RSS

Ujumisest ja meestest

20 nov.
swimmer

by Steven Lindsay

Ma olen vist äkki juba kuu aega paar korda nädalas ujumas käinud. mis nende nädalate jooksul juhtunud on?

too edasi-tagasi ujumine on endiselt suts igav ja nüri, eriti alguses, sest on teadmine, et kindel distants tuleb nüüd juba ära ujuda, et see emotsionaalselt ja füüsiliselt enesetundele mõjuks ja midagi juurde annaks, aga iseenesest pole tegevus enam väsitav. 1500-1600 on number, mille juures tunnen esimesi väsimuse märke. sealt edasi ujun tavaliselt miski 100-150 m veel koormuseks otsa, aga lolliks ei lähe ja üle end ei piitsuta.

1/3 nägusid on selle ajaga juba tuttavad. ja bassus valitseb alati meeste ülekaal. esimene rada on laste ja perede mängumaa, ülejäänutel on 2/3 mehed. vähemalt sellel kellajal, kui mina ujulat külastan.

mehed, kes ujuda oskavad, ujuvad alati ja alati ainult krooli, vahel harva teevad mõne otsa ka konna, ilmselt puhkamise eesmärgil, aga enamasti ujuda oskavad mehed siiski uhavad mõned sajad meetrid jutti ja siis lihtsalt seisavad/taastuvad basseini ühes otsas veidi ning lasevad seejärel järgmised mõned sajad meetrid samamoodi edasi. ja nii edasi.

mehed, kes lihtsalt ujuvad, püüan ma, erinevalt mehest, mingite meetrite jooksul alati kinni. ma julgen arvata, et hobiujuja ja isehakanu kohta liigun naise kohta mingil seletamatul põhjusel vees edasi päris arvestatavalt ja kiiresti.

lihtsalt ujujad mehed teinekord ka kroolivad, aga alati ujuvad nad mingis osas ka konna. mõni ujubki ainult konna. ma pole kordagi näinud ühtegi meest, kes ujuks selili. selili on mingil põhjusel ainult naistele. või siis meeste silmis liialt naiselik, ma ei tea:)

põhjus, miks mehed konna tavaliselt aeglasemalt ujuvad, peitub ilmselt nende raskuses. ma ikka vee all olen neid tagant poolt vaadanud, nad ei liugle vee peal. hetkel, kui nad näo vette panevad, siis vajuvad nad korraks, nagu kivi, mürtsti, alla poole. umbes nagu lennuk õhuaugus. eriti hästi on see veel näha kõhukate tegelaste puhul, neid vaadates paneb lausa heatahtlikult muigama. hullult rabelevad ja rassivad ja näevad vaeva, aga sumavad paljuski ühe koha peal. ärge minust nüüd siin kohal jumala eest ainult valesti aru saage, ei mingit kaastunnet ega üleolekut nende suhtes, ainult respect, ikkagi liigutavad ja teevad midagi enese vaimse ja füüsilise tervise heaks.

ujujad mehed jaotuvad minu jaoks kaheks. ühed, kellel pole probleemi naeratada ja mind lahkesti käega viibates ette lubada, kui neile järele jõuan. ja siis teised, kes never ever seda ei tee, pingutavad või vere ninast välja, aga vabatahtlikult mööda ei lase. ma ise olen selle enda jaoks lahti mõtestanud järgmiselt, et see võiks olla suuremas plaanis mehe sisemise ebakindluse näitaja. mingi naine ujub kiiremini, ei iial. aga kes seda täpselt teab.
ütlete, et võiks neist siis ju lõdva randmega mööda ujuda, kui ma nii pro olen. eks ma üldiselt teen ka nii, kui rajal kahekesi juhtume olema. aga kui meid on juba kolm või harva koguni neli, siis on keerulisem, sest ma olen hea, aga siiski mitte nii hea ja kiire ujuja, et viie meetri jooksul eesolijast mööduda ilma vastutulijat sellega häirimata. ja kedagi iseendaga segada, koormaks olla ma ei oska ega suuda.

vaatamata sellel eelistan rajal iga kell mehi, mitte naisi. lausa valin, kui valida on, oleks õige öelda

maailma jumalikuim hetk on see, kui duširuumis trikoo seljast tõmban ja sauna lähen. saunas pole see kell enam üldjuhul kedagi, üksi laval olemine teeb selle kõik veel nauditavamaks. sel hetkel ma vaatan oma keha ja armastan seda kogu täiega, see on lihtsalt nii ilus ja nii minu. ja ma tunnen oma keha, jalgu ja peput ja käsi ja kõhtu. kõik tundub hästi tervik ja trimmis. kui peaksin seda kuidagi teisiti väljendama, siis võiks seda võrrelda tundega, kui külmast veest veest välja tulla, siis on samuti tunne, et keha oleks justkui number kokku tõmmanud, üks selgelt tajutav tervik. lisaks tundub mulle, et näen endal juba mõõdukat lihast, eriti kõhul, mis on kena. võib-olla kujutan ka ette, aga on seal vahet, kui see enesetunnet turgutab ja hästi mõjub.

ja ausalt öeldes, siis eile käis saunas endaga hästi läbi saades isegi korraks mõte peast läbi, et ehk peaks ikkagi Tinderisse sisse põikama. mitte, et ma nüüd tahaks, aga äkki see oleks…..lihtsalt vajalik ja mõistlik:)

kodus hea mõnda aega jätkub. vähemalt paar tundi peale ujumast tulekut olen veel nagu laksu all, maru rahulik ja nagu udus. kogu maailm ja inimesed tunduvad ilusad ja head, probleemid tunduvad kohe-kohe mööduvat, kui neid päriselt üldse olemas ongi, justnagu unenägu.

kahjuks see möödub ja hiljemalt hommikul silmi avades olen jälle tavalises maailmas tagasi. see on ujumise juures ka ainuke aspekt, mille üle võiks natuke nuriseda.

 
5 kommentaari

Kirjutas &emdash; november 20, 2019 toll Uncategorized

 

5 responses to “Ujumisest ja meestest

 1. lendav konn

  november 20, 2019 at 2:06 p.l.

  Kui me samas basseinis ujumas käiksime, siis ma mitte üksnes ei viipaks, vaid lausa lükkaks sind endast mööda lõdva randmega!
  Paraku ei käi ma üheski basseinis:D

   
 2. kellakagu

  november 20, 2019 at 3:49 p.l.

  Ma nüüd kohe ei tea, mida sellest kommentaarist välja lugeda. Seda võib nagu lugeda üht- ja teist- ja kolmandatpidi. Ma kohe kardan ja olen tundlik ja kohe ei teagi, mida kõike.
  Jumal tänatud, et sa vähemalt basseinis ei käi. See teeb asja vähemalt lihtsamaks.

   
 3. lendav konn

  november 20, 2019 at 8:29 p.l.

  Jah:D

   
 4. exercicesdestyleennoiretivoire

  november 21, 2019 at 12:45 p.l.

  Konn on k6ige armsam loomake (st konn, mai tea, kas on loom, pole oluline ka) siin konnatiigis. Teda nüüd karta ehk ei ole m6tet. Aga seda, millel on m6tet ja millel mitte, teab ainult m6tete m6lgutaja.
  Hirm on halvav ja vastik, seda nüüd t6esti pole vaja.
  Jalaga teadagi kuhu ja minekit! Et hirmule siis, mitte konnale 🙂 .

   
  • kellakagu

   november 22, 2019 at 8:42 p.l.

   see oli rohkem niisama, möödaminnes, suusoojaks. seda konna ma tean (tunnen?), ta haugub, aga ei hammusta.

    

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: