RSS

Eile

30 apr.

Näe, Pääsu, emme ostis endale täna uued kõrvarõngad, kekutasin töölt koju jõudes Pauliine ees ning raputasin ta nina all oma kõrvas olevaid roosasid ehteid. Mille peale Pääsu rõõmsalt magamistuppa tõttas, mulle mu ehtekarbist paar paari juba olemasolevaid kõrvakaid tõi ning küsis, aga miks sa neid ei pannud. Igati loogiline küsimus temalt muidugi.
Sest tegelikult meeldivad need vanad mulle endiselt, kohe väga*. Aga kuna olen nüüd paar kuud taas tööl käinud, siis korraga tundsin, et pean endale ka midagi ostma. Need pole mitte lihtsalt kõrvarõngad (veel vähem on nad muidugi rõngad), vaid pigem nagu sõnum, kui need liigutades mu kõvas mänglevalt kelgivad: ta on tagasi tööl, ta on tagasi tööl!
Aga on vist palju tahta, et Pauliine nii peent mängu veel mõistaks.

Õhtul lugesin Pariisi ja naersin üht lõigukest lugedes kõva häälega. Naersin ja ei suutnud ise ka uskuda, sest see on küll midagi, mida ma Õnnepalut lugedes ei osanuks kohe kuidagi oodata: Võiksin kodus avada sülvoteraapiakeskuse. Olekski töö! Veel parem oleks aga minna tööle kuhugi juba avatud sülvoteraapiakeskusesse. Jalutajaks. Kes jalutab inimesi. Töö oleks mõistagi raske, aga milline pole? 

Nutma ajas ka. Aga mitte Õnnepalu, vaid see Kuusiku lugu. Sees hakkas keerama, Hermiine isa ja kogu see paine ja pinge tuli nagu laksust üles. Tõdesin ühtäkki, et ta polegi mulle juba päris mõnda aega millegagi seoses kordagi meenunud. Mis iseenessest jällegi meeldivalt üllatas ja rõõmu tegi.

——————-

*vähemalt viimased viisteist aastat ei ostagi ma endale enam asju, mis mulle ka kümme ja kakskümmend aastat hiljem ei meeldiks

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; aprill 30, 2019 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: