RSS

Nõgesed ja Nartsissid. Heljo Mänd.

24 nov.

See ülestunnistus….peale Indrek Hargla pole ma viimase kümne aasta jooksul ühtegi eesti kirjaniku raamatut lõpuni lugeda suutnud…..tuli mulle millegipärast meelde, kui eile öösel taas kord ühe eesti kirjanikuga lõpetasin ja raamatu voodi kõrvale maha panin. Minu poolest võinuks seda teist sama palju lisaks olla. Mulle raamatu stiil kohe väga sobis – kerge, tabav, lakooniline, ilmekas, ülevaatlik, mõtestatud, lendlev, mänguline, mõtlemapanev.
Kurvas alatoonis, aga mitte ängistav.

Jah, läbi terve raamatu ja inimeste kirjelduste tajusin kirjaniku mõningast löödust, et teda ja ta loomingut pole vääriliselt hinnatud Samuti usun, et inimesena jääks ta minu jaoks liialt korralikuks,emalikuks/õpetlikuks ehk isegi kuivaks persooniks, aga see kõik kokku polnud sedavõrd domineeriv ega muserdav, et oleks lugemist segama hakanud.
Seda enam, et see oli ju vaid minu tunne. Millele, ma praegu mõtlen, võisid isegi lisatud pildid kõvasti kaasa aidata:)
Kõik muu sinna juurde oli seevastu aga äärmiselt nauditatav. Boonusena teadmine, et minu lemmik lasteraamatu “Päkapikk Pikapäkk” on samuti kirjutanud Heljo Mänd.
Tegelikult ma vist isegi teadsin seda, aga olin lihtsalt unustanud. Vaevalt, et see nüüd mul enam meelest läheb.

Hakkasin mõtlema, et see oli juba neljas eestlase raamat, millest üks tõepoolest siiani veel lõpetamata voodi kõrval lebab. Samas pole ma sugugi kindel, et ma seda ühel päeval ikkagi läbi ei loeks. Seda siis küll suurest igavusest ja parema puudumisest, vist:)

Aga kuniks leidub veel paremaid, peab pooleliolev poolikult edasi voodi kõrval tolmu koguma. Eile nuiasin elukaaslaselt juba uue eestlase – Heinz Valk ja lugu poisist keda kallistas ilus pastoriproua.
Kaanepilt ja algus on igal juhul taas kord paljutõotavad:)

Aga mis laiemalt raamatutesse ja pooleli jäämisesse/jätmisesse puutub, siis iskilikult olen samuti hakanud tähele panema, et aina enam raamatuid kipub lõputa ning aina rohkem artikleid ja lugusid ajakirjandusest üldse lugemata jääma.
Hakka või tõesti isa vingumist uskuma, et vanemaks saades muutub elu kole igavaks, mitte midagi uut ega üllatavat ei tule peale , kõik on juba tuttav/teada/kogetud ning hakkab vaid korduma:)

 
2 kommentaari

Kirjutas &emdash; november 24, 2011 toll Uncategorized

 

2 responses to “Nõgesed ja Nartsissid. Heljo Mänd.

 1. konn, lendav konn

  november 24, 2011 at 6:17 p.l.

  Rikun lugemiselamust – Valk on alguses ja lõpus enam-vähem, keskelt oli minu jaoks jube igav ja kallerdise moodi;) Ootan huviga, kas suudad lõpuni lugeda!

   
 2. soodomakomorra

  november 24, 2011 at 11:10 p.l.

  ei saa rikkuda seda, mis pole õieti alanudki:)lk 22.öö on veel pikk!

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: