RSS

harjumustest

19 aug.

Jooksin temaga hommikul Kaupmehe tänaval kokku. ilmselgelt astus tema koos pojaga välja oma koduuksest ja mina lõikasin teed ja kangialuseid, et kiiremini tööle jõuda.

umbkaudu 25 aastat oleme kohtunud üksnes suve ja Suvekuningriigi piires. Enamasti ratastega mööda sõites teineteisele viibates või siis näiteks meie küla väikeses sadamas, tema ujumispükstes ja rattaga, meie rätikud ümber, stiilis, keera nüüd selg, sa ju tead, et me (naised) käime siin alasti ujumas. mille tõtt öeldes võiksin täna juba ka vabalt ütlemata jätta, sest alasti ujuma läheksin ma nüüd juba anyway. muidugi on nende aastate jooksul ette tulnud ka kordi, kus istume väiksem-suurema seltskonnaga ühise Jaanitule lõkke ääres või sööme õhtul terrassil meeste püütud värskelt küpsetatud haugi, sest lõppude lõpuks ikkagi väike suveküla ja kogukond, aga see on siiski erand, peamiselt piirdub me kokkupuude päeva jooksul ikkagi vaid mõne sõbraliku lause või lehvitusega.

ja nüüd siis korraga niimoodi, valge inimesena, mina riides ja sinised kõrvarõngad kõrvas töö poole tuiskamas ning tema ootamatult mu vastas, triiksärgis ja juuksed vasakule poole lahku kammitud.

me mõlemad, vist täiesti alateadlikult, tardusime hetkeks jahmunult, soolasamabana paigale, nagu oleks ilmutust näinud ja lihtsalt vahtisime. sina siin, kuidas nüüd öeldagi, nii tavatu aeg ja koht kohtumiseks, sain lõpuks sõnad suust. tema hüples jalalt jalale ja astus sellise kentsaka, kaks sammu edasi, üks tagasi, sammuga oma auto poole, vastas mulle paari lausega midagi, millest ma aga õigupoolest sõnagi ei mäleta.

sest nagu: päriselt oledki olemas või? 

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; august 19, 2019 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: