RSS

"Suve" viimasel päeval

31 aug.

Mis juhtub kodus siis, kui Suveplika on kaugel?

Siis täidan vastutustundliku emana esmajärgulised emakohutused, milleks on soe söök, puhtad/triigitud riided ja raha ning neist toimungutest ülejääva aja vedelen vōimalusel diivanil pleedi vōi oma magamistoas voodis teki all ning loen.
Kunagi keegi imestas, et kuidas ma kōige selle kōrvalt veel nii palju lugeda jōuan, aga tuleb tunnistada, et see toimubki peamislt suvel ja päevil, kui Suveplikat pole. Argipäeviti tulen töölt ja veedan Suvetúdrukuga ōhtuid tavaliselt südaööni välja. Ning selleks hetkeks, kui ta lōpuks klapid kinni paneb, olen enamasti tōesti juba nii kutu, et kui mul jagub jōudu veel mōned leheküljedki enne magama jäämist läbi lugeda, siis on isegi super. Vahel harva ehk jaksaks kauemgi, kuid siis tiksub kuklas teadmine, et tavaliselt toimub hommikune ärkamine juba umbes seitse tundi peale uinumist, mis sunnib mōistust appi vōttes raamatu mōistlikul ajal siiski käest panema.
Ka triikimata pesu kuhi ajab argipäeviti tavaliselt üle korvi ääre nagu Maša roosa pudrupott.
Ning viimase aasta soe toitki on tööpäeviti üldjuhul ema valmistatud, mida oskan sellevōrra eriti hinnata, et aastaid tagasi, kui poisid suuremad ja väiksemad olid, tōusin hommikuti tihti kell kuus, et kogu meesmansaftil koju jōudes ikka korralikku sööki kapist vōtta oleks.
Seega, koos Muinastulede öö ja Suvekuningriigi ametliku lōpuüritusega saab selleks korraks ümber ka minu mugav suvine jōudeelu.
Mis tähendab, et eile kella kuuest, kui majas vaikseks jäi, viskusin raamatuga diivanile ja mōni aeg tagasi lōin selle tagumise kaane plaksuga kinni. Vōtan viimast, nagu isegi aimata vōite
Pean üllatusega nentima, et taas kord olin komistanud mulle kohe väga meeldinud raamatu otsa – Uppumiste suvi. Seejuures üllatas mind ka kirjaniku keeruline lapsepōlv ja elukäik. Ühtpidi on seda lugedes vägagi mōistetav raamatu eraklus ja see, kuidas ta inimesi tükkideks lahti vōtab, teisest küljest aga tekitab imestust/imetlust raamatust esilekerkiv äärmine ilu ja rahu. 
See oli nii selge, kristallpuhas, asjadest ja vōidujooksust prii.
Rahulikus rütmis, aga mitte veniv, pōhjamaiselt juurdlev teos. Julgen välja käia, et autor peab olema äärmiselt tähelepanelik ja hea inimestetundja. Mind lihtsalt hämmastas, kui täpselt ta meid ümbritsevate inimeste ilmeid, liigutusi ja mōtteid lahti dešifreerib ning kui tabavalt neid paberile paneb.
Kindlasti meeldis raamat mulle ka osaliselt seetōttu, et tundsin iseendas paljuski ära seal kirjeldatud ema jooni ning samuti olid mulle tuttavad paljud tunded, mōtted ja meeleolud tütre maailmas.
Igal juhul unistasin ise lapsepōlves alati just sellisest kodusest ajast koormamata miljööst ja ōhkkonnast ning hea meelega pakuksin sellist elu ka oma lastele. Kuigi, kui mōtlema hakata, siis oleks see äärmiselt isekas, sest selline elu ei passiks kindlasti kōigile lastele ning vabaduse asemel tunneksid nad endid hoopis vangistuses elavat.
Igal juhul, soovitan veel kord, kui mahti on ja huvi tekkis ning kes läbi juhtub lugema selle arvamust kuulaksin kohe huviga.
 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; august 31, 2013 toll Uncategorized

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: