RSS

Multiintelligentsuse teooria

24 nov.

Lugesin eile öösel oma Picassot ja jäin mõtlema lause juures, kui Picasso ütles, et ega kunstnikud nii vabad polegi, kui arvatakse. On kujundeid, mis sunnivad end ise kunstnikule peale. Kunstnik ei vali neid.

Näiteks üht oma armsamatest ei saanud ta kunagi maalida naervana Ja sugugi mitte sellepärast, et too  poleks eales naernud, kuid Picasso jaoks jäi ta sellele vaatamata alati nutvaks naiseks. Ta maalis teda ikka ja ainult moonutatud vormides, aga seda mitte sadismist, vaid see oli visioon, millele kunstnik lihtsalt pidi alluma.
Teist armsamat ei suutnud ta aga kujutada istuvana. Istuv stiil ei sobi sulle, see ei anna edasi sinu isikupära: sa pole passiivne tüüp. Seismine sobib sulle paremini.
Kolmandaks arvas ta, et inimesed on kõik suuremal või vähemal määral loomad ning kaks kolmandikku inimestest näevad ka välja nagu loomad. Ainult üks kolmandik on nagu kasvavad taimed ning kuuluvad rohkem taime- kui loomariiki.

Tegin kahetasandilise graafiku ja asetasin end mõttes ise selle väikese oranži punkti kohale. Kahjuks kolmandat mõõdet siia lisada ei anna, muidu võiks veel selle looma ja taime tasandi ka lisada.

Ja siis hakkasin mõttes erinevate blogide omanikke, keda ma pidevalt lugemas käin siia graafikusse juurde täpitama.  Ma üles ei julge praegu panna, äkki keegi solvub, aga see blogiomanike liigitamine tundus mulle veidi põnevam, kui inimeste puhul, keda väga hästi tean või tunnen.

Aga siis tuli mulle mõte püüda siduda Picasso tabel Bostoni tabeliga. See võiks välja näha siis midagi sarnast, mina oleks siis jätkuvalt see oranž täpp selles G-punktis /mh……./.

Neid kokku pannes annab oma iseloomu analüüsida ka majanduslikus võtmes, ehk suur turuosa (nutab) toob küll palju sisse, kui kiiresti kasvav (seisab) turg neelab samuti palju. Kui kiire kasvu periood (seisab ja naerab) on möödas ja suur turuosa on siiski säilinud, saab sellest inimesest lüpsilehm, ehk siis tõenäoliselt on ta vanemaks jäänud, sest naerab ja seisab asemel on temast nüüd saanud naerab ja istub variant. Kõik on hästi, kui lüpsilehmadelt teenitud kasum õnnestub reinvesteerida küsimärkidesse, sest on lootust, et tasapisi siirduvad küsimärgid siiski ka tähekeste gruppi. Küll aga ei tasu kindlasti investeerida inimes(tes)se, kelle turg ei kasva ja turuosa on väike (istub ja nutab): süüa ta meile ei anna, aga ise süüa (investeeringuid) tahab küll. Seega, olge reaalses elus sellistega ettevaatlikud!

Ma kujutan ette, et kui lisada veel ka kolmas – loom-taim – mõõde, siis läheks veel lõbusamaks.
Kes viitisb, see andku minna!

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; november 24, 2014 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: