RSS

Sõnumite öö

16 jaan.

See on nüüd juba viies öö viimase kahe nädala jooksul, kus ma täpselt kell 5.40 kella vaatan. Ma ei oska öelda, mis sisemine kell see Suvetüdrukut just sel hetkel ärkama sunnib.
Täna uskusin samuti naiivselt, et ju ta ühel hetkel nagu tavaliselt siiski edasi magama jääb, aga kui kolmveerand tundi hijlem kontrolli mõttes teda üle vaatama hakkasin, naeratas ta mulle teki nurga alt kavalalt vastu, minu mobiil pihus.
Mis siis nüüd?”, küsin mina.
Saatsin su telefoniga sõnumeid!”, teatab ta rõõmsalt vastu.
Ei tohi, näita siia…..”

Või noh, kuidas ma tegelikult ütlen, et ei tohi, kui ma ise just täpselt seda talle eelmisel õhtul õpetanud olin. Suvetüdruk kirjutas ITI, valis sinna juurde ühe “näo”, siis klõpsutas ja otsis nime ning kõige lõpuks panigi oma läkituse teele. Troonipärija sai ühe, Tudengile Tartusse saatsime teise, Mees, kes koju ei ilmunudki, sai kolmanda ning neljandaks loomulikult Vanaema: Suvetüdruku suurim fänn.
Täiesti ettearvatavalt oli ka Vanaema ainuke, kes meile rõõmsalt vastu helistas ja küsis: “Mis need täpid ja sulud seal lõpus tähendavad?” Pojad ja mehed on ses osa ikka täiesti mõttetu kaader. Ei nemad oska (ära)taibata, mis hetkel oleks tore ja vajalik kasvõi üks kollane nägu vastu saata.

Mis iganes. Igal juhul sain öösel kell 6.15 kinnitust, et Suvetüdruk oli midagi uut selgeks saanud. Tudeng oli saanud kaks ja Mees neli sõnumit. Mõned olid tühjad, mõnes jälle lisaks ITI nimele tähti ja nägusid seevastu rohkem. Iseenesest ju armas! No minule küll vähemalt:)
Vanaemale ta ei osanud saata, nagu ta mulle kurtis. Pole ka ime. Vanaema on mul telefonis Ema nime all ja see tähekombinatsioon polnud talle ilmselt teiste hulgast meelde jäänud. See on üks väheseid olukordi, kus ka Vanaemal endal selle üle ainult hea meel oli, sest esiteks kardab ta öösiti sõnumeid saada (mis on ka loogiline, sest üldjuhul sellisel kellaajal sealt midagi head tulla ei saagi) ning teiseks on tal ärgates raske uuesti uinuda. Kui mitte võimatu.
Ning kõigi teiste üle, kes varahommikusest naerunäolis(t)est sõnumi(te)st ilma jäid, on mul samuti hea meel. Sest olgem ausad, saadetud sõnumeid avades pelgasin näha ikka märksa suuremat ja laiahaardelisemat sadu!

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; jaanuar 16, 2014 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: