RSS

Lihtsalt teisipäev

30 juuli

Giovanni põrutas täna vähemalt nädalaks Pohlamaale, nagu Kakerdaja seda maad kutsub. Kummikommililli tooma, Kakerdaja tellis endale roosad, Hermiinele pööpülid ja mulle kollased.

Mina tõusin kell seitse ja hakkasin Kakerdajale kanapuljonist suppi keetma. Vanad head ajad tulid meelde, kui me veel kollases majas elasime ja Ruudi oli väike ja tema muidu nii äge hoidja keetis kivikõvasid ja maitsetuid putrusid, mistõttu oma tööpäeva hommikutel keetsin sageli varahommikutel pliidi ääres juba lõunat. Oma ema tuli ka muidugi meelde, minu lapsepõlvekodus oli soe lõunasöök alati must-be.

Paar nädalat on nüüd Kakerdaja tööpäeviti Ruudi ja Hermiine kantseldada, kuniks ta ühel hetkel aeda läheb. Tänase päeva korraldas Hermiine Ruudile. Jätsin Kakerdajale päevaks oma mobiiltelefoni, kui vaid 10 minutit hiljem tabas mind autos esimene mis mõttes? moment , kui tahtsin Ruudile helistada ja öelda, et keera supp kinni ja siis veel pane pesu kuivama, aga nii palju siis sellest. Sealt edasi sain aru, et isegi kui tahaksin, ei õnnestuks mul ilma mobiilita töö juures maja taga hoovis parkida. Ja raamatust, mille tahtsin osta, pean täna samuti loobuma, sest Apollost saadetud 5 eur kinkekaart koos vajaliku numbri ja ruutkoodiga on ju samuti telefonis. Ühe pildi plaanisin ka töö juures siia postituse juurde teha, aga nüüd saab see olema pilditu.
Kohe ongi selline tunne, et vaat siis sulle kooki moosiga!

Autos veel mõtlesin, et päris põnev, kui saaks oma mõtted linti, liikumise peal tundub alati, et sõnad ja mõtted jooksevad oluliselt ladusamalt, saaks veenduda, kas see ka päriselt nii on või ainult endale tundub, võib-olla kuuleks hoopis hüplikke ja katkendlikke lausejuppe, aga siis oleks vähemalt süda rahul. Hääletult tundun endale mingil põhjusel oluliselt tasakaalukam ja targem inimene ning sõnasepp.

Aga hommik oli muidu täna väga mõnusalt värske. Oli, mida hingata. Mulle on alati sobinud pigem natuke vähem, kui rohkem.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; juuli 30, 2019 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: