RSS

Mis see siis nüüd oli?

25 okt.

Kui see oli õppefilm lavaka üliõpilastele, siis ma arvan, et täitsa hea. Peaks vaatama.
Kui see oli ühe rikka ja kuulsa inimese lõbu ja tahtmine, siis samuti igati nõus. Vaevalt, et see mees enam filmi tehes peab mõtlema, et ära elada.
Kui see oli itaallaste poolt kinnimakstud kuulsa nime poolt kokku pandud “turismilõks” (mida ma kuskilt blogist lugesin, mitte et lõks, aga et itaallaste poolt rahastatud), siis…minu jaoks kandus too suhete köögipool ja kõige puust ja punaseks tegemine ka toimumiskohale üle. Kõik hakiti nii imepeeneks ja Maalähedaseks, et see ei kisu mind enam kuidagi sinna reisima. Et seega minu puhul oli tegemist siis rohkem nagu antireklaamiga. Kas pole kurb? Või hoopis hea, et üks ahvatlus paljude hulgast nüüd ära on langenud?
Mees ütles küll kohe, et temale see nii ei mõjunud. Et ju on tegemist järjekordne naiste värgiga, et suhteid alateadlikult ka igale poole mujale üle kantakse. No mine tea, natuke üldistavalt ja halvustavalt ehk kõlab, aga võib-olla on tal omajagu õiguski. Võib-olla, ma ütlen. Aga sel juhul on vähemalt lohutav teada, et mingi osa turismi reklaamiks kulutatud rahast ei läinud vett vedama.

Kaks ütlemist jäid filmist samuti meelde:
1. Kui midagi on liiga hea et olla tõsi, siis see ei ole tõsi.
2. Kui inimene pole oma eluga millegi tõttu rahul, siis on parem olla kuulus. (rikas siis kah, mulle tundub, kuigi seda sõna kindlasti ei kasutatud).

Viimane lause kõlab rohkem nagu kokkuvõte, nagu mulle meelde jäi, et see võis olla. Aga see tundub ju üsnagi usutav, kui järele mõelda.

Üks koht oli filmis veel, mis mulle tajutavat emotsiooni tekitas. Hiljem sellel mõeldes, et miks see nii oli, hakkasin mõtlema, et ehk oli sel kohal tegu lihtsalt väga hea lavastaja tööga, et see mulle nii selgelt ja tuntavalt kohale jõudis. 

Kino oli sel korral täitsa minusugusele kiiksuga inimesele kohane – 150 kohta ja 15 filmikülastajat.
Isegi kui söödi, joodi, suudeldi, köhiti, löristati nina või tehti veel midagi, mis mulle siinkohal ei meenu, siis toimus see kõik kuskil nii kaugel, et minuni ei kandunud õnneks midagi.

Üks pisike tähelepanek lõpetuseks veel. Nii palju nähtud film siiski mõjutas ja kainestas, et eilset “Pilvede all” seepi vaadates hakkas pea kohe tööle: ” Mees, kas sa siis aru ei saa, kui kavalalt ta sõnade abil su ümber võrku koob ja sinuga manipuleerib?”
Huvitav, kaua see Alec Baldwin päris elus mu kõrval istuda veel sedasi kavatseb:)

Mees ütles, et kui veel mitu päeva hiljemgi midagi filmiga seoses meenub/meenutan/seostan, siis pidi ikka midagi olema.

Tõenäoliselt siis jah.

 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; oktoober 25, 2012 toll Uncategorized

 

2 responses to “Mis see siis nüüd oli?

 1. Liis

  oktoober 26, 2012 at 8:10 e.l.

  Minu jaoks ka "midagi oli" ehk ei olnud sugugi ajaraisk ega kräpp, kuigi paljudele – olen aru saanud – jäi päris halb mulje. Aga sarnaselt Sinuga – ma ka ei oska näppu peale panna, täpselt mis seal siis õieti oli, ja kas tingimata peabki? 🙂 Lihtsalt tundest piisab ju ka;)

   
 2. soodoma ja gomorra

  oktoober 26, 2012 at 8:44 e.l.

  Just, eelkõige tuleks võtta kõiki ja kõike eelarvamuste vabalt:)

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: