RSS

Vaba nädalavahetus viie lapse moodi

30 jaan.
maailma lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume kõik

Suveplika lahkub nädalavahetuseks vanaema juurde millalgi reedel peale kooli. Ruudi läheb samal õhtul oma isa juurde. laupäeva keskpäeval ilmub Tallinnasse Tudeng, et õhtul mingile kontserdile minna. hüppab tuppa, viskab seljakoti kiiruga laua kõrvale maha, ütleb, et käib ainult korra pesemas ja läheb siis kohe edasi. sõber ootab seniks/kuniks köögilaua taha ja loeb National Geographicut. kas sa ööseks tuled koju, jõuan veel küsida. tuleks küll, vastab tema ning läinud ta ongi. mõned tunnid hiljem saabub Ruudi, kes õhtul klassiga ooperit külastab. klõbistab mõnda aega arvuti taga, vahetab riided ning kaob. mõne tunni möödudes tuleb tagasi. ütleb, et suht igav, eestikeelsed subtiitrid jäid laulutekstist pidevalt maha ning orkester mängis ooperisolistid tihti üle. klõbistab natuke arvutit, vahetab riided tagasi ning ootab isa, kes tuleb millalgi küla pealt ning möödaminnes Ruudi meilt ööseks minema viib. paduöösel saabub uuesti Tudeng. temaga on keegi, kelle olemasolust annavad aimu hommikul esiku nagis rippuv karvase kraega jope ning põrandal olevad kontsaga saapakesed. ning muidugi võõras lõhn. Giovanni väidab, et vaikus sai majja hommikul veidike enne seitset. mina ei tea sellest midagi, mina magan troppidega. inimest salapärase jope ning saabaste sees meie ei näegi, ta lahkub järgmisel päeval, kui Giovanni ja Käpikuga Viru Keskusesse Giovannile saapaid otsima läheme. saabaste asemel saan mina raamatu, võib öelda, et teise osa. kohvi ja koogi kõrvale otsustame, et seda hakkab Giovanni mulle õhtuti ette lugema. nostalgia ja traditsioonid meie moodi. õhtul tuleb Suveplika. Tudeng lahkub, vanaema viib ta siit otse rongile. Troonipärija saadab sõnumi, kui Käpikule pliidi ääres õhtust riisiputru keedan, et kas reedel v laupäeva siis. peale AK-d saabub millalgi ka Ruudi. ta on endale uued saapad ostnud. müts on jälle kadunud.

reede hommikul ei tea ma sellest suri-murist veel midagi. ees peaks terendama vaikne nädalavahetus. vahel ikka küsin Giovannilt, kas seda kõike on talle liiga palju. Giovanni eitab siiani visalt. ma ei teagi. nagu usuks teda ikkagi. kas mul midagi muud üle jääbki.

 
9 kommentaari

Kirjutas &emdash; jaanuar 30, 2017 toll Uncategorized

 

9 responses to “Vaba nädalavahetus viie lapse moodi

 1. tuulealleaa

  jaanuar 30, 2017 at 4:33 p.l.

  oligi ju vaikne

   
 2. Anonymous

  jaanuar 30, 2017 at 2:33 p.l.

  oligi ju vaikne

   
 3. soodoma ja gomorra

  jaanuar 30, 2017 at 5:53 p.l.

  Kus ta siis vaikne oli, külmakapi uks aina kolksus.

   
 4. tuulealleaa

  jaanuar 31, 2017 at 7:20 p.l.

  :)) tasub mõelda uue külmkapi soetamisele

   
 5. Anonymous

  jaanuar 31, 2017 at 5:20 p.l.

  :)) tasub mõelda uue külmkapi soetamisele

   
 6. soodoma ja gomorra

  jaanuar 31, 2017 at 10:34 p.l.

  heh, globaalsemalt tuleb ette võtta – mitte külmkapp, vaid siis juba maja.

   
 7. Anonymous

  veebruar 2, 2017 at 1:21 p.l.

  Ma ei tea, mis jama neil poistel mytsidega on-mul on tunne, et tahaks enda omale ka hankida sellise, millel paelad käivad lõua alla kinni ja siis seoks kõ-vas-ti kinni, ja vaataks, kaua peas seisab…

   
 8. Anonymous

  veebruar 2, 2017 at 6:36 p.l.

  kuidas giovanni eestis kohanenud on? itaallastel on siin vist külm ja igavavõitu.

   
 9. soodoma ja gomorra

  veebruar 2, 2017 at 9:15 p.l.

  Ta ei ole itaallane, ta on poolakas.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: