RSS

89

28 apr.

Exlife’i vanaemal ja isal on täna sünnipäev. emal ja pojal. vanaema saab 89 ja isa 70.
mõtlesin, et mina küll ette ei kujuta, et ma elan. ja minu laps saab 70.
seitsekümmend. kas kujutate ette oma last seitsmekümne aastasena?

Exlife’i ema ja isa lemmik ma just polnud. ma pole sugugi kindel, kas ta vanaemagi mind armastas, aga sel juhul oskas ta seda lihtsalt väga hästi varjata. kui ma talle ka ei meeldinud, siis välja ta seda paista igal juhul ei lasknud. minuga suhtles ta alati meeldivalt, sõbralikult ning toetavalt.

mul on igal aastal meeles, et tal on täna sünnipäev.
tean, et Exlife käib sünnipäeval alati perega vanaema juurest läbi. seepärast helistasin talle hommikul ja küsisin, kas nad täna ka lähevad. saanud vastuseks, et eks ikka, palusin tal vanaema ka omalt poolt tervitada.
Aga miks sa talle ise ei helista, küsis selle peale Exlife.
Ma kardan. igal aastal, tänasel päeval mõtlen ta peale, aga helistada ei julge.

kui emale rääkisin, ütles ta, et mul on suhtlemise ees ebanormaalne hirm. peale selle oli ta muidugi absoluutselt kindel. absoluutselt kindel. nagu alati. et kardan Exlife í vanaemal helistada selle pärast, et mul on häbi, et omal ajal nii suure rumalusega hakkama sain ning tema pojapojast lahutasin.
vale puha, vastasin talle. tegelikult pelgan seda, et vanad inimesed tahavad enamasti rääkida oma tervisest, aga mina lihtsalt ei oska seda.

mis sugugi ei tähenda, et ma Exlife í vanaema peale ei mõtleks. või rääkida ei tahaks.
tahaks. isegi väga tahaks. tahaks talle öelda, kui palju see mulle tähendas, et ta minusse ja meie peresse omal ajal nii kenasti ja hästi suhtus.

ma pole tõseti kõige parem suhtleja. mitte ülemäära tihti, aga on siiski kohti, kus ma selle pärast õnnetu olen. 

 
10 kommentaari

Kirjutas &emdash; aprill 28, 2016 toll Uncategorized

 

10 responses to “89

 1. Liblikas

  aprill 28, 2016 at 7:17 p.l.

  See vanaema ei räägi tervisest, sest tema on tubli ja reibas…ikka veel.Ja ma arvan, et ta rõõmustaks väga su kõne peale.

   
 2. Liblikas

  aprill 28, 2016 at 7:18 p.l.

  This comment has been removed by the author.

   
 3. soodoma ja gomorra

  aprill 29, 2016 at 9:55 e.l.

  nüüd on kolm võimalust…:) pigem isegi kaks.

   
 4. Bianka

  aprill 29, 2016 at 6:17 p.l.

  Ma ei taha sind kritiseerida, aga… kõik siin elus ei ole sinukeskne. Mõtle mõnikord ka olukorrale teiste inimeste vaatevinklist. Nagu su ekselu vanaema või -isa. Mida nemad tahaksid.

   
 5. soodoma ja gomorra

  aprill 30, 2016 at 10:13 e.l.

  tuleb tunnistada Binaka, et siinkohal ei saanud ma su kommentaarist päris hästi aru. millele sa vihjad? kas ma saan õigesti aru, et tahad öelda, et eksi vanaema ei pruugi tahta minuga suhelda? et selles peitubki minu enesekesksus, et ma seda ei mõtle? või midagi muud?

   
 6. Bianka

  aprill 30, 2016 at 5:08 p.l.

  Ma ei tahtnud öelda midagi keerulist. Kui sa arvad, et vanaemale teeks su helistamine headmeelt, siis helista. Mitte ära mõtle, kuidas sina ennast helistades tunned. Tema sünnipäev ja temale heameele tegemine peaks põhiline olema.

   
 7. Emmeliina

  aprill 30, 2016 at 8:57 p.l.

  päris huvitav teema. Suhtlesin exMI 1-ga ka pärast PO1 kooselu purunemist. Kuna ta mu esimese lapselapse ema, siis käisid nad peale lahkuminekut koos mõne korra minu juures külas. Pidasime pikki telefonivestlusi isegi siis kui PO1 tõi mulle näha uue MI ja sündis uus ilmakodanik. Pöördepunktiks sai aga tõik et exMI ei ilmunud vaatamata kutsele mu venna ega AK (lapse vanaisa) matusele. Ometi oli nende suhtlus sage ning kestis rohkem kui 15 aastat. Siiski suutsin ennast ületada ja kutsusin ta suvel Tallinnas koos lapselapsega kohvikusse. Arvan, et kuna mina olen vanem, siis pean olema ka targem 🙂
  Tean, et ta mõtleb mu peale ja lapselaps on väga rõõmus kui me tema esinemistel kohtume.

  exMI 4 (mu lemmik) paneb mind ikka veel nutma kuigi neil PO4-ga lapsi polnud. Oleme lihtsalt nii sarnased, et tean seesmiselt miks nad PO4-ga ei sobinud. Käime vastastiku sünnipäevadel ja linna vahel kohates kallistan tema vanemaid. Selline imelik mutt olen.

  MI 2 ja MI 3 on praegu veel alles.

   
 8. tuulealleaa

  mai 1, 2016 at 8:01 p.l.

  no ma ei tea. ära lihtsalt muretse. sa pole ainus friik. mulle näiteks ei meeldi ka helistada kuigi tunne on võiks või peaks. aga ma olen vist veel hullem variant- mulle ei meeldi ka kõnesid saada sünnipäeval ja seepärast ei võta ma neid ka vastu 😛 väikeste eranditega muidugimõista.

   
 9. Anonymous

  mai 1, 2016 at 6:01 p.l.

  no ma ei tea. ära lihtsalt muretse. sa pole ainus friik. mulle näiteks ei meeldi ka helistada kuigi tunne on võiks või peaks. aga ma olen vist veel hullem variant- mulle ei meeldi ka kõnesid saada sünnipäeval ja seepärast ei võta ma neid ka vastu 😛 väikeste eranditega muidugimõista.

   
 10. soodoma ja gomorra

  mai 2, 2016 at 9:12 e.l.

  sama siin, sünnipäeva kõnedega:)
  muideks-

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: