paremini ise välja magada. ja kui kahekesi polegi nagu veel väga hullu, siis nüüd, kui me siin taas kord aeg-ajalt  kolmekesi voodise üritame mahtuda, siis …no midagi väga hullu ikka pole, aga kohati ehk veidike tuugaks ju kisub kah. ühesõnaga, see ja teine ja kolmas kokku ja nii siis saigi magamistuba pisut ümber mängitud ja Pääsu oma voodisse pandud. alguses ta ikka mõõdukalt jorises ja põtkis, aga kokkuvõttes läks selle asjaga väga valutult. no ja siis ta magas seal, tervelt kuus ööd ja päevaund vist tuli kokku ära küll. aga mina tundsin iga päevaga üha teravamalt, kuidas midagi jääb puudu. sellest õhtusest kaisutamisest ja öisest lähedusest, millele päevaste kallistamiste ja puudustuste näol nagu ikkagi õiget asendust pole.

see on nii armas, see tema vaikne nohin, lähedus ja soojus, kuidas ta öösiti aeg-ajalt mu vastu tuleb, vahel oma peenikese käe ümber mu kaela või jala risti üle mu kõhu viskab. teisipidi on see ka ülimalt mugav, kui saab talle sedasi möödaminnes, ilma püsti tõusmata, teki läbi une peale visata, või teinekord, kui ta arvatavasti kauemaks ilma tekita magama on jäänud, sedasi mauhhti, enda vastu paksu teki alla sooja tõmmata, mille peale ta tavaliselt siis ka kohe mõnuga kaissu poeb.

mina ei tea, aga mul on kuidagi nii hea ja kindel ja turvaline tunne, kui ta mu lähedal on.

ühesõnaga, eile tegime pätti ja ma kutsusisn ta ööseks enda kõrvale tagasi. loomulikult tuli ta ludinal, jäi vähemalt mulje, et me tundsime end selle peale mõlemad väga hästi ja õnnelikult. te arvatavasti ei kujuta ette, kui hästi ma täna öösel magasin. minu pisike nutsakas taas kord tuttavalt mööda voodit ringi nahistamas ja pöörlemas.

ohh, jah. te võite nüüd siinkohal ka omalt poolt ohata, kuidas see kasvatuslikult ikka täiesti vale ja lubamatu samm on.

leppisime oma käpikuga kokku, et edasidi viskab teinekord vahele ikkagi ka kaisuöid, aga kui issi on meiega, siis magab ta kindlasti oma voodis. Pääsu oli sellega nõus, üldiselt annab temaga juba väga kenasti kõiksugu kokkuleppeid teha.

ja täiesti mõistetamatul kombel olen ma seejuures mingil arusaamatul põhjusel täiesti veendunud, et meie kokkulepped peavad ja see ei tee kokkuvõttes mitte kellelegi mitte raasugi halba.

mu seletamatu enesekindlus paneb mind seejuures endalt küsima, et kas ma olen lihtsalt väga nõrk ja rumal või siis hoopis tark ja tugev:)

 
3 kommentaari

Kirjutas &emdash; jaanuar 16, 2020 toll Uncategorized

 

3 responses to “aitab kasvatusest. ehk risti ja põiki vastu kõiksugu raamatutarkusi.

 1. exercicesdestyleennoiretivoire

  jaanuar 17, 2020 at 12:50 e.l.

  Ilmselt võib vaid keegi värskelt blogisse sisseastunu selliseid rumalaid samme teha, et naagutada või jahuda.
  Mulle on tundunud, et paljudel naistel on tõepoolest väga vaja seda öist hellusejagamist. Just lapse, mitte mehega.

   
 2. kellakagu

  jaanuar 17, 2020 at 9:35 e.l.

  no vat siis, mina siin vaatleja ja oma elu põhjal julgeks väita, et see viimane toimib juhul, kui mehe ja naise vahel see päris armastus ja hoolimine puudub. siis kandub see üle lapsele. omadest kogemustest julgen väita, et vahel võib see olla ka ainuke ellujäämistaktika ja -instikt mingil ajaperioodil. kuniks lõpuks leiad endas jõudu sellest jäisest suhtest lõplikult läbi murda.

   
  • exercicesdestyleennoiretivoire

   jaanuar 17, 2020 at 5:15 p.l.

   Jah, ma täitsa usun.
   Ise seejuures kardinaalselt teistsugune olles.
   Lapsest saadik ei suutnud seda teistega ühes voodis magamist taluda.
   Omaenda ruumi ei saanud isegi öösel.
   Kogu aeg teiste auras olla vaevas mind kohutavalt.
   Aga huvitav on avastada teistsuguseid maailmu.

    

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: