RSS
Video

Maailmast lõigatud nädalalõpp

23 apr.

aken

Käisime pühade ajal Hiius. Kui kõrvale jätta kõik tagaplaanil podisevad pinged ja intriigid, siis on see maailma parim koht maailmast välja astumiseks. Nii ehe, et võtab kohati hingetuks. Teinekord jällegi nii ilus, et ei mahu korraga sisse ära, peas hakkab kohisema, nagu minestama hakkaks.

Sotsiaalmeedias nägin sel nädalavahetusel pilte, üks poseeris sätendavas Dubais, teine viibis Türgis, kolmas istus Kreekas purskkaevu äärel ja jõi kohvi, keegi jällegi sulistas lastega Malta sisebasseinis. Ning ühtäkki tabasin end mõttelt, et jumal tänatud, et ma seal ei pea seal olema.
Täitsa erakordselt kerge ja vabastav tunne.

Unest ja vaikusest seal riigis olen juba korduvalt rääkinud. Kui sinna valemisse lisada nüüd veel ka laiem ja lihtsalt sõnatukstegevalt mugav netiavarustest ostetud kasutatud voodi, mis me sinna kolisime, siis laupäeval, kui ma Pauliinega lõunaunest tõusin, tundsin end üle viie aasta varbaotsteni väljapuhanuna. Jaaaa, ma mäletan veel küll seda tunnet, sest võin neid kordi oma elus lausa näppude peal üles lugeda. Nagu lotovõit või midagi sarnast, lausa ulmeliselt mõnus enesetunne.

Ma ei tea, kuidas teiega, aga mulle on elu igal juhul selgeks teinud, et teatavast ussitamisest ja urgitsemisest ei pääse täielikult mitte kuskil, ei tööl, suguvõsas ega sõprade ringis.  Eranditega siis. Alalhoiuinstinktist lähtuvalt peaks sellega lihtsalt leppima ja kohanema. Vähemalt teatud piirini, mis on paratamatu.

Ning nautima sellevõrra täiel rinnal hetki, millal on hea ja ilus.
Olla ja elada.

 
4 kommentaari

Kirjutas &emdash; aprill 23, 2019 toll Uncategorized

 

4 responses to “Maailmast lõigatud nädalalõpp

 1. Nell

  aprill 23, 2019 at 6:10 p.l.

  Mina olen ussitamist ja intriige oma elust eemal hoidnud ignoreerimisega. Intrigantidega lihtsalt ei suhtle, olgu kui lähedane sugulane tahes. Teatud ringkondades olen seetõttu kuulutatud nõmedaks mõrraks aga enda meelerahu on lõpuks olemas…

   
 2. Sipsik

  aprill 23, 2019 at 7:35 p.l.

  Jap, kerge ignorantsus on asja võti. Päriselt ka. Eluolu õpetab 🙂
  Kle, vbla siin avaruumis ei saa küsida, et ega sa Hiius lõunas pesitse? Aknast avaneva puude vaate järgi pigem põhja või lääne kant, kuid erinevaid puid kõikjal. Ma ise lõunas ja ikka otsin kokkupuutepunkte, noh 🙂

   
 3. kellakagu

  aprill 24, 2019 at 9:37 e.l.

  Vat selle ignoreerimisega on see lugu, et olen ka uksi sulgenud, kui olen andnud oma parima ja püüdnud nii ja naa, aga ühest hetkest kaalub pidevalt haiget saamine juba olukorra pluss-pooled. märkimisväärselt üle.
  Aga elu ja olukorrad ei kipu alati olema nii must-valged, sageli on halvas ka ilusaid kohti ja hetki, toredaid inimesi ja kurb oleks kohe sest kellegi või millegi pärast loobuda. Seda enam, et ma pole ju üksi ega räägi enamasti üksnes enda eest. Oma ukse sulgemisega jääb ju ka laps Hiiust ilma, näiteks.

  Ja eks siis tulebki leppida paha ja bichi staatusega.

   
 4. kellakagu

  aprill 24, 2019 at 10:01 e.l.

  Heh, Sipsik, tegelikult on nii, et ma kahtlustan, et kui teie seal kõvema häälega räägite, siis “meile” kostab see ära, ja vastupidi:)

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: