RSS

Parem hilja, kui mitte kunagi

21 sept.

Meil on ka nüüd oma Kodustatud Soomlane. Ruudi tõi. eile tuli ja hõikas mulle ukse pealt Hei nagu oleksime jumal teab kui vanad tuttavad juba:) ning öösiti magab ta juba teist korda nädalavahetusel Hermiine toas.

Hermiine muidugi etendab väga teatraalselt solvunut, poriseb ning nõuab Soomlase äraolekul minult bravuurikalt oma tuba tagasi või siis vähemalt viiendat tuba, st pole ta vastu just teab mis külalislahke ega sõbralik.

samal ajal, kui me Kodustatud Soomlane on meie vastu väga viisakas. kui ma siin möödunud kord vabandasin, et meie elukorralduse juures ta hommikuti vist väga välja magada küll ei saa, vastas tema et ei-ei, sellest pole küll midagi, tema on ju meie majas külaline.

veidi nagu Downton juba.

 
3 kommentaari

Kirjutas &emdash; september 21, 2019 toll Uncategorized

 

3 responses to “Parem hilja, kui mitte kunagi

 1. BikKree

  september 24, 2019 at 7:45 p.l.

  Oot, keegi võõras magab ajutiselt tütre toas või? Ja miks see peaks olema veider, et tütar sellega nõus ei ole? Tema tuba peaks olema tema kindlus. Või on seal toa ja soomlase taga mingi lugu, mida võõras lugeja ei adu?
  Mina loen sellest poolkrüpteeritud tekstist küll praegu välja, et kellegi suvalise soomlase pärast tõstetakse tütar tema toast välja, paranda mind, ütle, et see ei ole nii.

   
 2. kellakagu

  september 24, 2019 at 8:18 p.l.

  No vaata, mina võtan/näed Soomlast, kui külalist, kui Ruudi usaldab teda nii palju, et tuua ta meie koju ööbima, siis mulle tundub, et oleks ilus Ruudi otsust austada. omaette tuba, puhtad voodilinad, rätik ja hommikukohv, iga kell, vähemalt nii kaua, kui mul/meill selleks võimalust on.
  seda enam, et see ei toimu ju kaugeltki iga nädalavahetus. pealegi, järgmine kord sõidab Ruudi Soome ja saab öömaja just tolle Soomlase juures. rääkisime ka Hermiinega, et pmst oleksin võinud anda Soomlasele ka oma magamistoa, aga me mahume plikadega minu magamistuppa palju mugavamalt kolmekesi magama, kui tütre tuppa.

  Ning kõigele lisaks, isegi Hermiine leebus lõpuks täielikult,kui ta nägi ja kuulis, et too Soomlane on tõesti väga meeldiv, tagasihoidlik ning viisakas noormees.

  Nseega, ma arvan, et sa ei peaks muretsema, olukord lahenes kõigi osapoolte jaoks väga mõistvalt ja sõbralikult.

   
 3. BikKree

  september 28, 2019 at 4:24 p.l.

  Tõesti võimalik, et lugesin algsest postitusest rohkem välja, kui seal tegelikult oli. Minu loetu koosnebki ju kahest asjast – sellest, mida sina kirjutad ja sellest, kuidas mina seda mõistan.
  Kuskilt varasemast on mulle meelde jäänud, et tütar Hermiine (Suveplika?) oli kerge spektrihäirega ja sellele teadmisele tuginedes tundus minu jaoks tõesti kummaline, et külalise jaoks peab oma ruumist loobuma just see laps, kelle jaoks elu ja selle mõistmine on niigi veidi keerulisem.
  Minu arusaama järgi peaks oma ruumist loobuma kutsuja, sellega ta oleks austanud oma külalist, õde ja lõpuks ka iseennast.

  Tõesti vabandan, et tühjast tüli tõstsin, aga siin on seos sellega, et kasvatan ise spektrihäirega last, puutun kokku ka teiste sarnaste lastega ja olen ajaga hakanud aduma, et nende laste sisemaailm võib kohati olla hapram, kui oskame ette kujutada.

  Teie lool on tore lõpp, hea lugeda. Ega ma tahtnudki hurjutada.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: