RSS

Kas minuga juhtub ka nii?

31 mai

Kui me Giovanniga pangas oma järjekorda ootasime, nägin selle kahekümne minuti jooksul mitut naisterahvast, kes kaasaegse järjekorraautomaadi juures totaalselt hätta jäid. no kohe uskumatult hätta, lausa puuga pähe. seda enam, et kontrast oli sellevõrra jahmatavam, et tegemist oli veel pealtnäha väga hoolitsetud ning ärgas-elus vanemate prouadega, kellest poleks seda oodanud.

sel hetkel meenus mulle, et teinekord, kui nõusid pesen, eriti kahvleid, tabab mind miski sarnane õud. üks ehmatavamaid ning ilmsemaid vanaks jäämise märke on minu meelest see, kui nõud peale pesemist rokaseks jäävad: taldriku tagused, kahvliharude vahed, lusika varred, tassi ääred.

jah, mul ei ole nõudepesumasinat. nagu Giovannil ID-kaarti.

ja siis mõtlen, et kui ma seda endale teadvustanud olen, kas minu puhul saab see ikkagi juhtuma? kas ühel hetkel muutub mulle ka hügieen ebaoluliseks? ning taon juhm nägu peas näpuga miskeid masinaekraane, nagu kuu pealt kukkunud?
kui ma Giovannile sealsamas oma kartustest rääkisin, arvas tema, et seda ei juhtu. aga mina pole kindel. sest mulle tundub, et seda on ette tulnud ka inimestega, kelle puhul olen arvanud, et temaga küll ei juhtu. aga ega ma kindel ka pole. võib-olla ikka kõigiga ei juhtu ka.
millest see ometigi sõltub?

mulle tundub, et siis ongi inimene vana. ja ma kardan seda märgata. veel rohkem ise selliseks muutuda. neil hetkedel ma lausa näen inimese peas aju asemel augulist hallikat läbivettinud pesukäsna.

 
11 kommentaari

Kirjutas &emdash; mai 31, 2017 toll Uncategorized

 

11 responses to “Kas minuga juhtub ka nii?

 1. Anonymous

  mai 31, 2017 at 1:09 p.l.

  Nõude osas on sul vist õigus, olen ka täheldanud, et vanad inimesed kraabivad küünega pestud kahvlilt kuivanud putru. Kuid see järjekorra automaat on üldse üks kahtlane asi. Esimest korda nähtuna võib see ilmaimena paista küll 😉 Isegi ei saa mõnikord aru, millist klahvi vajutada. Tavalised teenused on sellega küll kergemaks muudetud, kuid mingis osas ka raskemaks.

   
 2. Anonymous

  mai 31, 2017 at 1:40 p.l.

  tuleb nõudepesumasin muretseda, pole midagi parata. aga vananemise kohta on parim lause umbes selline: inimene on vana siis kui minevik hakkab talle tulevikust rohkem kaaluma.

   
 3. soodoma ja gomorra

  mai 31, 2017 at 1:53 p.l.

  1. nõudepesumasinat ma ei muretse. see on kindel. sel on oma kindel põhjus(ed). aga ma ei hakka ütlema, sest ma ei viitsi sellistes küsimustes vaielda. punkt:)2. see on inimese enda jaoks. mina räägin sellest, kuidas väljastpoolt paistab.

   
 4. Anonymous

  mai 31, 2017 at 3:23 p.l.

  1. võid ikka öelda, ma olen nõudepesumasina suhtes tõiesti põhimõttetu ja vaidlemine on mul küll viimane asi mis sellega seoses pähe tuleks :)2. ma ei oskagi enam lugeda vist. diagonaalis ei saa poolest asjadest aru, sellest olen küll aru saanud

   
 5. Anonymous

  mai 31, 2017 at 5:58 p.l.

  Mind küll see nõudepesumasina teema huvitaks. Ise olen selle masina tulihingeline austaja, ei mäletagi, et ma mõne teise kodumasina külge oleksin suurest rõõmust silinud, nõudepesumasina puhul tuleb seda üllatavalt tihti ette.Peale ma seda teistele ei suru, aga lihtsalt on huvitav, mis põhjustel inimesed eelistavad käsitsi nõusid pesta. Et kas on nagu teraapia eest või? Osadel on.Samas ei kipu käsitsi pesu pesema vist eriti keegi, kuigi kunagi oli kindlasti inimesi, kes sedagi masinat eelarvamusega piidlesid. Kusagilt on meelde jäänud, et külmkappide vastu tõsteti lausa häält kunagi, et solvav pidavat olema.

   
 6. Bianka

  mai 31, 2017 at 6:02 p.l.

  Ma pole ka enam esimeses nooruses ja vannun alailma omaette, kui pean jälle mõne uue triki selgeks õppima, ntx. vahetama mingi mulle täiesti sobiva tarkvaraversiooni uuema (ja sugugi mitte parema vastu). Olen tahtnud öelda, et peatage see oravaratas, mina tahan maha minna.Viimati juhtus see paar päeva tagasi, kui pidin kolima oma sissetöötatud raamatupidamisprogrammi \”pilve\”.Aga pole parata, maailma areng ei jää seisma, seega tuleb oma halle ajurakke pingutada ja uuega kaasa minna. Vana ongi inimene siis, kui ta ei suuda (või ei taha) enam uusi asju õppida ega omaks võtta. Nagu seesama järjekorramasina juhtum.

   
 7. soodoma ja gomorra

  juuni 1, 2017 at 8:50 e.l.

  kiirkorras:1. kõige olulisem tegur on vast see, et nõudepesumasinas jääb nõudele minu arvates miski katt/libedus, ehk keemia peale. samal põhjusel ei kasuta ma ka dušigeele, need ei tule erinevalt seebiste korralikult nahalt maha:)2. ka nõudeesumasinas jäävad pottidele sageli toidurandid, põhi mustaks või kahvlivahed rokaseks.3. mul pole kodus sedavõrd palju nõusid/potte/kopsikuid/panne jne, kui nõudepesumasin eeldaks.4. tüütu on nõudepesumasinatäit kokku koguda. ja sageli oleks mul vaja juba midagi, mis sinna ootele on pandud vahepeal kasutada.5. jah, ja ka selles on oma pisike tõetera, et nõudepesu on tõesti ka omamoodi teraapia. Kui mina peaksin mõnda kodumasinat silitama, siis valiksin kõhklemata pesumasina. see on tõesti tohutu aja- ja töövõit.

   
 8. Liis

  juuni 1, 2017 at 11:30 e.l.

  Ma olen kusjuures täiesti kahel käel punktidega 2,3,4 nõus. Mõnikord 5 ka! Keemia ja dušigeelide osas jumalast erapooletu, vbl olen immuunne või on sepa käed, ma ei tunne midagi.. :DEndal mul nõudepesumasin on olemas küll köögis eelmistest omanikest, aga enamjaolt seisab tühjalt. Kord kvartalis võib-olla panen käima, kui on külalised käinud (ja läinud) ja on hilja ja veini joodud ja ei jaksa pesta (ega pole kellelegi delegeerida;)) – siis selleks, et ise magama saaks minna, läheb ööseks masin tööle.Ma tahaks hoopis käsipesumasinat või robotit, sest nii palju on riideid, mida ei saa pesta pesumasinas, peab käsitsi ja keemilisse viimine on a) kallis või b) riskantne/sildil keelatud. Vot seda masinavärki ma silitaks!

   
 9. triina

  juuni 4, 2017 at 11:46 e.l.

  Sellel jutul on soopsühholoogiline selgitus, mida A.Pulver näitlikustas selgitusega, miks vanainimesed peavad paaris elama. Vana naine teab, et bussipilet tuleb valideerida, aga vana mees teab, kuidas seda teha 🙂 st naistele jääb üldine hakkamasaamisoskus, aga meestele õppimisvõime.

   
 10. soodoma ja gomorra

  juuni 5, 2017 at 8:30 e.l.

  To Triina: sellised inimikud selgitusd vaimustavad mind. hullupööra. need justkui annaks elule värve ja maitset. tänud jagamast.

   
 11. triina

  juuni 8, 2017 at 8:35 p.l.

  100% nõus 🙂 Ole aga lahke!

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: