RSS

Pildikesi esimese ja teise Eesti elust.

23 okt.
Varjud

Enne Pulssi klõpsisin telekapulti ja juhtusin Võrno saatele. Tema vastas istus enesekindla olemisega mees, parimais aastais ning keerutas energiliselt kätega. Lähikaadris hakkas mulle kohe silma tema triiksärk, mis polnud ka nagu päris triiksärk, aga pigem siiski triiksärk, mille rinnal ilutses väike Armani kotkas. Mis tema pükstel ja jalanõudel ilutses, ma ei tea, sest lähivõtet neist ei näidatud, aga põgusal visuaalsel vaatlusel võin peaaegu pea anda, et särgile need alla ei jäänud.

Et siis tekkis huvi. Lisasin paar kraadi häält, jutt käis metsast. 2016/2017 läks puidutoodete ekspordist 16% Rootsi ja 10 % Soome. Teist sama palju kokku Saksamaale ja Taani. Et siis, jah.

Siis ilmus ootamatult alla meesterahva nimi, Aigar Kallas. Selge pilt, õigupoolest häält polnuks vajagi.

Ma ei tea, marru ajas. Et nii ongi. Jutt on lobe, aga Armani riided on seljas.

Pulssi ei näinud ka palju üle kümne minuti, Pääsu nuttis kõrvaltoas lohutamatult, tahtis emmet ja no muidugi, ma läksin. Giovanni hüppas selle peale väga ärritunult püsti, ja kui ma ütlen väga, siis väga ning prahvatas, et kas nüüd niimoodi hakkabki olema, et laps nutab ja teab, et ema tuleb.

Kui on kohti, kus erinevalt Giovannist minu ükski närv ei liigu, siis on see üks neist. Sest mina tean, et mulle pole juba ammu-ammu ükski film ega seriaal nii oluline, kui üks väike inimene. Ilmselt tuleb tal veel elus palju hetki, kus võid ju nutta, aga ema lihtsalt pole. Mis tähendab, et selle koha peal valitseb minus suur rahu ja teadmine, paugutagu Giovanni neid uksi nii kõvasti ja palju, kui soovib.

Ainuke asi, et mis naabrid asjast arvavad, sest seinad on meil nüüd ju papist, torka sõrm läbi, kui tahad. Alles mõni aeg tagasi kuulsin, et kellelgi oli palavik 38,1.

Kui te vaid teaks, kui kõvasti ja kaua need kaks väikest kätt mu kaela ümbert kinni hoidsid.

 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; oktoober 23, 2018 toll Uncategorized

 

2 responses to “Pildikesi esimese ja teise Eesti elust.

 1. Käsitöö Kaja

  oktoober 24, 2018 at 6:05 e.l.

  Issanda loomaaed on kirju. Nii on mõnel need Armanid kõvad ego-pikendused. Teine jälle ei taipa, et väikene laps vajabki hellust ja kes seda siis ikka jagab, kui mitte emme. Hea, et sa iseendaks jääd!

   
 2. Sipsik

  oktoober 28, 2018 at 11:50 e.l.

  Selle kohta on minul kindel veendumus – armastust ja turvatunnet ei saa kunagi üle doseerida. See annab aluse turvatundega täiskasvanueluks.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: