RSS

Kum/m/utas ehk võta või jäta.

30 nov.

Täna käisime jälle Kumus.
Kas me jääme siia ööseks?”, küsis Suveplika.
Tundub, et ta on millelegi olulisele juba pihta saanud.

Alustame tavaliselt viiendalt korruselt. See on alati kõige lapselikum ja lõbusam. Täna näiteks oli seal üks makett. Ja maketid paistavad olema ühed Suveplika lemmikud. All kassade juures olevat Kumu püsimaketti peame ka alati vaatamas käima.
Uus makett kujutas endast tavalist kortermaja, mille ümbrus, tõsi küll oli siiski keskmisest oluliselt mitmekesisemalt ja kenamalt haljastatud ning mille ümber käis selline äärmiselt rahulik ning samas vilgas elutegevus. See oli jälle täpselt selline koht, kus saime mängida üht Suveplika lemmikmängudest, ehk millises korteris sa tahaksid elada ja kes sa neist inimestest olla tahaksid.

“Ma tahaksin olla see kübaraga naine, kes riisub.”
“Ei, mina tahtsin see olla…” 
“Olgu, ole siis sina see kübaraga naine. Ma olen siis hoopis see heledate juustega noor naine, kes pingil istub.”
“See, kellel on beebi süles või?”

Edasi suundusime näitus-peole meis enestes. Seal saime jällegi mängida mängu, aga millise kleidi sa neist võtaksid, kuid pole hullu, eesmärk pühendab abinõu ja parem siiski pool muna peos, kui linnuke katusel
Sellel näitusel tundsin aga seda ebamugavat vana mööbli efekti, ehk kui suhteliselt pisikese pinna peal on koos palju vanu asju, siis tekib ses ruumis/pinnal alati kummaliselt seisev ning ängistav aura. Ümberringi on omamoodi hirmutav ja põnev samaaegselt, kuid tagasi värske õhu kätte saamine tundub siiski kergendus. Justkui pääsemine. Umbes nagu siis, kui lapsena lõbususpargis kummitustemajast rongiga taas välja valguse kätte said. Või ka tundega, mis mind surnuaedades tabab. Käid ja vaatad ja toimetad küll omad asjad ära, aga pikalt nagu jääda ei tahaks.

Muidugi käisime läbi ka kohvikust, jäädes kindlaks juba oma väljakujunenud maitsetele. Suveplikal kartulisalat ja väike Fanta ning minul saiake pluss cappucino. Ning kuna mul täna oli vaja ka üht kingitust, siis astusime läbi ka alt Kumu poest. Lisaks kingitusele ei suutnud ma ostmata jätta ka valget raamatut, mis räägib legendaarse Ameerika kirjaniku, muusiku ja kunstniku Patti Smith´i suhtest ühe mõjukama 20. sajandi fotograafi, Robert Mapplethorpe´ga. Mis sest, et need kaks nime mulle midagi ei öelnud, kuid sirvides tundus siiski väga ladus ja paeluv tekst. Mis sest, et liiga kallis, absoluutselt ja loomulikult ja ülepea. Kuid täiesti vastupandamatu ja ahvatlev, mind hävitav raamatute mängupõrgu!

Suveplika sai endale see-eest karamelli-kukekommi. Sellise päris õige, nagu vanasti. Vastikult läila ja magusa. “Siirupise”, nagu Suveplika kommenteeris.
“Ausalt öeldes ma ei uskunud, et sa seda sööd “, ütlesin talle juba autos kodu poole sõites, kui ta mu kõrvaistmel ikka veel uskumatult isukalt seda pruuni jubedust limpsis.
Ja, ma olen su esimene tütar, kes seda söönud on“, vastas ta mulle selle peale väga elutargalt

Vat sedasi me siis teineteise ja iseärasustega jätkuvalt leppida püüamegi.

 
3 kommentaari

Kirjutas &emdash; november 30, 2014 toll Uncategorized

 

3 responses to “Kum/m/utas ehk võta või jäta.

 1. er

  detsember 1, 2014 at 12:23 p.l.

  See Patti Smithi raamat on absoluutselt imeline! See naine on Poeet ja olen siiralt tänulik, et ta oma maailma ja teekonda niimoodi jaganud on. Häid lugemishetki:)

   
 2. soodoma ja gomorra

  detsember 1, 2014 at 12:42 p.l.

  no näed sa siis, süümepiinad kukkusid kohe kolinal. Aitäh Sulle!
  Valge raamat ootab voodi ees ja seina ääres oma järge.

   
 3. Anonymous

  veebruar 19, 2015 at 10:11 e.l.

  Tere,
  Täitke oma rahalised mured täna: Võite naeratus see jumalakartlik naine, ma sain laenu 106000 € ja kaks mu kolleegid said laenu, et inimene ilma probleemide ja pettumust. Ma teile nõu, et mitte valida vale inimene, kui sa tegelikult tahad taotleda laenu oma projekti ja muud. Ma avaldada seda postitust sest proua, Henly tunnen rahul laenu i saadud teda. See oli läbi sõber kohtasin seda naist au ja Jumala kartes naine, kes aitas mul seda laenu fondi toimetamine mu elu, nii et ma soovitan teil palun kontakti ning kohtuda pr, Lisa aitavad teil teenuste eest, mida te küsite oma . Tema kontaktaadress: e-post: henlyomerloanfirm@hotmail.com

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: