RSS

Hea või halb?

19 aug.

Hommikul roolis avastasin endalegi üllatusena, et seda on nüüd juba pea viisteist aastat, mis ma mustvalgel ruudulis(te)s kaustiku(te)s täpset ja veel täpsemat pereeelarvet olen pidanud.

Sellepeale mulle meenus, et ka paljude keeruliste ja põhjapanevate otsuste tegemise juures soovitatakse plussid ja miinused paberile panna. Kui näiteks pole endas kindel, kas vahetada töökohta või mitte. Jääda kokku või minna lahku. Vahetada elukohta või mitte. Jne.Jne.

Ühesõnaga, paber ja pliiats tähendavad alati pigem midagi halastamatut. Distsiplineerivat. Pinnalekistut. Korralekutsuvat. Hoiatavat.
Midagi sellist, mille eest mõttes annab põgeneda, endale valetada ja ära peita, aga paberil mitte.

Täna hommikulauas lasin enne tööle tulemist kiirpilgu üle oma Ekspressi lemmik rubriigist ja lugesin, et on läbi viidud uuring, kus esimene grupp pidi igal õhtul kirja panema viis asja, mille eest nad sel päeval tänu tunnevad. Teine grupp pidi igast päevast üles kirjutama viis halba asja. Kolmas, mille poolest nad teistest paremad olid, neljandad pidid üles märkima lihtsalt detaile, mida nad päeva jooksul tähele panid.
Seejuures jälgiti katsealuste meeleolu, optimismi taset, soorituste edukust, tervist, heatahtlikkust jne. Kõige halvem enesetunne oli neil (no arvake, igal juhul tabab teid eduelamus)…… kes pidevalt halbu asju meenutasid (mida te ju teadsite).  Kõige paremas seisundis olid (siin mina kahtlesin kahe vahel)….kes oskasid olla tänulikud nende argiste väikeste kingituste eest , mida päev neile saatis: mõni lapse nali, mõni maitsev pirukas, mõni lilleõis, mõni hea sõna.

Ma siis kohe sel sama hetkel muidugi mõtlesin ka oma eilsele päevale, et milline väike kingitus mulle eilsest päevast esimesena pähe kargab. Ja polnud just väga meelitatud, kui mulle meenusid nagu sõrmenipsust ekleerid, mis olid Solarises 70 sendilt 35-le sendile alla hinnatud ja mina ostsin neid kohe kümme tükki.  Ning otse loomulikult, püüdsin ma sel samal hetkel mõelda kohe ka midagi paremat, aga saate aru: MITTE MIDAGI muud ei tulnud pähe. Mis tundus ausalt öeldes kohe väga hirmutav. Ning kõige kohutavam oli veel see, et isegi pika mõtlemise (sest see ei saa ju nii lihtsalt olla) peale ma midagi õigemat välja mõelda ei suutnudki.

Ja siis ma arutlesin edasi, et kui oleksin pidanud need 10 ekleeri (millest enamus muide juba praguseks otsas on) veel mustvalgel kirja panema, siis ma ei teagi, kas see oleks olnud vastu ööd ikka kõige parem mõte.
Sest ma pole päris kindel kas see kümnekornde nõrkushetk paberil tekitanuks mus rohkem tänutunnet või ikkagi frustratsiooni?

Ja kuna ainuüksi üles kerkinud küsimused tekitasid mus juba ülemäärast frustratsiooni, siis otsustasin kindlalt, et: ei, see õhtune headuse mäng mulle ei sobi.
Ma mõtlen, et kui ausalt mängida, siis võiks see hea asemel kohati hoopis halba teha.

 
1 Kommentaar

Kirjutas &emdash; august 19, 2014 toll Uncategorized

 

One response to “Hea või halb?

  1. Bianka

    august 21, 2014 at 9:44 p.l.

    See tänulik olemise värk minu peal enamasti ei töötaks 😉 Mõnikord muidugi, kui on mingi hea asi juhtunud või meeldiv üllatus olnud. Aga tavalisel argipäeval annab mulle hea enesetunde õhtul meenutamine, mida ma päeva jooksul (hästi) ära olen teinud. Ja kui pole virk olnud või miski pole õnnestunud, siis teen endale pai ja ütlen, homme on ka päev, küll sa jõuad tubli olla 😛

     

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: