RSS

Laupäevane lõunatund

28 sept.

“See oli nali”, ütleb Suvetüdruk.
“Ei olnud.”
“See oli nali”, vaidleb Suvetüdruk vastu.
“Kui see polnud naljakas, siis see ei saanud kuidagi nali olla. See oli kõigest loll jutt.”

Minu vastuväidetest hoolimata, et jääkarud surevad teki all palavusse, toppis ta selle kurguni teki alla ja lõpuks väsis. Praegu ta just nohisebki siin mu kõrval nii magusasti magada. Kuulete?

Mina passin enda ees laiutavat tühja seina ja unistan, et seda katakstervenisti hoopiski maast laeni raamaturiiul. Siis mahuks sinna vabalt rivisse kõik minu kui ka Suvetüdruku raamatud. Nii mõnus oleks siit otse valida ja võtta ja siis voodisse teki alla lugema kerida.
Ja kuna ruumi jääks uhkelt ülegi, siis laoksin kuskile kõrgemale riiulile endale silmailuks veel lisaks ka kõik oma ilusad kohvitassid ning praegu aknalaual ja voodipeatsis olevad mulle väga olulis-hinnalised nipsasjakesed – ühe poisi lasteaias voolitud savist koera (kahjuks ma enam täpselt ei mäleta, kelle oma neist kolmest), mõned suuremad ja väiksemad (une)lambad, kes oma rolli muidugi ootuspäraselt ei täida, aga välja ma neid seepärast ka viskama ei hakka, perekond Chiapitta Kanaaridelt, Praha värvilised majad, Horvaatia purjeka,  Egiptuse väikse musta luust elevandi, Stockholmi raske klaasist kaitsekoera, Barcelona päikesetiiviku, Malta Maaema või Emaduse ja Viljakuse Jumalanna, Inglismaa telefoniputka, Suvetüdruku valmistatud käekee ja Gospa lõhnakoti.

Praegu ilutseb seal seinas uhkes üksindused vaid minu esimene, ainuke ja viimane maal. Ning loomulikult midagi Suvetüdrukult, sest ta ei saanud ju must kehvem olla.

Muidu on täna selline kummaliselt must päev, mis iseensest hajuma ei kipu ja miski nagu ei lohuta samuti.

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; september 28, 2013 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: