RSS

Teisipäeval

21 juuli

Mees helistas hommikul Hiiust ja ma rääkisin talle, et eile õhtul enne magamajäämist mõtlesin, et selle koha fenomen on see, et sa tunnetad aega. on tunne, nagu saaks seda lausa katsuda. kõik tunnid päevas on olemas. iga viimne kui minut. ja kuigi kõik siinsed tegevused käiksid justkui aegluubis, ei teki tunnet, et aega jääks väheks. seda jagub piisavalt. aeg ei libise ega kao käest. nagu linnas. või argipäeval. kus mõtled, et teeks nüüd selle kiiresti ära, et siis jõuaks veel korra ehk istuda. või jalutama minna. kui eriti hästi läheb.

mulle meeldib. see kuidas ma siin kausiga saunas nõusid käin pesemas. või see, kuidas ma õues kartuleid koorin. kuidas me seejärel lastega mõne aja pärast toa põrandal kordamööda kartuleid puruks tambime, et keedetud kartulitest putru kokku segada. ning kuidas me siis selle pool potti sealsamas võiga nahka pistame. nagu nõiaväel. ja jäätis, mis maitseb suvel nii hästi ja teisiti. või lapsed, keda vaadates silm puhkab ning hing laulab. sest neil on lapsepõlv. see tõeline. või vähemalt selline, nagu mina lapsepõlve ette kujutan.

täna oli muide imeline hommik. ilus, päikseline, soe. ja tuulevaikne. mis ime. äkki juba kolmas selline sel suvel. vedelen terrassil ja kavatsen kogu nädala päikse kinni võtta. vat selline kuri plaan.

 
1 Kommentaar

Kirjutas &emdash; juuli 21, 2015 toll Uncategorized

 

One response to “Teisipäeval

 1. Katariina

  juuli 21, 2015 at 3:49 p.l.

  Onju nii lihtne märgata hetke? Seal. Ja seal on päevad niiiii pikad, et õhtul kohe tunned, et vat, sai elatud ja hommik tundub valgusaastate kaugusele kadunud.
  Eriti pärast puhkuse lõppu on tervalt tunda, kuidas arvuti elutunnid endasse imeb, nii et alles oli kell 11 ja nüüd juba kohe viis.
  Ilusat ilma teile sinna ja minu lastele ka sinna lähedale, kus nad parajasti on.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: