RSS

Vanilj creme

26 aug.

Mõnel on ikka veel kroonid. kui ilusad. kas pole. tegin kohe pilti.

Sel lähetusel kogesin midagi väga uut, kui taas kord üle mere mehega tööl kaasas käisin. hommikul, kui lahku läksime, juhtusin läbi astuma ja kohvi jooma ühte kohvikusse Foam, kus noor kena teenindajanna minuga üksnes rootsi keeles suhtles. kuna cappuccino maitses seal lihtsalt erakordselt kuumalt ja tummiselt hästi, siis õhtul, enne laevale minekut, kui siis juba koos mehega veel kord sealt läbi li(m)psasime, et lisaks kohvidele ka üks maius võtta, kordus kõik täpselt samamoodi. no õnneks saime muidugi ka nii hakkama, sest nt vaniljekreem, mis on rootsi keeles vanilj creme, kõlab eesti keelele vägagi sarnaselt, siis mõistsin, et ilmselt soovib ta lihtsalt teada, kas soovin koogile ka mainitud kreemi. ja kui ühele ta viimastest küsimustest, mis sisaldas ilmselt seda, kas see on kõik, noogutasin, siis järeldasin, et ju siis olin õhust ja kehakeelest ja seitsmendast meelest pihta pannud ka sellele küsimusele. ning kõige tipuks summagi, mida ostu eest tasuma pidin, anti mulle teada vaid rootsi keeles, mistõttu ladusin letile suvalise koguse raha, et siis vaadata, mis edasi juhtuma hakkab. kas jagub või antakse midagi tagasi ka. või ütleme nii. et päris uus ja lõbus ja totakas ja kummaline. olukord ja tunne ikka ühteaegu.

no mis iganes. kohe tuli loomulikult Prantsusmaa meelde. et mis siis nüüd. kas uus tendents selgi maal?
kas Rootsi on piisavalt suureks kasvanud? Või tänaseks nii pahuksis sisserändega, et sellise kohtlemise osaliseks sain?
no mitte seda, et end väga puudutatuna või solvatuna oleksin tundnud. saime ju kokkuvõttes kenasti teineteisest aru ning kaubale. ning magustoitki lisaks kohvidele oli muide väga maitsev. aga nii palju jahmunud olin küll, et seda kohapeal mehega ja nüüd siis ka veel siin teemaks võtta.

Evelin Ilves kirjutab oma raamatus Islandi kohta, et Island on maailmas esimene mitmete erinevate õnneindeksite poolest. islandlane ise kommenteeris seda, et see tuleneb sellest, et neil on kolm põhiasja: kalamaksaõli /skyr/, rohke liikumine ja seda paljuski just õues ning hoolimine oma maast ja elukeskkonnast ning üksteisest.

mina ikkagi mõtlen, et kas tõesti ainult need kolm asja. kas suurem inimese õnn ei võiks tuleneda ka väiksemaks olemisest ja vähemast. seda ka kodaniku ja riigi seisukohast. väiksemast territooriumist.  rahvaarvust. killustumisest. sekkumisest. piiratud või suisa olematust sisserändest (tungist!?!?).
aga seevastu teineteisele lähemal olemisest ja tunnetamisest. ülevaatlikkusest. üksteise nägemisest ja kuulmisest.

ah, ma ei tea. läks uitama. kosmosesse. kohvist vahuse südame, riigi toimimise ja õnneni välja.
minu puhul nii tavaline.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; august 26, 2015 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: