RSS

Teine päev. õigemini hommik. öö oli ka vahel. küll ainult nime poolest.

30 sept.
Varahommikune Käpik

Tänast ööd küll päris ööks pidada ei saanud. Käpik on viimastel kuudel ka muidu usin öine tissitaja olnud. aga täna öösel oli ta veel lisaks rahutu ka. igal juhul oli meie tänane äratus midagi enne kuut. kohe ma kella ei vaadanud, seepärast täpselt ei tea. aga kui seda tegin, oli kell 6.12. igal juhul väga pime oli veel. ning alguses nägin üksnes Käpiku tumedaid silmi.
ma ei mäleta, et oleksin õhtul kohvi joonud, aga und ei tulnud mitte teps. nii äge ilm oli. tuulutas ja tormas. me elame praegu üürikas, kus akende taga on puudeladvad, mistõttu avaneb praegu veel eriti ilus vaatepilt. isegi Käpikut võlub see rohkem, kui kõik ta mänguasjad kokku. kuigi puid on ta tähelepanelikult põrnitsenud algusest saati.
õhtul käisin keldris. vahetasin Käpiku beebikäru istekäru vastu. ning leidsin sealt ühtlasi ka väikse laualambi. kelder on suur ja omanikul on seal ohtrasti igasugu vahvaid vidinaid. just sellist pudi-padi kraami, mis minusugusele harakale sobib. tarisin lambikese üles ning panin Ruudi kambrisse, akna peale. arvatavasti peaks lambil olema ka kuppel, aga kui Ruudi õhtul koju jõudis, siis ütles ta, et talle sobib see väga hästi nii ka.

Ruudi toa aken jääb otse meie magamistoa kõrvale, mis tähendab, et kui magamistoas tule ära kustutasin, siis ta aknal olev lamp valgustas ka meie akna tagust. ja kus sa siis und saad, kui selline värviline möll akna taga ning voodis teki alla nii mõnus soe.

hommikul palusin Ruudit, et ta Suveplikat kooli saadaks. mulle tundus täna kuidagi veidi trööstitu Suveplikat nii vara sinna sügise kätte saata. see tähendas Ruudile kümme minutit varem ärkamist. uksest välja astudes ta möödaminnes küsis küll et kas Suveplika mitte ei hakanud juba üksi hommikuti kooli minema. aga nõustus teda sellele vaatamata saatma  ainult ühe ütlemise peale. ma ei imesta. Ruudi ongi hea, minu poistest kahtlemata kõige kannatlikum ja leplikum.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; september 30, 2016 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: